Partnerinizle aynı evde yaşamaya başlamadan önce sormanız gereken 5 soru!

Partnerinizle aynı evde yaşamaya karar vermek ilişkiniz için önemli bir adımdır. Fakat artan sorumluluklar ve beklentiler en mutlu çiftler de bile strese yol açabilir.

Partnerinizle aynı evde yaşamaya başlamadan önce sormanız gereken 5 soru!

Bu önemli kararı almadan önce yeterince hazır olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, aşağıdaki 5 soruyu kendinize sormalısınız:

 

 • Bunu yapmayı gerçekten istiyor muyum?

Kolilerinizi hazırlamaya başlamadan önce bunu gerçekten isteyip istemediğinizi anlamak için kendinize biraz zaman verin.  Bu konuda biraz korkmanız normal, neticede büyük değişimler büyük felaketler de getirebilir. Ancak eğer bu konuda baskı altında hissediyor ya da aslında ilişkinizin bir sonu olmadığını düşünüyorsanız, işler daha kötüye gitmeden bitirmenizde fayda olacaktır.

 

 • Bu bizi daha ileriye götürecek mi?

Çiftlerin ayrılmasındaki en önemli nedenlerden biri, eşlerden birinin ilişkinin hızı ya da nereye gittiği ile ilgili farklı beklentileri olmasıdır. Birlikte yaşamak eğlenceli bir macera olabilir. Ancak bu duruma alışıp daha büyük vaatler ya da ilişkiyi bir adım ileriye taşımaktan kaçınmak için bir bahane olarak da kullanılabilir. Eğer en başından evlilik ya da çocuk gibi bir yere gidilmeyeceği konusunda herkes hemfikirse bu kabul edilebilir, ancak farklı bir beklentiniz varsa, dikkat!

 

 • Birlikte eğleniyor muyuz?

Sevdiğiniz ve en iyi anlaştığınız kişiyle aynı evi paylaşmak ilk başlarda eğlenceli olabilir. Ancak bütün bir gün işte yorulup akşam eve gelince herhangi bir ev arkadaşı ile yaşamaktan farklı olarak sevgilinizin diğer yarısı olmaktan ve onunla zaman geçirmekten her durumda keyif almanız gerekir. “Ben odama gidiyorum” deme şansınız artık olmayacak, çünkü artık o odayı birlikte paylaşıyorsunuz ve odanızı paylaştığınız kişinin her zaman yanınızda olmasından hoşlansanız iyi olur.

 

 • Yaşam tarzlarımız uyumlu mu?

Birbirinden farklı arkadaşları, ilgi alanları ya da kişilikleri olan çiftler daha başarılı bir ilişki yürütürler. Farklı evlerde yaşarken bu farklılıklar çok sorun yaratmaz ancak birlikte yaşarken bunlar ciddi sıkıntılar doğurabilir. Eğer siz her Perşembe gecesi film izlemeyi beklerken, sevgiliniz o geceyi dışarıda içmek için tercih ediyorsa, sorunlar pek de uzak sayılmaz. Farklı yaşam tarzlarınız olması bu işin yürümeyeceği anlamına gelmez elbette, uzlaşmak, ortak bir noktada anlaşmak pek çok sorunu çözecektir. Ancak herhangi bir bağlılık altına girmeden önce bunların konuşulması ve en baştan anlaşılması en doğrusu olacaktır.

 

 • Finansal olarak nasıl etkileniriz?

Nasıl ki parasal açıdan avantajlı olacağı için birlikte yaşamaya karar vermek yanlışsa, paranın sorun yaratma ihtimali varsa sevgilinizin evine taşınmak da o kadar yanlış olacaktır. Eğer birbirinizden çok farklı gelirleriniz varsa ve biriniz kirayı ödemekte zorlanacak ya da diğerinin çok daha fazla masraf yapması gerekecekse, aynı evde yaşama fikrini yeniden değerlendirmekte fayda olacaktır.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön