Diyet günlüğü 3. hafta

"Su içsem yarıyor" dememek için su için...

Diyet günlüğü - 3. haftada ikna oluyorum

Diyetimin 3. haftasına girmiş bulunmaktayım. Bu 3 hafta içinde neler olduğunu, neler yapmam ve yapmamam gerektiğini öğreniyorum yavaş yavaş. Peki, neler öğrendim? Hızlı kilo vermenin mümkün olduğunu, ne kadar hızlı kilo verilirse o kadar hızlı kilo alındığını öğrendim.

 

Sağlıklı beslenmenin bir yaşam şekli olduğunu ve bunun tüm hayatınıza yayıldığını söyleyebilirim.

 

Şöyle ki: sağlıksız beslenmek için ne varsa yaptığımı yeni yeni anlıyorum. Su içmeme sorunumun tüm hayatıma yansımalarını bu 3 haftada kavramış bulunmaktayım. Su içen ve içmeyen yaşıtlarımın yüzüne baktığımda bile aradaki fark çok bariz… Kağıt gibi buruşarak yaşlanmak istemiyorsanız mutlaka su için…

 

Çocukluğumdan kalma su içmeme alışkanlığımı bu süreç içinde değiştirmek için çok ciddi çabalar sarf ettim. Günde 2 litre ve üzerinde su içiyorum artık ve hayatıma yansımaları şu şekilde.

 

 • Tuvalete çıkma sorunu yaşıyorsanız su içmeye başladıktan hemen sonra bu sorun tarih olacak.

 

 • Cildinizdeki gerginlik, oransız yağlanma ve yorgun görününüm çok hızlı bir şekilde düzeliyor.

 

 • Bu kısım çok tuhaf ve eğlenceli geliyor bana. İç organlarınızı hissediyorsunuz! Su içmeye devam ettikçe susuz kalmış bir çiçeğin suyu emmesi gibi iç organlarımın suyu emdiğini hissediyorum. Bu gerçekten çok güzel bir his…

 

 • Acıkma süreniz uzuyor ve daha küçük porsiyonlarla doyabiliyorsunuz.

 

 • Birden yorulmuyorsunuz.

 

 

"Su içmek istiyorum ama su içmeyi unutuyorum" diyorsanız bunun için de yapabilecekleriniz var. Örneğin akıllı telefonunuza su içmeniz gerektiğini hatırlatan bir program kurmak! Son bir haftadır bu program sayesinde ofisçe su saatini kaçırmadan su içiyoruz :)

 

Benzeri programlar kilonuz ve yaşınıza göre günlük içmeniz gereken su miktarını belirliyor ve belli saatlerde alarm veriyor. Su içmezseniz bu alarm “bugün su içmediniz” şekilde sizi uyarıyor. Ben denedim gerçekten çok faydalı…

 

Kilo verdiğiniz halde baskül kilo aldığınızı söyleyebilir.

Moral bozmak yok, yola devam!

 

Bu hafta diyetisyenim Gülhan Hanım’ın yanına gittiğimde tam kilomu ölçemedik. Kilo verdiğimden emin olduğum halde 1 kilo fazla gözüküyorum. Çok şaşırdım bu duruma ve Gülhan Hanım durumun çok normal olduğunu anlattı. Uykusuzsanız, yorgunsanız ve uykudan kalktığınız gibi profesyonel bir tartıya çıkıyorsanız çoğu zaman doğru sonuçlara ulaşamıyorsunuz.

 

Uykusuzluk bile kilonuzu etkileyebiliyor anlayacağınız.


Bu hafta öğrendiklerim sağlıklı kilo vermek ve hızlı bir şekilde kilo vermek arasındaki farklara dayanıyor. Sevdiğim yiyeceklerle beslenerek kilo vermenin mümkün olduğunu şaşırarak görüyorum. Yiyerek kilo vermeye giderek daha da ikna oluyorum. Hızlı kilo verebilirsiniz yukarıda da dediğim gibi. Fakat unutmayın birkaç katı halinde o kilolar geri dönecek. İşte o zaman “su içsem yarıyor” lafı efsane olmaktan çıkıyor ve gerçekten ne yeseniz vücudunuz bunu depoluyor ve yağ olarak biriktiriyor.

 

Bu nedenle hem yaşam şeklini değiştirmek hem de kilo vermek için sağlıklı yöntemlere yönelmek en faydalısı.

 

Haftaya sağlıklı beslenerek kaç kilo verdiğimi ve bunu nasıl yaptığımı anlattığım diyet günlüğüne devam ediyor olacağım.

 

Su içtiğiniz bol sağlıklı bir hafta olması dileğiyle,

 

Sevgiler.

 

Yazı: Pınar Aksu

paksu@hthayat.com

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön