Elma:

C ve E vitamini, folik asit, pektin ve flovonoid içerir. Bağırsak sisteminin korunmasında faydalı ve posadan zengindir. Kolesterol düşürücü etkisi vardır. Kan şekerini kontrol altında tutar ve vücut direncini artırır. Kas ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olur.


Kabak:

K ve C vitamini içerir. Kanın pıhtılaşmasını düzenler. Kemik gelişimini sağlar. Böbrek fonksiyonlarında faydalıdır.


Armut:

Fosfor, kalsiyum ve potasyumdan zengindir. Kalp kaslarının düzenli çalışmasına fayda sağlar. Tansiyon ayarlamasında etkilidir. Posadan zenginliği nedeniyle bağırsakları çalıştırır.


Dut:

Kalsiyum, C ve B vitamini ile bol lif içerir. İdrar söktürücü ve bağırsak çalıştırıcıdır.


Kiraz:

Kalsiyum, fosfor ve C vitamini içerir. Diş çürümesini önlemede faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Vücudun su dengesini sağlar.


Erik:

A ve C vitamini ile kalsiyumdan zengindir. Bağırsak çalıştırıcı ve direnç artırıcıdır.


Yeni dünya (Malta eriği):

A vitamini deposudur. Görmeye ve büyümeye faydalıdır.


İncir:

Bol posa, kasiyum, fosfor ve magnezyum içerir. Sindirime yardımcıdır. Kemik ve diş sağlığına etkilidir.


Üzüm:

Potasyum ve C vitamini deposudur. Sindirim sistemi üzerinde faydalıdır. Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir.


Hindiba:

Potasyum, folik asit, C, A ve E vitamini içerir. Demir içeriğiyle kansızlığa iyi gelir. Yüksek lif içeriğiyle bağırsakları çalıştırır. Toksin atıcı ve idrar sökücüdür. İştah açıcı özelliği vardır.


Ananas:

Potasyum, fosfor, demir, A ve C vitamini içerir. Toksin atıcıdır. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Cilt sağlığında etkindir. Zindeliği artırır.


Havuç:

A, B, D ve E vitamini kaynağıdır. Cilt ve kemik sağlığında, hücre yenilenmesinde faydalıdır. Saç dökülmesini azaltır ve saçı canlandırır.


Salatalık:

A, B ve C vitamini ile fosfor ve selenyum deposudur. Güçlü bir antioksidandır. Cildi nemlendirir. İdrar yolları enfeksiyonlarında faydalıdır. Bol miktarda posa içermesinden dolayı barsak çalıştırıcıdır. Sakinleştirici etkisi vardır ve toksin atıcıdır.


Şalgam:

C vitamini, potasyum ve magnezyum içerir. Yüksek tansiyona iyi gelir. Lif içeriğiyle bağırsak çalıştırıcıdır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı koruyucu etkileri vardır.


Soya:

A vitamini, folik asit, doymamış yağ asitleri, demir ve yüksek oranda lif içerir. Kalp sağlığını korur. Tansiyona iyi gelir. Bağırsak çalıştırıcıdır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı koruyucudur. Kemikleri güçlendirir.


Kuşburnu:

A, C, D ve E vitamini yönünden zengindir. Antioksidandır. İdrar yolları enfeksiyonlarında etkilidir. Bağırsak çalıştırır. Enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Güçsüzlük ve halsizliğe iyi gelir.


Brokoli:

A, C, E, B1 ve B2 vitamini ve bol miktarda posa içerir. Kalp hastalıklarına karşı korucudur. Prostat ve kolon kanseri riskini azaltır. Demir ve folik asitten zengindir. Kansızlığa faydalıdır.


Marul:

A, B ve E vitamini içerir. Sinir sisteminde faydalıdır. Büyüme ve gelişmede, cilt ve saç sağlığında olumlu etkileri vardır.


Soğan:

A, B ve C vitamini ile fosfor ve kükürtten zengindir. Doğal antibiyotiktir. Bronş açıcı, bağırsak çalıştırıcıdır. Dayanıklılığı arttırır. Kemik ve diş sağlığında faydalıdır.


Sarımsak:

A, B, C ve E vitamini ile sakaroz içerir. Yaşlanmayı geciktirir. Kireçlenmede faydalıdır. Yüksek tansiyonu ayarlar. Doğal antibiyotiktir. Ödem sökücüdür. Damar gelişiminde faydalıdır.


Kereviz:

A ve E vitamini ile folik asit ve potasyum içerir. İdrar söktürücüdür. Sindirimi kolaylaştırır. Sinir sisteminde yatıştırıcı etkisi vardır.


Karpuz:

A ve C vitamini ile fosfor ve potasyum içerir. Böbrekteki kum ve taşların atılmasında faydalıdır. Toksin atıcıdır. Sıvı ihtiyacının karşılanmasına da katkısı vardır.


Kavun:

A vitamini, potasyum ve folik asitten zengindir. Damar tıkanıklığında, bağırsakların çalışmasında etkilidir. Göz sağlına fayda sağlar.


Brüksel lahanası:

C ve B vitamini ile kalsiyum ve demirden zengindir. Kalp sağlığına ve kansızlığa iyi gelir. Kas gelişiminde faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüksek tansiyonu düşürmede fayda sağlar.


Lahana:

Folik asit, A, B ve E vitamini yönünden zengindir. Güçlü antioksidandır. Mide rahatsızlıklarında ve hazımsızlık gidermede faydalıdır. Toksin atıcıdır.


Pazı:

A ve C vitamini ile folik asitten zengindir. Beden güçlendiricidir. Demirden zengin olması sebebiyle kansızlığa iyi gelir. Bol posa içerir. Bağırsak rahatsızlıklarında faydalıdır.


Karnabahar:

Potasyumdan zengindir. C vitamini içerir. Kalp hastalıklarında ve tansiyon düşürmede faydalıdır.


Yer elması:

İnsülin ve glikoz içerir. Emziren annelerde süt artırıcı etki yapar. Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Cilde faydalıdır.


Pırasa:

Demir, kalsiyum ve potasyum içerir. İdrar sökücüdür. Bronş açıcıdır. Sindirimi kolaylaştırır.


Patates:

C ve B vitamini ile fosfor ve potasyumdan zengindir. Hazımsızlığı giderir. Mide rahatsızlıklarında faydalıdır. Kalp üzerinde olumlu etkileri vardır. Nişasta içeriğinden dolayı kan şekerinin hızla yükselmesine sebep olabilir.


Enginar:

Bol posa içerir. Kalsiyum, potasyum, magnezyum, A ve C vitamini içerir. Karaciğer ve safra kesesi sağlığını korur. Sindirimi kolaylaştırır. Böbreklerin çalışmasını düzenler. Toksin atıcıdır.


Taze fasulye:

Folik asit, potasyum, A ve C vitamininden zengindir. Kötü kolesterolün düşmesinde yardımcıdır. Antioksidan özelliği vardır.


Avakado:

Potasyum, magnezyum, A ve E vitamini içerir. Lif oranı yüksektir. Kabızlığa iyi gelir. Kalın bağırsak ve hemoroit için faydalıdır. Yüksek tansiyonu düşürücü etkisi vardır.


Bamya:

A, B ve C vitamini içerir. Sindirime yardımcıdır.


Börülce:

Kalsiyum, posa, potasyum ve A vitamini içerir. Kolesterolün ve tansiyonun düşmesinde faydalıdır. Kabızlığa iyi gelir.


Ayva:

A, B ve C vitamini içerir. Mideyi rahatlatır. İshale karşı korucudur. Cilde faydalıdır.


Bakla:

A ve C vitamini içerir. Lif yönünden zengindir. Kabızlığa iyi gelir. Kolesterole ve kansere karşı koruyucudur.


Ispanak:

B ve C vitamini ile magnezyum ve çinkodan zengindir. Cilt sağlığına, sinir sistemine, sindirime, göz sağlığına, büyümeye ve gelişmeye faydalıdır.


Mısır:

Protein, A, B ve C vitamini yönünden zengindir. Damar sertliğine ve kolesterole faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Böbreklerin düzenli çalışmasında fayda sağlar.


Muz:

B6 vitamini ve potasyumdan zengindir. Hücre yenilenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde faydalıdır. Elektrolit dengesini sağlar.


Kayısı:

A, B ve C vitamini içerir. Cilt, göz ve bağışıklık sistemine fayda sağlar. Kemik gelişimini arttırır. Kansızlığa iyi gelir. Kas ve sinir sistemini güçlendirir.


Vişne:

A vitamini ve potasyumdan zengindir. İdrar söktürücüdür. Karaciğer ve mide üzerinde olumlu etkileri vardır.


Şeftali:

C vitamini, potasyum ve posadan zengindir. Hazmı kolaylaştırır. Sinir sistemine faydası vardır. Vücudun savunma sistemini güçlendirir.


Ahududu:

Folik asit, C, E ve A vitamini içerir. İştah açıcı ve idrar sökücüdür. Diş sağlığına iyi gelir. İshali önler ve ateş düşürücüdür.


Domates:

Folik asit, magnezyum, potasyum, B ve A vitamini içerir. Hücre yenilenmesinde, bağışıklığın artmasında, kemik ve kas gelişiminde etkilidir.


Patlıcan:

B1, B2, C ve A vitamini içerir. Sinir sistemine iyi gelir. Cilt sağlığına ve bağışıklık sistemine faydalıdır.


Trabzon hurması:

A ve C vitamini ile potasyumdan zengindir. İshal koruyucudur. Göz ve cilt sağlığına olumlu etkileri vardır.


Portakal:

C vitamini ve flovanoid denilen antioksidan deposudur. Kansızlığa iyi gelir. Kalp ve atardamarları korur. Kolesterol düşürücüdür. Bağışıklık sistemini güçlendirir.


Nar:

C vitamini, demir ve potasyum deposudur. Çok güçlü antioksidandır. Kansere karşı koruyucudur.


Mandalina:

C ve A vitamini ile potasyum yönünden zengindir. Hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır. Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Damar sertliğine faydası vardır. Güçlü bir antioksidandır.


Greyfurt:

Folik asit, potasyum ve C vitamini kaynağıdır. Hücre yenilenmesinde ve büyümesinde etkilidir. Güçlü antioksidandır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Damar sertliğine faydası vardır.


Kivi:

C vitamini deposudur. Yaşlanmayı geciktirir. Güçlü antioksidandır. Alerjiye karşı bağışıklığı arttırır.


Çilek:

A, C ve E vitamini ile folik asitten zengindir. Kas ve eklem ağrılarında faydalıdır. Cilde iyi gelir. İdrar sökücüdür.


Yeşil biber:

C vitamini yönünden çok zengindir. Güçlü bir antioksidandır.


Limon:

Yüksek oranda C vitamini içerir. İskorbüt hastalığına iyi gelir. Güçlü antioksidandır. İdrar sökücüdür. İdrar yolları iltihabında faydalıdır.


Maydanoz:

Çok yüksek oranda C vitamini içerir. Ayrıca folik asit, A ve E vitamini yönünden zengindir. Büyüme, kemik ve diş sağlığı gelişiminde etkindir.


Mango:

A ve C vitamini yönünden hayli zengindir. Göz ve cilt sağlığına iyi gelir. Antioksidan özelliği ile kansere karı koruyucudur.


Pepino:

C vitamini, fosfor ve potasyum kaynağıdır. Eklem romatizmasında, kemik gelişiminde ve hemofili hastalığında etkilidir.

Facebook Yorumları

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Gittmiyor
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Yardım edermisiniz acil
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir mütiş waw
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Teşek kürler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Küresel iklim değişikliklerinin neden olduğu olumsuz olayları
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir cilt kanseri gastrit
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir cilt kanseri gastrit
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Küresel iklim değişikliklerinin neden olduğu olumsuz olayları
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Böbreğin ağrıyor nasıl düzen fayda
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir cok guzel
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Ceviz meyveleri Göster
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir hersey var
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir guzel
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bilgiler için teşekkür ederim????
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Çok güzel bilgiler var. Aradığımı buldum.Hatta fazlasını buldum.☺☺☺
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir semizotu hangi vitamini içerir
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Doktor D vitamininin aşırı düşük olduğunu söyledi hangi meyveleri yemelyemeliyim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir ton balığı havuç
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Teşekkürler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Teşekkürler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuçta a vitamini var
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuçta a vitamini var
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çokk teşekkür ederim yapana yazılıdan 95 aldım bir tane k vitaminini bilemedim k vitaminini bilen varsa söylesin çok memnun kalılım
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir helal olsun
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Niye yok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuç neden yok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuç varya kör
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuç var
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuç var ayrıca her şey olucak diye bişey yok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir havuç saç dökülmelerini azaltır a b c d e vitaminleri vardır saçı besler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir ayrıca cilt ve kemik sağlığına faydalıdır gözlerin daha iyi görmesini sağlar
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir kivi var c vitamini iceriyor
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir kiviniyeyok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir kivi niye yok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir doğru düzgün bakarsan görürsün hem kivi var
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bunu yapana cok tesekkur ederim ve sinavdan 92 aldim.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bolcavitaminörenbimteşekür
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Cevicde olsaydi iyiydi
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir b12 vitamini tatlım
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir teşekkür ederim çok yardımcı oldu kim yazdığıysa
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çilek yok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir var
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir sağolun
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir biber ne vitamini?!
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir sagolun
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Fındık yok olsa güzel
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir niye olsunki burda meyvelerden bahsediyor
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir tşk
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir site güzel ama et,balık eti,tavuk yok!!!!! günderen=lazoyuncu
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir k vitamini yoooooooooooookkk ama niye niye ıhıhıhıhıhhh
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir site bi garip bazı şeyler yok
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Salın yaptınız için
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM:
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Etide koysaydınız ama yinede iyi
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Onu bunu bilmem ama tavuk boku nazara iyi geliyormuş şahsen denemedim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir allah hepinize şifa versin
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çağla niye yok ?
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir bilmiyirum
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Yaz aylarına girdik ama ben hala hastayım en iyi gelen meyve hangisi lütfen söyleyin nolur
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir d vitamininden sadece iki tane ver ama çok kötü bence
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bu harikalar bir şey ya abi ya çok çok çok çooook iyi
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Yer elması içinde insulin mi var yoksa inulin mi?Lütfen doğrusunu yazın.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir d vitami̇ni̇ güneşten ali̇ni̇r
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir bence çok güzel olmuş
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir ünsilin
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çok iyi ama bana gereken d vitamini
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir iyi
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir teşekürler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çok güzeldi. bu bilgiler umarım herkese fayda sağlar. çok teşekkür ederim. :)
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir ııııııııııııyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir teşekür başka nediyim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir fazla beğenmedim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çok çok çok çok teşekkür ederim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir çok teşekkür ediyorm çünkü çarşıya gidip ödev çıkarmak zorunda değlim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir meyve ve sebzelerde bulunan asitleri de yazarsanız çok memnun olurum.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir böyle habere ben teşekür ederim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir süperrrr
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.

İnternet sitemizde kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak ve tercihlerinizi yönetmek için Çerez Politikası, daha fazla bilgi için Aydınlatma Metni sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.