Eyvah! Eski sevgilim de orada olacakmış...

Eski sevgiliyi görmek hiçbir zaman kolay olmaz ama mutlaka tuhaf ya da dramatik olması da gerekmiyor.

Eyvah! Eski sevgilim de orada olacakmış...

Eski sevgiliyi görmek hiçbir zaman kolay olmaz ama mutlaka tuhaf ya da dramatik olması da gerekmiyor. Düğün ve festival sezonu yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, uzun zamandır görmediğiniz pek çok insanla karşılaşma ihtimaliniz artıyor ve buna eski sevgililer de dâhil. Eski anılara ve fotoğraflara döneceğinize ve eğer bir yeni bir sevgiliniz yoksa bir adım geri atın ve sonra da aşağıdaki sağlıklı, pozitif adımları izleyin:

 

Ayrıntılara önem verin

 

Eğer neyle karşı karşıya olduğunuzu bilirseniz, kendinizi daha rahat ve hazır hissedeceksiniz. Öyleyse organizasyonla ilgili daha çok fikri olan birine danışabilirsiniz. Kaç kişi katılacak? Program nedir? Siz nerede olacaksınız? Eğer eski sevgilinizle birlikte gri alanda yalnız kalmaktan çekiniyorsanız, öğreneceğiniz bu siyah beyaz ayrıntılar sizi rahatlatabilir.


Güvendiğiniz bir arkadaşınızla konuşun

 

Yapmak isteyeceğiniz son şey konuya dikkat çekmek olmalı çünkü bu işleri daha da sarpa saracaktır. Bu yüzden farklı insanlara danışmaktansa, gerçekten güvendiğiniz bir arkadaşınızla konuşmayı tercih edin. Bu insanın ilişkinizi ve sizi tanıyan biri olması da elbette önemli. Nasıl hissettiğinizden bahsedin ve eğer isterseniz size eşlik etmesini rica edin, böylece tuhaf ve negatif pozisyonlardan sizi uzaklaştırmaya yardım edebilir.


Sınırlarınızı bilin

 

Her ilişki birbirinden farklıdır elbette ama bir adım geri çekilip kendiniz için bazı sınırlamaları ayarlayın. Düğündeki açık barı görmezlikten gelmek ya da onunla konuşurken belli başlıklardan sapmamak gibi sert ve hızlı kurallar belirleyin kendinize. Böylece görüşmenin ve karşınızdaki insanın bırakacağı etki daha az etkili ve zarar verici olacaktır.

 

Eğer yeni biriyle birlikteyseniz:


Yeni ilişkinizden bahsedebilirsiniz

 

Elbette eski ve yeni ilişkilerinize verdiğiniz öneme bağlı olarak ona yeni sevgilinizden bahsetmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun mutlaka dramatik bir an olması gerekmiyor. Konuyu açarsınız ama hazırlıksız olduğunu fark ederseniz uzatmanız gerekmez.


Eğilimlerinizi bilin

 

Kendinize dürüst olun, ve eğer eski sevgililerinizden birini gördüğünüzde nostaljik bir havaya bürünüyorsanız belirgin tetikleyicileri önleyin. Birebir karşılaşmadan kaçının ve sakın o geceye zamanında onun en sevdiği elbiseyi giyerek katılmayın! Geçmişe yoğunlaşmanız işinizi sadece zorlaştırır.


Odak noktanızı değiştirin

 

Bu karşılaşmadan sağ salim çıkmanın en kolay yolu, o an ve yerdeki daha pozitif şeylerle ilgilenmek olacaktır. Yanınızdaki insanlara (yeni sevgiliniz ya da yakın arkadaşınız) daha yakın durun ve eski sevgiliniz karşınızda bir yerlerde değilmiş gibi davranmaya, zaman geçirmeye çalışın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 18229

 • Prematüre nedir?
  Prematüre nedir?

  Süresi : 01:30 İzlenme : 4612

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 7209

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 8445

 • İlişkilerde bağlanma çeşitleri
  İlişkilerde bağlanma çeşitleri

  Süresi : 27:40 İzlenme : 1478

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön