Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilmeli?

Yazın gözlerimizi ultraviyole ışınlardan korumak için güneş gözlüğü takmak çok önemlidir. Peki, güneş gözlüğü alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilmeli?

Güneşin yüzünü gösterdiği bu zamanlarda, güneş gözlükleri farklı modeller ve renkleri ile kıyafetimizi tamamlayan bir parça olarak yerini aldı. 

 

Ultraviyole ışınların zararlı etkileri yıllar içinde birikme özelliğine sahip olduğu için, bu ışınlardan her mevsim ve günün her saati korunmak gerekir. Yaz aylarında dünyamıza ulaşan ultraviyole ışın miktarı kışın olduğundan 3 kat daha fazla olduğu için ultraviyole ışınlardan korunmak yaz mevsiminde çok daha önemlidir. 

 

Peki güneş gözlüğü alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

  • Güneş gözlüğünü taktığınızda bulanık görmemelisiniz. Eğer görüntü bulanıksa o gözlük camının kalitesiz olduğundan emin olabilirsiniz.

 

  • Güneş gözlüğü seçerken trendleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Trendler size yol gösterebilir ancak en önemlisi yüzünüze uygun, size yakışan modelleri tercih etmeniz.

 

  • Güneş gözlüğü alırken muhakkak başkalarının da fikrini alın. Dışarıdan başka bir göz, daha objektif bir değerlendirme yapabilir.

 

İKON GÖZLÜKLER Bazı güneş gözlükleri onları meş... GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ Esra Çoruh, vazgeçilmez aksesuva...

 

  • Yüz tipinize uygun modele karar verdikten sonra camların kalitesine bakmalısınız. Bunun için özellikle garanti belgesi olan ürünleri tercih etmenizi öneririz.

 

  • Güneş gözlüğünün iyi bir koruma sağlayabilmesi için yüksek derecede ultraviyole süzen bir camdan yapılması gerekir. Kaliteli güneş gözlüklerinin ultraviyole ya da mor ötesi ışınları süzdüğüne dair bir sertifikası vardır. Ultraviyole ışınları süzdüğüne dair sertifikası olmayan güneş gözlükleri alınmamalı.

 

  • Numaralı gözlük kullananların, güneş gözlüğü satın almadan önce mutlaka uzmanına başvurması gerekir.

 

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNE UYGUN SAÇ MODELLERİ Hangi güneş gözlüğünü hangi saç ... GÖZLÜK SEÇİMİ Gözlük takmayı hepimiz çok sever...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön