Herkes parlamak için bir şansı hak eder

Herkes parlamak için bir şansı hak eder

"Gülümsemeye devam et çünkü hayat güzel birşey ve burada gülmek için pek çok sebep var" diyen Marilyn Monroe'nin kısacık ömründe gördüğümüz o güzel gülüşlerinin arkasında aslında çok hüzünlü bir hikaye yatıyor...

 

Dünyanın en güzel ve konuşulan kadınlarından biri olan Marilyn Monroe, babasını hiç görmemiştir. Annesi şizofrendir, çocukluk yılları ise yetimhanede ve bakıcı ailelerde geçmiştir. 16 yaşında evlenmiş ve boşandıktan sonra mankenlik ajansına girerek modellik yapmaya başlamıştır, ardından da filmlerde rol almaya başlamıştır.

 

Bipolar kişilikli Monroe, renkli görünen hayatının çekimler dışında kalan zamanını psikiyatri kliniklerinde geçirmiştir. Filmlerinde oynadığı aptal sarışın imajının ve saf görüntüsünün aksine çok akıllı ve zeki bir kadındır. Birçok hikayede olduğu gibi güzelliği ona hiç mutluluk getirmemiştir; en sevdiği adamlar bile, onunla güzelliği için birlikte olmuşlardır ve çok ihtiyaç duyduğu sevgiyi hayatı boyunca bulamamıştır...

 

Haritasına kısaca baktığımızda Güneş, ikizler burcunda 11. evde bulunuyor. Güneş burcumuz, benliğimizi, başardığımız konuları ve dünyayı algılama şeklimizi gösterir. Bir kadın haritasında Güneş, ne tür erkeklere ilgi duyduğunu da gösterir. Bilgili ve entelektüel erkekler Marilyn’in her zaman ilgisini çekiyor. Güneş'i ikizler burcunda ve 11. evde olan Marilyn'nin okumaya ve araştırmaya verdiği önem de ikizler burcundan geliyor. Bu konumlanma, tanınması ve popüler olmasına destek veriyor.

 

Yükseleni ise aslan burcu. Bakımı, kendine olan güveni, dikkat çekmeyi sevmesi ve kendini ortaya koyuş şekli birebir tipik bir Aslan örneği...

 

7. evde Ay burcu kova olan Marilyn tam bir özgür kız. Sınırlardan nefret ediyor ve Ay'ın açıları, ilişkilerindeki dengesizlikleri vurguluyor. 1. evdeki Neptün yaratıcılığı, sinemayla olan ilişkisini ve büyüleyici güzelliğini anlatıyor. Karşı koyulmaz bir hayranlık uyandırıyor, tam da "Neptün sen bize ne ettin?" dedirtecek cinsten. Büyülü bakışları ve maalesef uyuşturucu ve alkole olan bağımlılığı da hep Neptün kaynaklı… 4. ev akrep burcundaki Satürn, özellikle babasıyla ilgili bilinmezliği ve ailesiz yaşamanın zorluklarını anlatıyor.

 

Marilyn Monroe’nun evli erkeklerle yaşadığı ilişkiler ve yasak aşklar, Venüs'ün koç burcundaki yerleşiminden ve açılarından kaynaklanıyor. Venüs’ün “Mirach” sabit yıldızıyla kavuşumu, güzelliğinin çok dikkat çekmesine, dişiliğine ve güçlü insanlarla yapacağı evliliklere işaret ediyor.

 

5 Ağustos 1962 tarihinde, 36 yaşında odasında ölü bulunan Marilyn Monroe’nun kanında yüksek doz uyku ilacı bulunmuştur. İntihar denilse de ölüm nedeni hala tam bilinmemektedir. J.F. Kennedy'le yaşadığı yasak aşkın, Kennedy’nin siyasi kimliğine zarar verdiği düşüncesiyle FBI’ın onu öldürdüğü ve buna intihar süsü verdiği söylenmektedir. Çok enteresan bulduğum ve Neptünyen etkisinden ben de çok etkilendiğim için araştırmalarım sonucu ben de bu düşüncedeyim.

 

Marilyn’in 8. evinde bulunan Mars ve Uranüs şiddetli ve ani bir ölümü anlatır. Daha da ötesinde Uranüs aynı zamanda şiddetli ölümle ilişkilendirilen Scheat sabit yıldızıyla kavuşumda.  8. evin yöneticisi Jüpiter ise 7. evde bulunuyor. 7. ev, ilişkileri ve açık düşmanları anlattığı için Marilyn’in ölüm nedeninin, ilişki kurduğu kişilerden dolayı olduğunu söyleyebiliriz.



"Sadece öldüğünde seni önemserler" diyen Marilyn'i ve zekasını ölümünden sonra geç de olsa hüzünle birlikte önemsiyoruz ve gökyüzüne bir selam çakıyoruz.

 

Astrobil - Bilge Ak

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön