Yalnızlıktan keyif almak

Yalnızlıktan keyif almak

Yalnızlık, içindedir insanın hangi kalabalığa karışırsa karışsın. Kimini hasta ederken kimine de ilaçtır. Yalnız olmayanların birçoğu başkalarının kararlarını yaşıyorlar.

 

Her şey vaktinde güzel, insan olanla, kadir kıymet bilenle, kişiliği olanla, bir değere saygı duymayı bilenle güzeldir. Bunlar yoksa yok olmaları da fark etmez hayatınızda. Sağlıklıysanız, kimseye muhtaç değilseniz mutlu olamamanız için önünüzdeki tek engel zihniniz ve içinde barındırdıklarınızdır. Kimsenin varlığıyla var olmadık ki, yokluğuyla yok olalım.

 

Uğraşacak hobilerin, geçirdiğin zamanı anlamlı kılacak seçeneklerin, uğruna mücadele edeceğin değerlerin olduktan sonra kişi veya kişilerin hayatında var olması çok da önemli değil. Tabii güvenebileceğin, bir şeyler paylaşmak isteyeceğin arkadaşların, dostların olmalı.

 

Ne zaman sevdikleriniz, değer verdikleriniz yanıltır sizi, ne zaman birer birer düşürür herkes maskesini, ne zaman yalnızlıktaki o muhteşem gücü keşfedersiniz, işte o zaman yalnızlıktan korkmaz, keyif almaya başlarsınız.

 

Yalnız kalmak başka bir şey, yalnızlık başka bir şeydir. O yüzden, yalnız kalmak, güzel bir dinginlik verir insana. Boş muhabbetlerin, sohbetlerin içinde kalacak kadar kendine değersizce bir davranışta bulunmamış olur.

 

Ama yalnız kalmak istiyoruz, yalnız olmak değil. Yalnızlık mecburiyetten değil de tercihe bağlı ise keyif verir. Aslında herkese nasip olmayan bir değerdir, bazen anlamlı, bazen de anlamsız olur.

 

Yalnızken mutlu olabilirsiniz ama hep yalnızlığı seçerseniz de bu defa da bir aileniz olmaz.

 

Kendinle barışık olmak, kendinle kavgalı olmamak. Böyle olursak etrafa bizden pozitif enerji yansır. İnsanlar negatif enerjiden kaçıp pozitif enerjiye yanaşır.

 

Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Ocak 2019 Pazar 14:19

  "her şey vaktinde güzel, insan olanla, kadir kıymet bilenle, kişiliği olanla, bir değere saygı duymayı bilenle güzeldir. Bunlar yoksa yok olmaları da fark etmez hayatınızda. Sağlıklıysanız, kimseye muhtaç değilseniz mutlu olamamanız için önünüzdeki tek engel zihniniz ve içinde barındırdıklarınızdır. Kimsenin varlığıyla var olmadık ki, yokluğuyla yok olalım." Yani bu cümlelerle gerçekten 12'den vurmuşsunuz... Son birkaç yıldır yaşadıklarım da beni bu noktaya getirdi. Ellerinize sağlık, harika bir yazı...

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön