24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü. Şimdi çocukluğunuza dönmek isteyen var mıdır diye sorsam çoğu kişiden evet cevabı alır gibiyim.

 

Çocukluk o kadar özel bir olaymış ki, ben bunu çocuk sahibi olduğumda anladım. Çocuk olduğunuzda her şey o kadar saf ve temiz olarak düşünülüyor ki, ben hep çocuk kalmak isterdim. Öğretmenler Günü’nde çiçekler alınır ve sabah olmasını heyecan ile beklerdik.

 

Şimdi bakıyorum da, bazı zamanlar kendi çocuğuma baktığımda kendimi görüyorum. Siz nasıl görüyorsunuz? 

 

Konumuz Öğretmenler Günü olduğuna göre öğretmenlik ile ilgili küçük bir çocukluk anımı sizlerle paylaşmak istiyorum.  Ben ilkokuldayken, ilkokul öğretmenimin hayranıydım. Kapı kenarında duruşu, ders anlatışı  o kadar etkilenirdim ki, eve geldiğimde  onun taklidini yaparak oyuncaklarımı sırasıyla dizer öğretmenlik yapardım. Ve büyüdüğümde ilkokul öğretmeni olmak isterdim. Seneler sonra bilgisayar öğretmenliği teklifi geldiğinde kabul etmemiştim. Özel şirkette çalışmak daha ağır basmıştı nedense. Şimdi şu an, öğretmenlik teklifi gelse de yapsam diye düşünüyorum. Ama iş işten geçince değer kazanılıyor.

 

Sokağa her çıktığınızda, mahallede, tiyatroda, sinemada karşınıza eski öğrencileriniz ile karşılaştığınızı düşünün. Sizce nasıl bir duygudur? Öğretmenlerimiz bu duygu her neyse, hep yaşadıkları için çok şanslılar bence. Seneler önce staj yaptığım  bir dönemde, dışarıda beni  tanıyan öğrencilerin yanıma gelmesi beni inanılmaz mutlu  etmişti. Seneler geçtiği halde, bu olayı dün gibi hatırlamam bile öğretmenliğe ne kadar değer verdiğimi göstermekte. 

 

Öğretmenlik dedik ama  bide bizlere değerli bilgiler öğreten öğretmenlerimizin gününü kutlamak gerekir değil mi? Eskiden Öğretmenler Günü denilince yarım gün okul, öğretmenler toplantısı ve kutlamalar yapıldığını hatırlarım. Şimdi bakıyorum da Öğretmenler Günü tatile denk geliyor. Tatil olunca kutlamalar nasıl olacak? Bu sene Öğretmenler Günü’nde kutlamalar yapılacak mı? Yoksa TEOG Sınavı nedeniyle Öğretmenler Günü kutlaması iptal mi ? Aklıma o kadar sorular geliyor ki haftaya hepsinin cevabını alacağım.

 

Bildiğimiz bir konuyu tekrar hatırlatmak istiyorum: Öğretmenlerimiz sayesinde bugünlere geldiğimizi unutmayalım. Türk bayrağı dalgalandığı surece Atatürk ilkelerini öğreten, insan sevgisini aşılayan siz öğretmenlerimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun. 

 

 

Arzu Batur Yalçınkaya

Lezzet Tramvayı

 

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön