Ankastre eşya alırken nelere dikkat etmeli?

Duvar içine gömülü duran ankastre eşyaları almadan önce bu ayrıntıları düşünmeniz gerekiyor.

Ankastre eşya alırken nelere dikkat etmeli?

Ankastre nedir?

 

Modern beyaz eşyalar için kullanılan ve böylelikle günlük dilimize yerleşen ankastre “bir yuvaya, oyuğa yerleştirilmiş” demektir. İtalyanca “içiçe geçmiş, sabitlenmiş” anlamındaki “incastro” kelimesinden türetilmiştir.  Örneğin inşaatlarda kullanılan telefon tesisatları, ankastre kutulara yerleştirilir. 

 

Duvara gömülü duran ankastre eşyalar özel bir tekonoloji ile üretilirler. Bu eşyalar için özel tesisat hazırlanır ve tasarımları sebebiyle dikkatli nakledilmeleri gerekir.

 

Ankastre ürünler, yer kazandırdıkları ve estetik bir görünüm yarattıkları için tercih edilirler. Tesisat duvarın veya dolabın içine gömülü olduğu için elektrik kablosu ve boru gibi ayrıntılar, eşyanın ihtiyaç duyulmayan yüzeyleri görünmez. Mutfak gibi evin diğer bölümlerinden daha küçük olan bir yaşam alanında daha az yer kapladıkları için tercih edilirler.    

 

Ankastre eşyalar genellikle set halinde alınır. Ancak seçerken ve satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı kriterler vardır.

 

Ankastre eşya alırken nelere dikkat etmeli?


 1. Ankastre eşyalar mutfak dolaplarınızın ölçülerine uygun olmalı. Eğer ankastre ürün kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle mutfak dolaplarınızı buna göre seçmelisiniz. Hazır satın alabileceğiniz gibi sipariş vererek de yaptırabilirsiniz.

 

 1. Ankastre eşya kullanmayı tercih etmek, taşınmaya karar verdiğinizde ankastre uyumlu mutfağı olan bir ev bulmanız gerektiği anlamına gelir.  

 

 1. Ankastre eşyaları sıradan deterjan ve temizlik bezleri, süngerleri ile temizlerseniz zarar görürler. Eğer temizlik sizin için can sıkan bir ayrıntı ise ankastre eşya almadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekiyor.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön