Pısırığın tekiyim!

İtiraf ediyorum, ben pısırığın tekiyim. Ne yapayım, gerçek bu.

Pısırığın tekiyim!

Kıyıda köşede masa bulur yerleşir, bilgisayarımın ekranının arkasında kendimi gizleyerek iş görürüm. Kimseyle göz göze gelmeyeyim, benden kimse bir şey istemesin diye. Biri beni görür de aklına eleştireceğim bir şeyim gelir diye.

 

Biri benimle konuşurken sesini yükseltirse hemen susarım. Ona karşı bir şey demişsem  geri adım atarım. Onunla aynı şeyi düşünmüyormuşum gibi yaparım. “Tabii tabii, tamamen aynı fikirdeyim” derim. İğrencim!

 

Hakkımı aramaya çekinirim. Hep haksızlığa uğrarım ve haksızlığa uğradığımla kalırım.

 

Aklımdan geçeni asla söyleyemem. Neyi beğendiğimi, neyi beğenmediğimi, neyi sevip sevmediğimi kendime saklarım. Kimseyle ters düşmemeye çalışırım.

 

Pencere açık cereyanda mı kaldım, kalkıp kapatmam, “Kapatalım mı?” da diyemem. Yemeğe misafir gittiğim evde çorbaya biraz daha tuz serpemem. Koltukta belim boşta kalırsa arkama yastık isteyemem. “Biraz daha otur” ısrarına karşılık “İşim var gideyim” diyemem.

 

Toplantılarda söz almamak için hep önüme bakarım, ciddi bir tavırla not alıyormuşum gibi yaparım. Adım söylediğinde yüreğim hop oynar. Ya cevap veremezsem, bana gülerlerse, herkesin önünde rezil olursam?

 

Hiç sorumluluk almak istemem. Terfi etmek filan umurumda olmaz. Yaratıcılık gerektiren bir iş verilirse tadım kaçar, özel bir projeye dahil edilirsem de geceleri uyuyamam.

 

Öyle kendi köşemde akmadan kokmadan, kimseye bulaşmadan yaşayıp gitmek isterim.   

 

İtiraf ediyorum, ben pısırığın tekiyim. Ne yapayım, gerçek bu.

 

Zeliha

 

***

HTHayat.com'a siz de içinizi dökün...

Aşağıdaki resme tıklayın, formu doldurun, itirafınız yayınlansın!

 

Tüm itirafları görmek için tıklayın

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  22 Ocak 2020 Çarşamba 06:02

  TEBRİKLER PISIRIK, UTANGAC, ÇEKİNGEN YADA İÇİNE KAPANIK BİRİ DEĞİLSİNİZ, SOSYAL ANKSİYETE BOZUKLUGUYLA ( SOSYAL FOBİ) KARŞI KARŞIYASINIZ. BU BİR PSİKOLOJİK RAHATSIZLIK. KEŞKE TÜM BU RAHATSIZLIGI OLANLARA ULAŞABİLSEM VE TAVSİYELERDE BULUNABİLSEM. BEN BUNUN BİR RAHATSIZLIK OLDUGUNU 30 LU YAŞLARDA FARK ETTİM VE ÇOKTA DÜŞÜNMEDEN BİR PSİKİYATRİ KLİNİĞİNE BASVURDUM SİZİN ŞİKAYETLERİNİZLE NEREDEYSE AYNI ŞİKAYETLERDİ ANLATTIGIMDA DOKTORUM BU TEŞHİSİ KOYDU HİÇ DÜŞÜNMEDEN SOSYAL ANKSİYETE BOZUKLUGU. VE İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLADI. BUNUN TEK YOLU İLAÇ TEDAVİSİ. PSİKOLOJİK DESTEK BELKİ DAHA İYİ VERİM...

  Cevapla
 •  
  21 Ocak 2020 Salı 12:38

  Saçmalık tam tersi annelerine hiç benzemeyen kadınları tercih ediyorlar örnek ben ne fizik ne de huy olarak alakamız yok eşimin annesiyle

  Cevapla

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

 • Corona virüsü nasıl bulaşır?
  Corona virüsü nasıl bulaşır?

  Süresi : 02:08 İzlenme : 249

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 7103

 • Doğal deodorant nasıl yapılır?
  Doğal deodorant nasıl yapılır?

  Süresi : 01:19 İzlenme : 1392

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön