Mutlu olmak zor mu, değil mi, kararı size bırakıyorum…

Mutlu olmak zor mu, değil mi, kararı size bırakıyorum…

Sürekli yakınmaktayız, güne somurtarak başlamaktayız. Sahip olduklarımızı önemsiz görüp hatta farkında bile olmayıp hep olmayanlardan bahseder, şikâyet ederiz. Hayatımız bu kadar karanlık mıdır? Olumsuzlukları düşünüp bu karamsarlık niye? 

 

Hayatın mükemmel olmadığını hepimiz biliyoruz. Hayatımızda her zaman çıkışlar yoktur. İnişler, hatta göremediğimiz engeller vardır. Yaşarken bizi üzen pek çok şeyle karşılaşırız ve o an çok kötü hissettiren duygulara kapılabiliriz, sanki hayatın sonuymuş gibi düşünceler oluşabilir. Bunlar ileride önemini yitirecektir. Bunu o an fark etmek imkânsızdır… Her zaman en kötü olan sonucu hayal etmeye meyilliyiz zaten. Bu, kendimizi yormaktan ve üzmekten başka işe yaramaz. Hayatın sonu gibi görünen zorluklar bundan birkaç sene sonra varlığını ve önemini kaybeder. Zorluklar da geçicidir, unutmayalım!

 

Mutsuz, üzgün hissettiğimizde, moralimiz bozuk olduğu zamanlarda ya da farklı şeyler hissettiğimizde bilin ki bu durum ruhumuza yanlış mesajlar vermekten kaynaklanıyordur.

 

Hata ve pişmanlıklarımızı geçmişte bırakalım. Onlar değerlerimizi ifade etmezler. Geçmişe takılı kalırsak, ileriye gitmekte zorlanırız. Bunları arkamızda bırakmayı öğrenmek bugünü yaşamamızı sağlayacaktır.

 

Değerlerini yaşayan insanlar kendilerini güçlü hissederler. Yani yaşam tarzını değerlerine uyumlu olarak yaşayanlar geleceğe karşı bir endişe duymazlar. Aldığımız kararlar da güçlü olur.

 

Kalplerimizin her gün farklı bir kaygı ve vesvesesini ancak zihnimizle yönetebileceğimizi unutmayalım. Geçmişin korkuları, geleceğin kaygıları yüzünden günümüzü berbat etmeyelim. Anı yaşayalım ki mutlu olalım. Kendimizi iyi hissetmezsek, hayallerimiz bizim için fazla bir şey ifade etmeyecektir.

 

Bilimsel olarak aslında, doğru yere bakan herkes mutluluğu bulabilir.

 

Sevgi ve dua ile kalın…

 

Sevim Yeşilyurt

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön