Türkiye, Amerika’ya Öğrenci Gönderen Ülkeler Arasında 10.Sırada!

Open Doors istatistiklerine göre Amerika’da okuyan yabancı öğrenciler sıralamasında Türkiye, 12.397 öğrenci ile 10.sırada yer alıyor. Nepal, Almanya, İngiltere, Brezilya, Tayland, Hong Kong, Fransa, Endonezya gibi ülkelerin Türkiye’nin gerisinde kaldığı listede, Çin 127.628 öğrenci ile 1.sırada!

Türkiye, Amerika’ya Öğrenci Gönderen Ülkeler Arasında 10.Sırada!

Türkiye’den Amerika’ya giden bu öğrencilerin  %30’u lisans, %51' i yüksek lisans ve doktora programlarına, % 9’u ise İngilizce öğrenimi ve sertifika programlarında kayıtlı. %10 kadarı da öğrenim sonrası staj yapıyor.  Amerika’ya lise öğrenimi, kısa süreli dil eğitimi, yaz programı, yaz kampı,  Work & Travel programı, araştırma, konferans, seminer ve workshoplara katılım çerçevesinde giden öğrenciler de bu rakamın dışında. 

 

Bu bilgiler Türkiye’den sadece Amerika’ya eğitim için giden öğrenci sayısı. Buna İngiltere, Avustralya, Almanya, Avusturya, Kanada gibi diğer ülkeleri de eklediğimizde yurtdışı eğitime duyulan ilginin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor. Türk öğrencilerin yurtdışında eğitime gösterdikleri bu ilgi, öğrenciler için en önemli bilgi kaynaklarından olan yurtdışı eğitim fuarı sektörünü de büyütüyor. 

 

Talep gören ülkelerin köklü üniversite ve dil okulları kayıt yetkilileri Türkiye’ye gelerek öğrenciler için çok önemli bir imkanı sunuluyor. Okullar ile yüz yüze bireysel görüşmeler yapabilen öğrenciler, sorularına yetkili kişilerden en doğru cevapları alabiliyor, kayıt yaptırabiliyor, başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

 

Bu yıl fuar 7 Ekim’de Kayseri, 9 Ekim’de İzmir, 11 Ekim’de Ankara ve 13-14 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirecek. Fuarda lisans, yüksek lisans, doktora, MBA, lise, dil, sertifika programları ve yaz okullarına kadar bütün yurtdışı eğitim alternatifleri bulunacak.

 

Bu büyük avantaja sahip olmak isteyenler Amerika, İngiltere, Almanya, Kanada, İspanya, İtalya, Hollanda, Avustralya, Azerbaycan ve Çin okullarının yer alacağı bu fuarı kaçırmamalı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 2806

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 3538

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 9362

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 5893

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön