Chris Benz 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Chris bu koleksiyonla New York'lu izleyiciyi çok şaşırttı... Bakalım siz nasıl hissedeceksiniz?

Chris Benz 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Tasarımcıların her yıl için bir tema seçmeleri ve tamamen onun üzerine yoğunlaşmaları moda dünyasında geleneksel bir durum artık. Hatta olmaması anormal. Böyle bir durumda koleksiyonun ruhu olmadığı söyleniyor. Chris Benz bu koleksiyonu için seçtiği temayı, daha doğrusu yakalamak istediği hedefi, 1960 ve 70'lerin Judy Garland ve Dolly Parton gibi gösterişli ve şık kadın ruhunu geri getirmek olarak açıkladı.

 

Chris hangi tema olursa olsun, renk seçimi ve çok renkli, çok desenli çalışmalarıyla kendini sevdirmiş bir tasarımcıdır. Hatta geçen yıl sadece doğal renklerle hazırladığı koleksiyon birçok moda editörü tarafından eleştirildi ve hayal kırıklığı yarattı, çünkü bu tasarımların Chris'i yansıtmadığı, iddia edildi. Haklı olabilirler.

 

Chris koleksiyonunu anlatırken, yakalamak istediği durumun, kadınların bir zamanlar giyinmeye sanatsal yaklaştıkları dönemi hissettirmek olduğunu iddia etse de, bu kadar curcuna ve abartının hangi kadının kıyafete sanatsal yaklaşımı ya da şıklık yarışı olabileceğini merak ettim doğrusu...

 

Ben bu koleksiyondaki tasarımlar hakkında şöyle hissettim: Hani küçük bir kız çocuğu, annesinin kıyafetlerinin bulunduğu gardrobunun kapısını açar, en parlak, en abartılı ve en renkli parçaları seçip üzerine geçirir, sonra da daha güzel olabilmek için üstüne abartılı saçma bir makyaj yapar. Bütün koleksiyon sanki böyle bir araya getirilmiş gibi.

 

Evet, çok renkli ve çok eğlenceli bir koleksiyon. Diğer editörlerin de söylediği gibi "kesinlikle yüzlerde gülümseme yaratıyor". Ama nasıl bir gülümseme?

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön