Siz kime teşekkür ederdiniz?

Yine o gün geldi çattı. Dünyada olan biteni unutup sanki ödülü biz alıp veriyormuşçasına ekrana kilitlenecek Oscar Ödül Töreni’ni izleyeceğiz.

Siz kime teşekkür ederdiniz?

Hepimizin bildiği “And the Oscar Goes to” (Ve Oscar’ı kazanan) repliğinin devamında gelen teşekkür konuşmaları törenin asıl olayıdır.

 

Filmlerden ziyade kimin ne giydiği ve ne söylediği konuşulur her tören sonrasında. İşte bu teşekkür konuşmalarının “Anneme babama” ile başlayıp komşuya, kasaba uzanan kısmıyla ilgili istatistiksel bir çalışma yapılmış. 1971’den beri ödül alanların konuşmalarından çıkan sonuçlar gerçekten komik.

 

Ödülleri veren kurum olan Academy of  Motion Picture Arts and Sciences bu bilgileri web sitesinde yayımlamış. Sitenin derinliklerine girince bulabileceğiniz rakamlara göre ödülünü almak için sahneye çıkan ünlülerin ilk söyledikleri sözün başında 73 kezle bir şaşırma ünlemi olan “Wow” geliyor.

 

İkinci sıradaysa “My God” (Tanrım) var, 26 kez söylenmiş. “Bu inanılmaz” (5), “Buna inanamıyorum” (4), “Ne söyleyeceğimi bilemiyorum” (4), “Bu muhteşem” (4) diğer başlangıç sözcükleri.

 

Bu heyecanla oyuncuların çoğunluğu teşekküre “Academy” ile başlıyor (48). Ekibine teşekkür edenler ise 65 kişi. Diğer adaylara teşekkürü 51 kişi akıl etmiş. Sandra Bullock bunu abartıp diğer adayların hepsinin adını saymış.

 

Cher kuaförüne teşekkür etmiş. Titanic’in yapımcısı Jon Landau, 1998’de ödülünü alırken 45 isimlik bir listeyle çıkmış sahneye ve konuşmasını bitirmesini işaret eden  müziğe aldırmamıştı, hatırlıyor musunuz? O gün televizyon yayınının yapımcısı Gil Cates “Beynimi uçurmak istemiştim” demiş.

 

Bu yıl kimler ödül alacak, kimler ne söyleyecek heyecanı içindeyken Steven Spielberg’e teşekkür eden 40 kişi, Oprah Winfrey’ye teşekkür eden 3 kişi, Tanrı’ya teşekkür eden 4 kişi olduğunu bilmek sizi biraz gülümsetebilir. Düşünsenize sahnedesiniz, ödülünüzü alacaksınız, Jack Nicholson en ön sırada sırıtarak sizi izliyor. Meryl Streep tüm zarafetiyle zeki bakışlarını size dikmiş. Aslında o an konuşabilmek bile başlı başına bir başarı kabul etseniz de etmeseniz de.

 

Haber: Heja Bozyel

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön