Kendime sorular

Kendime sorular

"Neden öncelik sıralamasında hep en sona kendini yazıp durdun, artık yoruldun değil mi?" diye sorar, gözlerimin içine bakar sonra kendime sarılırdım. Yaptığın hatalardan çıkardığın dersleri, yanlış kabul ettiğin doğruları bana anlat derdim kendime. Değerini bilmeyenleri kendine neden dert ediniyor, neden değer verilmeyecek kişilere değer veriyorsun? Niye her şeyi kafana takıp olmadık insanlar için üzülüyorsun? Neden bu kadar takıntılısın, mükemmeliyetçilik sana acı çektirmiyor mu, mutlu olmak için daha ne kadar zaman beklemen gerekiyor?

 

Beni çok yordun, kendini kendinden çıkar artık hayata öyle devam edelim. Rahat otur ve kendin ol. Olan duygularını saklama, olmayan duygularını var gibi gösterme. Seni çok iyi anlıyorum ve seni yargılamayacağım der, gidişata dışarıdan bir de kendi gözlerimle bakardım. 

 

Neden herkesi kendin gibi sanıyor ve insanlara karşı hep hoşgörülü davranıyorsun, daha asi olmanın zamanı gelmedi mi? Nasıl bir şansın var, neler çektin ve hala hayattasın, bu inat mutluluk getirecek belki de sana. Artık mutlu olmak istiyorsan kendini yaşa.

 

Doğru olanı bildiğin halde neden hala yanlış yapıyor nereye, hangi hedefe gidiyorsun? Neden her şeyi çok sorguluyor akışına bırakmıyorsun? Neden bu kadar çok düşünüyorsun, kimse düşünmüyor, kendini boşuna üzüyorsun. Bu kadar iyi niyet neden, neden kendini bu kadar yıpratıyorsun? 

 

Kendine yalan söyleyerek mutlu olmaya çalışıyorsun. Keşkeler bitmez geçen zaman gelmez ama keşke hayat bu kadar acımasız olmasaydı. Hatalarımda, yanılmalarımda, aldanmalarımda keşke çok yıpratmasaydım kendimi, bu denli üzülmeseydim. Değer veya değmez ayrımı yapmadan hayatın sunduğu incelikleri öğrenmeliyim. Değen kendi değerim, sevdiklerimin bana değeri olsun.

 

Bana ne yaptığının farkında mısın? Daha neyi bekliyorsun? Hiçbir şey kendinden daha önemli değil, onun için kendine iyi bak...

 

Hülya Çakıcı

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön