10 kadından 4'ü cinsel tacize uğruyor!

İngiltere'de yapılan araştırma sonuçları oldukça çarpıcı!

10 kadından 4'ü cinsel tacize uğruyor!

Ülkemizde her gün onlarca hatta binlerce kadının başına gelen cinsel taciz, intihara bile sebep olabiliyor. İngiltere'de yapılan araştırmada geçtiğimiz sene 10 kadından 4'ünün sokaklarda tacize uğradığı ortaya çıkmış.

YouGov'un 1,047 kişiyle yaptığı araştırma sonucu 18 ile 34 yaş arasındaki kadınların %43'ünün sokakta cinsel tacize uğradığı saptanmış.

Kadınlara karşı şiddeti engelleme örgütü olan Evaw sorumlusu Holly Dustin yaptıkları araştırma sonuçlarına dayanarak cinsel tacizin çok yaygın olduğunu ve kadınların bu sebeplerden dolayı yalnız gezmek ve seyahat etmek istemediklerini açıkladı. Konuştukları kadınlarının birçoğunun kötü bir hikayesi olduğunu da belirten Dustin, sadece kadınların değil 12 yaşındaki çocukların dahi cinsel tacize maruz kaldığı belirtti.

Araştırma sonuçlarına göre toplu taşıma araçlarında cinsel tacize uğrayan 18-24 yaş arasındaki kadınların oranı %31 ve 25-34 yaş arasındakilerin oranı ise %21.

Fiona Elvines'in yaptığı açıklamaya göre kadınlar bu duruma alışıklar buna göre dışarı çıkıyorlar ve bu olaylar kendine olan güvenleri ve beden dillerine olumsuz etki ediyor.

Bu konuda dünya çapında çalışan Hollaback organizasyonunun 50 şehirde 17 ülkede hikayelerini ve fotoğraflarını paylaşan aktivistleri var.

Bu durumu bende yaşadım, kendimi yalnız hissediyorum diyenlerdenseniz, ülkemizden de aktivistlerin bulunduğu organizasyon sokak tacizcilerine açtıkları savaşta diyorlar ki: "İstanbul Sokak Tacizine Son Verecek Gücün Var!", sloganları ise "Canımız sokakta!"

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön