Güzellik ritüelinizde diş fırçası kullanımı

Diş fırçanızın dişlerinizin sağlığını korumaya yardımcı olmaktan başka faydaları olduğunu biliyor muydunuz?

Güzellik ritüelinizde diş fırçası kullanımı

Bir diş fırçası, asla onsuz yapamayacağınız, çok amaçlı bir güzellik aracı olma potansiyeline sahiptir. Nasıl mı?Kuru şampuan uygulamak için kullanılabilir

Kuru şampuan, saçınızı yıkamak için vaktiniz olmadığında gerçek bir kurtarıcıdır ama o kadar aceleniz olabilir ki uyguladıktan sonra saçlarınızı uzun uzun fırçalayamayabilirsiniz. Zaten o kadar vaktiniz olsa, saçınızı yıkayabilirsiniz de. İşte diş fırçası burada yardıma koşar ve kuru şampuanı tüm saça uygulamak yerine, sadece gerekli alanlara uygulamanıza aracı olur.


Rimelinizin kümelenmesini engellemek için kullanılabilir

Topaklanmış rimel makyaj rutininizin felaketlerinden birisi mi? Kuru bir diş fırçası rimel kullanımından sonra kirpiklerinizi taramak ve birbirinden ayırmak için ideal bir araçtır, onların daha dolgun ve uzun görünmesini sağlar.


Tırnak aracı olarak kullanılabilir

Manikür yaparken diş fırçasından faydalanmanın iki yolu vardır. Biri basitçe tırnaklarınızı kirden arındırmak için fırça olarak kullanmak, diğeri ise tırnak çevresindeki ölü deriden kurtulmak için peeling görevi yapmak.


Dudaklarınızı ölü deriden kurtarmak için kullanılabilir

Dudaklarınızda öpülesi bebek yumuşaklığını sağlamak için kuru ve ölü deriden kurtulmalısınız. Bir diş fırçası bu görevi başarı ile yerine getirebilir. Biraz vazelin uyguladığınız dudaklarınızı dairesel hareketlerle fırçalayın yeter.


Saç fırçası olarak kullanılabilir

Eğer saçlarınız kolay karışıyorsa, sorunlu bölgeleri kolayca çözmek için diş fırçasından faydalanabilirsiniz. Ayrıca tel tel olan saçları dizginlemek için de diş fırçası üzerine biraz saç spreyi sıkıp bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.


Kaşlarınızı düzeltmek için kullanılabilir

Az miktarda saç spreyi sıktığınız diş fırçası ile inatçı kaşlarınızı düzgün şekilde tarayıp, şeklini muhafaza edebilirsiniz.


Batık tüyler için kullanılabilir

İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra, batık kılların yüzeye çıkartmak için diş fırçası üzerine biraz peeling ürünü ekleyerek hafifçe ovalamanız iyi sonuçlar verecektir.


Güzellik aletlerinizi temizlemek için kullanılabilir

Diş fırçaları temizlemek içi üretilmişlerdir, üstelik sadece dişlerinizi değil. Fırçalar, taraklar ve saç kurutma makinenizde kolay ulaşılmayan yerleri temizlemek için iyi bir alternatif olacaktır. Kuru halde kullanamaya dikkat edin.


Bronzlaştırıcı hatalarını düzeltmek için kullanılabilir

Bronzlaştırıcı ürününüzü kullandıktan sonra birkaç yerde koyu lekeler oluşturduğunuzu mu fark ettiniz? Yarım fincan limon suyu, bir fincan su ve bir kaşık kabartma tozunu karıştırıp, yumuşak bir diş fırçası ile bu alanlara uygulayın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön