Sevişmiyorsa ondan size yar olmaz! (3. bölüm)

Seks, sağlıklı bir ilişkinin en önemli unsurlarından ve hayattaki en büyük zevklerinden biridir. Birlikte olduğunuz erkek, sizinle sevişmek istemiyorsa gerçek şudur: Ondan size yar olmaz!

Sevişmiyorsa ondan size yar olmaz! (3. bölüm)

Sizden etkilenmeyen erkek, bunu size açıkça söylemez. Korktuğuna, incindiğine, yorgun ve hasta olduğuna dair bahaneler üretebilir. Oysa gerçek çok basittir: Karşınızdaki erkek sizden etkilenmemiştir. Ondan size yar olacak olsaydı, ellerini sizin üzerinizden çekmezdi.

 

Sex and the City’nin yazarı Liz Tuccilo ile danışmanı Greg Behrendt’in yazdığı ‘Ondan Sana Yar Olmaz’ isimli kitap, kadınlara “Boşa zaman harcamayın” diyor ve hangi durumlarda kadınların hangi mazeretleri uydurduğunu sıralıyor.

 

Eğer erkek sevişmiyorsa... (Oysa hoşlanıyorsa mutlaka dokunmak ister!)


İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Yeniden incinmekten korkuyor.

(Erkek kadından hoşlanıyorsa, onu öper. İç çamaşırlı haliyle ya da çıplak nasıl göründüğünü hayal eder. Eğer’lere, ve’lere, fakat’lara pirim vermez. Erkekler böyledir. Aşık olan erkek, korkularına, geçmiş deneyimlerine rağmen kendini ilişkiden alıkoymaz.)

 

2. Bana öyle düşkün ki, kaybetmek istemiyor.

(Elbette geçmişte incinen birçok kişi, şimdi yakınlaşma korkusu yaşıyor. Ama... Eğer bir erkek size yar olacaksa, hiçbir şey onu sizinle birlikte olmaktan alıkoyamaz. Ortada ciddi bir sorun varsa, koşa koşa tedaviye gidebilir ama sizi belirsizlik içinde bırakmaz.)

 

3. Böyle de güzel.

(Modası geçmiş bir tabire göre, kadınlar güç sahibi olmak istediklerinde seksten kaçarlar. Görünüşe göre erkekler de aynı oyunu oynayabiliyor. Mesele çok basit: Eğer bir erkek sizinle yatakta kurabiye yiyip eski filmler izlemekle yetiniyorsa ya eşcinseldir ya da ondan size yar olmayacağını göstermektedir.)

 

4. İş yerinde, ailesinde sıkıntısı çok.

(Ne kadar sıkıntılı ya da sinirli olursa olsun, zevk alacağı şeyi hiçbir erkek reddetmez. Hayattaki en büyük zevklerden biri ise sekstir. Sizi bu zevkten mahrum bırakacak en son kişi sevgiliniz olmalıdır.)

 

Eğer erkek başka biriyle sevişiyorsa... (Aldatmanın mazereti yoktur!)


İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Bunu neden yaptığını bilmiyor, zaten bir daha da olmaz.

(Aldatmak kötüdür. Neden aldattığını bilmemek daha kötüdür. Bir kırmızı bayrak size yetmiyorsa, iki taneye ne dersiniz? Sakın bazı şeyleri neden yaptığını bilmeyen bir erkekle beraber olmayın.)

 

2. Ama ben şişmanladım.

(Adam aldatıyor ve neden olarak kilo aldığınız için sizi çekici bulmadığını söylüyorsa, bir an önce ondan kurtulun! Hamile kaldığınızda kim bilir neler yapacak?)

 

3. Cinsel dürtüleri benden daha güçlü.

(İlişkide tarafların cinsel dürtüleri eşit değilse, oturup konuşmak problemi çözmek için başlangıçtır. Bu eşitsizlik, başka biriyle yatmaya neden değildir. Ayrıca hiçbir erkeğin sadakatsizliği yüzünden sizi suçlamasına izin vermeyin.)

 

4. Ama en azından onu tanıyordu.

(Eğer sizi eski sevgilisi ya da eski karısıyla aldattıysa, bu affedilir olduğunu göstermez. Size aşık olduğu halde bunu yapması mümkün mü? Tamam duyguları kabardı diye onu suçlayamazsınız ama duygularını pantolonunun içinde tutmayı bilmeliydi.)

 

Yarın: Bencil serserinin tekiyse... Ondan size yar olmaz!

 

Hazırlayan: Fatma Belgin

 

Çıkma teklif etmiyorsa, ondan size yar olmaz! (1. bölüm)

 

Aramıyor, flört etmiyorsa ondan size yar olmaz! (2. bölüm)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön