Erkekler ilk görüşte nasıl etkilenir?

Erkeklerin ilk görüşte bizim hakkımızda fark ettikleri şeyler nelerdir?

Dikkatli olun, erkekler fark eder!

İster inanın ister inanmayın, kafenin köşesinde hemen fark ettiğiniz yakışıklı sandığınız gibi kitabına gömülmüş değil. Siz fark etmeden size bakıyor. Farkında olmayabilirsiniz ama sizin hakkınızdaki her şeyi inceliyor. İnternet'teki bir araştırmada erkekler, bir kadının daha iyi tanımaya değer olduğunu anlatan birkaç işaret olduğunu itiraf etti. Bu işaretlerin bazıları çok açık, bazıları ise neredeyse görünmez. Gözlerinin önüne birkaç işaret yerleştirmeye hazır mısınız? Eğer nelere dikkat ettiğini bilirseniz, biraz zaman harcayarak bu konularda onların dikkatlerini çekebilirsiniz. İşte erkeklerin ilk önce fark ettikleri 10 şey!

 

Nefis bukleler

Genelde bir erkek kadını gördüğünde, gözleri otomatik olarak kadının yüzüne bakar. Ve kadını güzel bulup bulmadığını düşünür. Peki ya size ilk bakışı siz arkanız dönükken gerçekleştiyse? Bazı erkekler bir kadının güzel olup olmadığını kafasının arkasına bakarak anlayabildiklerini söylüyor. Nasıl mı? Saçından! Bir kadının saçı, onun kendine nasıl baktığını, ve kendini nasıl sunduğunu anlatan en önemli özelliklerden. Saçınızın parlak ve canlı olduğundan emin olun. Her gün fönlemek ya da dalgalandırmak için zamanınız yoksa bile, en azından temiz ve taranmış olmasına dikkat edin. Saçınız ipek gibi bir dokunuşa sahip ve cennet gibi kokuyor görünmeli.

 

Mükemmel poz

Kafası yukarıda, vücudu dik duran bir kadın topluma bir mesaj gönderiyor. “Hey, ben kendinden emin, rahat ve seksiyim. Ben tanışmak istediğiniz kadınım!” Bu erkeklerin kadınlar hakkında ilk önce fark ettiği şeylerden biri. Düşük omuzlu, kambur duran birinin nasıl göründüğünü düşünün. Pekiyi siz sanki dünyanın yükünü omuzlarında taşıyormuş gibi yürüyen birini tanımak ister miydiniz?

 

Arkadaşlarınız

Şaşırtıcı biçimde, bir kadının arkadaşları erkeklere verdiği ilk izlenimde büyük role sahip. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş sözü hiç de sandığınız kadar nadir görülmez. Ayrıca eğer bir kadının ağlak, şımarık ya da kaba arkadaşları varsa, erkekler çoğu zaman onun için de aynı şeyi düşünürler. Başta kadından hoşlanmış olsalar bile. Ama bir kadının sıkı bir grubu varsa ve birlikte harika zaman geçiriyorlarsa, bu erkeklere kadının samimi ve şefkatli olduğu sinyalini verir. Bu erkeklerin ilk önce fark edip, hemen sevdiği şeylerdendir.

 

Dudaklarınız

Öpüşmenin dünyanın en önemli stres önleyicisi olduğu kanıtlanmıştır ve bir insan yaklaşık hayatının 20,160 dakikasını öpüşerek harcar! Bu gerçekten inanılmaz! Durum böyleyken erkeklerin ilk fark ettiği şeylerden birinin dudaklarınız olmasına şaşmamak gerek. Yumuşak ve pürüzsüz mü? Kırmızı ya da pembe mi? Parlak ve öpülesi mi? Deneyene kadar merak edeceğine emin olabilirsiniz. Bu yüzden evden her çıktığınızda öpüşmeye hazır dudaklarınız olduğundan emin olun.

 

Mükemmel dans figürleri

Dans edebilen bir kız birkaç şey anlatır: Cildine güveniyor, iyi vakit geçirmeyi biliyor ve birkaç çılgın hareket yapmaktan korkmuyor. Ayrıca, bu bir kadını fark edilmemesi imkansız hale getiriyor. Yani bir daha ki sefere dans pistinde kurtlarınızı dökerken, fark edildiğinizi hatırlayın ve iyi zaman geçirmeye çalışın! Sahte olmayın, ve fazla havalanmayın. Ama hakiki bir eğlenceye imza atın. Erkekler eğlenceli ve cesur kadınları kesinlikle fark eder.

 

Üzerinizde taşıdıklarınız

İster inanın ister inanmayın, çantanız ve yanınızda taşıdığınız diğer şeyler kişiliğiniz hakkında birçok şeyi ele veriyor. Büyük bir çanta dolusu makyaj malzemesi taşıyan kadın büyük ihtimalle çok bakımlıdır. İlginç kitaplar ya da bulmacalar taşıyan kız klas bir kişiliğe sahip ve öğrenmeyi sever. Parlak pembe bir telefon kabıyla dolaşan bir kız muhtemelen şen şakrak ve tatlıdır. Çantasız bir kız ise sakin ve rahattır. Yanında diş macunu ve seyahat boyu deodorant taşıyan kadın ise her an her şeye hazırlıklıdır. Ve evet, erkekler bunları fark eder bayanlar!

 

Gülüşünüz

Bu biraz açık aslında. Ama her ne kadar açık ve klişe olsa da, erkekler gerçekten gülümseyen bir kadını farkeder. Ve çoğu sahte bir gülüşü gerçeğinden ayırabilir. Çok azı sahte gülüşlere kanar. Harika bir erkeğin kendini prenses sanan ve herkesin oyununu görebildiği bir kadına kaptırmasından hepimiz nefret ederiz. Ama biraz uyanık bir erkek gerçek bir gülüşü 5 kilometreden fark eder. Kendinize biraz diş beyazlatıcı ve nefes tazeleyici edinip ışıldamaya hazırlansanız iyi olur. Hiç içinizden gelmediği günlerde bile. Bu erkeklerin fark ettiği şeylerden biri.

 

Yüksek topuklar

Her gün yüksek topuklu giymek zorunda değilsiniz ama bir çift gökdelenin üzerinde duran bir kadın erkeklerin ilk fark ettiği şeylerdendir. Yüksek topuklar seksiliği, gücü ve cesareti simgeler. Arada bir giymekten çekinmeyin. Bazen düz, bazen topuklu giyin, ama en azından haftada birkaç kez topuklu giydiğinize emin olun. Bay Doğru'nun size ne zaman rastlayacağını bilemezsiniz! En iyisi her zaman hazır olmak!

 

Yürüyüşünüz

Tutkulu bir yürüyüş bir erkeğe çok şey anlatabilir. “Prensesin Günlüğü”nde  Prenses Mia'nın yürüyüş dersleri aldığını hatırlayın. Bir insanın yürüyüşünün, kişinin diğer insanlarca nasıl algılandığı konusuna büyük etkisi olduğu çok doğrudur. Amaçlı, stil, ve zarafetle yürüyün. Bir leydi gibi yürüyün! Kasılmanıza ya da podyumdaymışsınız gibi yürümenize gerek yok. Bir bayan olduğunuzu ve erkeksi yürüyüşlerin bir erkek için şirin ya da seksi olmadığını hatırlayın.

 

Tavırlarınız

Bir erkeğin kadınlarda fark ettiği en önemli şey muhtemelen kadının tavrıdır. Bir kadın Güneş Tanrıçası kadar güzel, ya da herkesin aklını başından alacak kadar seksi olabilir. Ama tavırları kötü ya da çirkinse, erkek onu göz açıp kapayana kadar terk edecektir. Hiçbir erkek kaba bir cadıya bağlanmak istemez! Tavırlarınızın düzgün olmasına dikkat edin. Garanti veriyoruz birileri fark edecek. Biliyoruz, hepimizin kötü günleri oluyor. Yalnızca dikkat edin, siz kötü günlerin olmayın!
Seksi olmakla şırfıntı olmak arasında, güzel ve abartılı olmak arasında, kendinden emin ve ukala olmak arasında ya da tatlı ve sahte olmak arasında ince bir çizgi vardır. Ve o çizgide kalabilmek için özel bir kız olmak gerekir. Artık erkeklerin ilk fark ettikleri şeylerin listesine sahip olduğunuza göre, kısa zamanda siz de her şeyi halledeceksiniz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
54
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 23:32

  keşke benimde bir sevgilim olsa. çok istiyorum bu duyguyu...

  Cevapla
 •  
  08 Şubat 2017 Çarşamba 10:15

  merhaba akşam kız arkadaşım başka bir erkekle konuşuyordu bende dedim o mu benmi diye onu secti ne yapmalıyım yardım edin

  Cevapla
 •  
  23 Mayıs 2016 Pazartesi 17:02

  hastanede karşılaştık bugün hep bakıyo niye acıba

  Cevapla
 •  
  17 Temmuz 2018 Salı 22:49

  sevmistir bence

 •  
  07 Mayıs 2016 Cumartesi 16:14

  özgün olun cesaretli olun mutlu olun ama bunları yaparken yine kendiniz olun kimse kimseden üstün değil bunu aklınızdan sakın çıkarmayın mesela bana kendini çok beğeniyosun diyolar evet diyorum allah beni böyle yarratı bende hergün teşşekür ediyorum dedim kızın rengi soldu yani kısacası kendinize güvenin kendiniz olun aradaki farkın media mark olduğunu görüceksiniz.............................-........................

  Cevapla
 •  
  01 Mayıs 2016 Pazar 01:17

  Merhaba kuzenimin bana aşık veya hoslandigini nerden anlayabilirim durmadan benle uğraşıyor benim hal ve hareketlerimi yapıyor ve konuşmalarımı taklit ediyor durmadan beni nedenli nedensiz kizdiriyor bu neden

  Cevapla
 •  
  30 Nisan 2016 Cumartesi 22:58

  Zinaya yaklaşmayın benden söylemesi

  Cevapla
 •  
  24 Nisan 2016 Pazar 00:41

  ben bir kizi seviyordim u bugun benden kusti ben ne yapmaliyim

  Cevapla
 •  
  21 Mart 2016 Pazartesi 04:56

  Seni kıskandırmaktır amacı

  Cevapla
 •  
  02 Eylül 2015 Çarşamba 13:46

  Super

  Cevapla
 •  
  14 Nisan 2015 Salı 14:21

  hiç bir erkeye deymez onun istediyi gibi olmak.kendiniz olun,kendiniz için yaşayın.çirkinin de,ukalanın da,sahtenin de kendi kısmeti vardır. kekler kendilerini bize beğendirmeye çalışsıner.her kesin kendi yarısı vardır.er geç onlar mutlaka buluşacaktır.

  Cevapla
 •  
  28 Kasım 2015 Cumartesi 15:04

  helal olsun sonuna kadar haklısın, beğenmeyen kaybeder abicim kendileri bilirler

 •  
  07 Nisan 2016 Perşembe 16:49

  haklısın

 •  
  01 Mart 2015 Pazar 20:04

  iki yas buyuk bir erkek ne hisseder kiza ben 17 o 19

  Cevapla
 •  
  31 Ocak 2015 Cumartesi 20:56

  senden baygi bi buyuk oldugu iciin artik senin ondsn umidi kesip abi gozuyle bakman gerekiyor bence.

  Cevapla
 •  
  18 Ocak 2015 Pazar 02:14

  hayatimizi erkeklere göre mi şekillendiricez. herkes kendi olduğu gibi olsun renginizi kaybetmeyin.

  Cevapla
 •  
  27 Kasım 2018 Salı 20:28

  aşkimdan geberi̇yorum i̇nş. o da bana aşik olur (si̇zi̇nki̇lrde olsun)

 •  
  12 Ocak 2015 Pazartesi 20:18

  ya benim sevdigim ni cocuk var annemin arkadasinin oglu benden 6/7 yas buyuk sadece yazdan yaza gorusebiliyoruz. facebookta bana gelirsem gorusuruz flan demisti sonra bi daha konusamadik. ve sevgilisi var bu cocugun. nolur bana yardim edip cevap yazin lutfennn...

  Cevapla
 •  
  07 Nisan 2016 Perşembe 15:52

  birini bul evlen sağlam evlilik olsun


 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön