Rüyada tavla oynadığını görmek...

Yaklaşık 3 hafta önce gördüm.

Rüyada tavla oynadığını görmek...

Yaklaşık 3 hafta önce gördüm. Sevdiğim kadınla tavla oynuyordum. Taşları, 3 boyutlu video oyunu gibi eski şatolar, kaleler gibiydi. Attığım zarlar da öyle renkli ve canlı gibi ve kayalıklarda yuvarlanır gibi bu şato benzeri tavla pulları üstünden akıyordu, tavlaya düşüyordu.

 

Elimde ilk başta 4-5 zar vardı. Ben attıkça, 5 ve 6 sayılarından oluşan setler geliyordu. Sevgilim her seferinde itiraz edip yeniden at diyordu. Her zar atışımda zarların sayısı yavaşça azaldı ve zarların üstündeki sayılar azaldı. Ve zarlar, sıradan tavla zarlarına döndü. Şatolar da sıradan tavla pullarına. Sevgilim, masum, şakacı gülüşüyle bana bakıyordu. En son ben, 2-1 attım.  “Evet şimdi oldu, hadi bu hamleyi oyna.” Dedi.  Ben sinirlendim. Tavlayı toplayıp kaldırdım. “Beni böyle bir hileyle ya da zayıf bir anımla yenmeyi nasıl kendine yakıştırıyorsun?” dedim. Şiddetli, sert ve bağıran tavrımdan rahatsız olmuş olarak baktı.

 

“Ben de giderim öyleyse!” dedi.  Oynadığımız, yüksek katlı, üniversite, hastane binaları arasındaki avlu gibi yerden kalktı, çantasını aldı, merdivenlerden çıktı, uzaklaştı. Ben “Gitme!” dedikçe gitti. Merdivenden çıktıkça büyüdü. Üstündeki kıyafetler, daha şık ve resmi bir kıyafete döndü ve kalabalığın içinde kayboldu. Bu rüyadan sonra da çok rüyalar ve bunaldığım rüyalar gördüm. Ve beni öldürecek gibi canımı çeken, tüylü bir yaratığın boğduğu rüyalar gördüm.

Teşekkürler,

Koray Demirtaş

 

Sevgili Rüya Dostu,

Hayat sahnenizde yaşadığınız olayları, sanki gerçekliğini hissetmeden, bir oyunmuş gibi algılıyor olabilirsiniz. Aldığınız kararlarda onay ve destek bekliyorsunuz. Amacınıza ulaştığınızda ya da elde ettiğinizde, uğraştığınız her ne ise sıradanlaşıyor sizin için. Oysa emek verdiğiniz tüm süreçlere sahip çıkmalısınız.

 

Sevgi dili ile kendinizi ifade ederseniz, ilişkiler düzleminde  yaşayabileceğiniz olumsuz durumları ortadan kaldırabilirsiniz. 5- 6 yaşlarında ya da 11 yaşlarında yaşamış olduğunuz, sizi etkileyen ne  gibi olaylar oldu bir bakın. O dönemlerde yaşadığınız olumsuz durumların sizde ne gibi inançlar oluşturduğunu bulabilirsiniz. Bu inançlar, sizin sosyal ve resmi ortamlarda kendinizi  ve yeteneklerinizi yeteri kadar ve  istediğiniz gibi ifade etmenize engel oluyor mu? Bir kendinizi gözlemleyin. “ Kendimi seviyorum. Geçmişte yapmadığım ve yaptığım her şeyi affediyor ve sevgiyle kucaklıyorum.” Ve “ Gücümü kullandığımda yaşamımı güvenle sürdürürüm.” olumlamalarını çalışmanızı öneririm.

 

Son dönemlerde, hayatınızda ( sizin belki de çok istemediğiniz) değişimler oluyor mu? Bu olan olaylarda değişime karşı direniyor  musunuz? Bu düşünceleri ve duyguları da bir gözden geçirmenizi öneririm.  Bizi korkutan veya sıkan her rüya olumsuz değildir. Tam tersi, bize görmemiz ve anlamamız gereken her ne-ler ise onları da işaret ediyor olabilir.

 

Sevgi ve Işıkla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön