Dünya modası İstanbul Fashion Week’te yerini alıyor!

Türk moda endüstrisinin dünyaya açılan penceresi İstanbul Fashion Week başlıyor. Taksim Tepebaşı’nda 8-11 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenen etkinlikle İstanbul bir kez daha modaya boyanıyor.

Dünya modası İstanbul Fashion Week’te yerini alıyor!

Türk tasarımcı ve markaların yerli ve uluslararası platformda tanınması için oluşturulmuş İstanbul Fashion Week,  moda endüstrisindeki tasarım gücünü artırmak ve sektörde ekonomik büyümenin sağlanmasına destek olmak amacıyla bu yıl 6’ıncı sezonu ile izleyicisiyle buluşuyor.

Taksim Tepebaşı’nda 8-11 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikle İstanbul bir kez daha modaya boyanacak.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) önderliğinde Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenen  IFW’ye katılan marka ve tasarımcılar, “2013 Sonbahar / Kış ” koleksiyonlarını sunacak.

Defileler hakkında...
Türkiye’nin en büyük moda organizasyonunda bu kez Bireysel defile sergileyen isimler arasında Mehtap Elaidi, Nejla Güvenç, Atıl Kutoğlu, Erol Albayrak, Tuvana Büyükçınar, Günseli Türkay, Zeynep Erdoğan, Gamze Saraçoğlu, Özlem Kaya, Simay Bülbül  gibi moda dünyasının yakından tanıdığı isimler yer alıyor. Bireysel defilelerin yanı sıra 2 karma defile de gerçekleşecek Karma 1’de Beste Gürel, Nihan Peker, Tuba Benian,  Karma 2’de Şafak Tokur, Çiğdem Akın, Ipek Arnas, tasarımlarını sergileyecekler.

Etkinlik kapsamında ayrıca Studio Kaprol 4 tasarımcısıyla Arzu Kaprol’ün yeni projesi olarak Istanbul Fashion Week’de yer alacak. Niyazi Erdoğan W otel’de enstalasyon ile katılacak. Zeynep Erdoğan ve Günseli Türkay’ın defileleri de W lounge ‘da gerçekleştirilecek.

İstanbul Fashion Week  tasarımcıların yanı sıra 2013 Sonbahar/Kış koleksiyonlarını podyuma taşıyacak olan AdL&Cengiz Abazoğlu, Avva, Berinza ve Giovane Gentile’ye de ev sahipliği yapacak. Ayrıca “Machka: Türkiye'de Endüstri ve Tasarımın Buluştuğu Marka” konulu bir workshop düzenlenecek. Ece & Ayşe Ege, ile Yalçın Ayaydın’ın konuşmacı olarak katılacağı workshop’da Türkiye'de endüstri ve tasarımın buluşması ele alınacak.  Türkiye'de bir ilk ve tek proje olan Machka markasının yaratılma süreci ve tasarım hikayesi işlenecek.

Bugün (8 Şubat Çarşamba) düzenlenen defileler;
14.00 Gamze Saraçoğlu
16.00 Berinza
18.00 Tuvana Büyükçınar
20.00 Atıl Kutoğlu
21.30 Zeynep Erdoğan - Günseli Türkay

9 Şubat Perşembe
14.00 Nihan Peker - Beste Gürel - Tuba Benian
16.00 Simay Bülbül
18.00 Özlem Kaya
20.00 Niyazi Erdoğan

10 Şubat Cuma
14.00 Machka: Türkiye'de Endüstri ve Tasarımın Buluştuğu Marka / Dice Kayek - Machka - İMA
16.00 Erol Albayrak
18.00 Studio Kaprol
20.00 adl & Cengiz Abazoğlu

11 Şubat Cumartesi
12.00 Şafak Tokur - Çiğdem Akın - İpek Arnas
14.00 Nejla Güvenç
16.00 Avva
18.00 Mehtap Elaidi
20.00 Giovane G.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön