Hamileliğin 6. haftası

Bebeğin kalbi bu dönemde yaklaşık 2 mm boyutlarında olup embriyonun tüm vücudunun büyük bir kısmını kapsar.

6. HAFTA
Gebeliğin 6. haftasında neler oluyor?

Hamileliğin 6. haftasında bebeğiniz bir mercimek tanesi boyutlarına ulaşırken siz de erken hamilelik belrtileri yaşamaya devam ediyor olabilirsiniz. Eğer hala bir egzersiz ve beslenme programı oluşturmadıysanız, hamileliğinizi öğrendikten kısa bir süre sonra bile olsa size iyi gelecek bir rutin oluşturmaya başlayabilirsiniz. Eğer fazla kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız ya da özel bir beslenme gerektiren bir sağlık durumunuz varsa, bir beslenme uzmanına danışarak hamilelikte beslenme konusunda öneriler alabilirsiniz.

 

Hamileliğin 6. haftasında bebeğin durumu

Hamileliğin 6. haftasında embriyonun boyu 3-5 mm boyutlarına ulaşır. Şimdiye kadar temel olarak oluşmuş olan dolaşım sistemi artık küçük kalbine kan pompalamaya başlamıştır. Yaklaşık 2 milimetreyi bulan kalp, embriyonun tüm vücudunun büyük kısmını kaplıyor. Sizinkinin yaklaşık iki katı kadar hızla atan kalbi, ilerleyen haftalarda da hızlı bir şekilde gelişmeye devam edecek. Bebeğinizin ellerini, kollarını ve bacaklarını oluşturacak olan yapılar, gövdesinin iki yanında tomurcuklanmaya başlamıştır.

 

Bebeğin beyin ve sinir sistemiyle birlikte omurgası da temel olarak şekillenmeye başlar.

 

6 haftalık bebeğin görüntüsü:

 

 

Hamileliğin 6. haftasında annedeki değişiklikler

Artan hamilelik hormonları sayesinde annede birçok fiziksel değişiklik görülebilir. Memelerde hassasiyet, sık idrara çıkma isteği, mide bulantıları, kokulara hassasiyet gibi durumlar ilk haftalarda oldukça normal karşılanır. Bunun dışında kanama, sık sık kusma gibi durumlar olduğunda doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

 

 

Gebeliğin 6. haftasında bulantılar ve kusma nedeniyle annede kilo kaybı görülebilir. 1-2 kilodan fazla kilo kaybı olmuyorsa, endişelenecek bir durum yoktur. Vücudunuz hamileliğe alıştığında normal kilo artışı sağlayabilirsiniz.

 

 

Anne adayı 6. haftada duygusal iniş çıkışlar da yaşayabilir. Bir gün çok neşeli ve enerjikken ertesi gün yataktan çıkmak istemeyebilirsiniz, bu tamamen normaldir. Vücudunuzda gerçekleşen hormonel ve fiziksel değişiklikler bir yana, hamilelik fikri, anne olacağınıza dair düşünceler, hayatınızın nasıl değişeceğine dair duyduğunuz merak ve bazen endişeler de duygu durumunuzu etkileyecektir elbette. Telaşlanmayın, yalnız değilsiniz! Bu durumu eşinizle konuşuyor olmanız en iyisidir, en azından etrafta duygularınızı paylaşabileceğiniz ve keyifle vakit geçirebileceğiniz birileri varsa bu ilk haftalarda kendinizi rahatlatmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca beslenmenize dikkat eder ve yeterince dinlenirseniz de fiziksel olduğu kadar duygusal olarak da kendinizi daha iyi hissedeceğinizi unutmayın.

 

 

Hamileliğin 6. haftası ile ilgili uzman görüşü:

Medicana International İstanbul Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mehtap Derelioğlu hamileliğin 6. haftasında vücuttaki değişimleri şöyle anlatıyor:

 

“Embriyoda artış baş, yüz gelişimi ve omurilik oluşumu başlamıştır. El ve kol tomurcukları bu hafta sonuna doğru kabartı olarak belirginleşecektir. Embriyoya ait bağırsak gelişimi karın dışında olup daha sonra fizyolojik yerine taşınacaktır. Bu dönemde artık annenin gebelik hormonlarının yükselmesine bağlı bir takım fizyolojik değişiklikler başlar.

 

Annelerde duygusal açıdan hassasiyet bazen sinirlilik ve çoğu zaman ağlamaklı durum görülmesi normaldir. Bu dönemde annenin yaşadığı psikolojik stresler bu durumun daha da atmasına neden olacağı için gebelerin özellikle stresten uzak durması gerekir.

 

Rahmin büyümesine bağlı olarak kasıklarda ağrı adet olacaklarmış gibi gerginlikler olabilir. Büyümekte olan rahmin idrar torbasına basısına bağlı olarak sık idrara çıkma ihtiyacı duyulabilir.

 

Sabah bulantıları, açlık, stres ve yorgunluk hissi bazı gebelerde bu dönemde baş ağrılarına neden olabilir.

 

Bağırsak alışkanlıkları değişir. Karında şişkinlik, hazımsızlık ve kabızlık ortaya çıkabilir. Bu dönemi rahatlatmak için az az ve sık sık yemek yeme alışkanlıkları olmalı. Günde en az 2 litre su içmek de bağırsak sorunlarını hafifletmenize yardımcı olabilir.

 

Midede hassasiyet, yanma, ağrı ve bazen de reflü denen yediklerinin ağza gelmesi gibi durumlarda yemek öğünlerinin miktarının azaltılması, yemekler sırasında sıvı tüketiminin azaltılması, yemeklerden 2 saat sonrasına kadar yatar pozisyona geçmemek ve akşam 20.00'den sonra geç saatlere yemek öğünleri bırakmamak gerekir.

 

Bebeğin anne karnındaki muhteşem gelişimi
+22
Bu fotoğrafta sperm hücresinin, Fallop tüplerinde yumurtaya doğru ilerlediğini görüyoruz.

 

Yemeklerde fazla acı, baharatlı, asitli ve gazlı yiyecek ve içecekleri tercih etmemek gerekir.

 

Beslenme alışkanlıklarımızda protein ve vitamin ağırlıklı beslenmek gerekir.

 

Çiğ et, pişmemiş salam, sosis, sucuk ve pastırmadan uzak durmalı, iyi pişmemiş tavuk ve balıktan uzak durmalıyız.

 

Değişen gebelik hormonlarının etkisi ile göğüslerde hassasiyet ve ağrı ortaya çıkabilir, göğüslerde koyulaşmalar başlar.

 

Değişen metabolik ve hormonal durumdan dolayı anne adayı 12 gebelik haftasına kadar kendini yorgun ve halsiz hissedebilir.

 

Tat ve koku değişimi olduğundan dolayı ağızdan metalik tat veya iştahsızlık bu dönemde sık rastlanan bulgulardır.

 

Anne adayı bu dönemde artık başlamış olduğu 40 haftalık yolculuğu için kendine doktor seçmesi gerekmektedir. Her türlü sorularına doyurucu yanıt veren her zaman ulaşabileceği ve her sorunu rahatlıkla paylaşabileceği doktorunu seçmiş olması gerekir.

 

 

#video#Ωvideo#102743##

Gebeliğin 6. Haftasında Neler Oluyor? Bebeğin kalbi bu dönemde yaklaşık 2 mm boyutlarında olup embriyonun tüm vücudunun büyük bir kısmını kapsar.
6. HAFTA
Facebook Yorumları
Yorumlar
216
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  07 Eylül 2019 Cumartesi 23:18

  Sitres bozuk piskoloji anlayışsız bir eş düzensiz beslenme bunnarın hangini rayina koycam bilmiyorum

  Cevapla
 •  
  12 Eylül 2019 Perşembe 16:18

  bu kadar olumsuzluğu tek bir olumlu şey çözemez zaten .

 •  
  12 Kasım 2018 Pazartesi 08:41

  18 Mayıs : 25 haftalik oluyor

  Cevapla
 •  
  11 Eylül 2018 Salı 07:54

  tebrik edirem inşallah yaxşi keçer

  Cevapla
 •  
  28 Ağustos 2018 Salı 23:14

  Kızlar ben bu gün gittim ve ögrendim 6 hafta 4 günlük hamileyim ve bebegimin kalp atışını dinledim çok güzel bi duygu annelik çok şükür rabbime bana annelik duygusunu tattırdı

  Cevapla
 •  
  19 Şubat 2020 Çarşamba 08:59

  benim daha 5 hafta 5 gün belirtileri var ama anne olduğuma dair bir his hissedemedim

 •  
  10 Ağustos 2018 Cuma 22:28

  Ben 18 mayıs adet oldum kaç hafta lık hamile yim

  Cevapla
 •  
  11 Haziran 2018 Pazartesi 15:09

  Ben 10 mayıs ta adet oldum 11 haziran bebek kaç haftalık tır

  Cevapla
 •  
  23 Mart 2018 Cuma 23:10

  ya ben 6 subat adet oldum 22 subattan sonra korunmadim suan23 mart kac haftalik hamileyim sizce

  Cevapla
 •  
  09 Nisan 2018 Pazartesi 15:59

  6 hafta 4 günlük ola bi̇li̇r

 •  
  21 Şubat 2018 Çarşamba 22:40

  Allah isteyənlərədə nəsib elesin mende cox isteyirəm.

  Cevapla
 •  
  15 Ocak 2018 Pazartesi 18:23

  6 haftalık gebeyim bugün doktoruma gitim bebeyimin kalp atışlarını dinledik on gün önce gitiğimde kalp atışı yoktu inşallah sende duyarsın bebeyinin kalp atışını çok güzel bi duygu

  Cevapla
 •  
  09 Kasım 2017 Perşembe 19:37

  Bende 7 haftalik Hamileyim doktor keseyi gordu kalp atisini alamadi erken oldugunu soyledi sizce normalmi

  Cevapla
 •  
  06 Ekim 2017 Cuma 09:53

  5 hafta 2 günlükken doktora gittik kalp atışları için 2 hafta sonra tekrar çağırdı duyulmaması normal midir kaçıncı hafta da ultrasonla duyulur anneler yardımcı olur musunuz bana endişeliyim..

  Cevapla
 •  
  02 Kasım 2017 Perşembe 21:35

  ben bugün öğrendim hamileliğimi. 6 hafta 4 günlük kalp atışını dinletti doktor. bilmiyorum bir fikir olur mu size???

 •  
  14 Aralık 2017 Perşembe 14:43

  bence doktora git bi istrsen

 •  
  02 Nisan 2017 Pazar 17:37

  Benim arada Migde bulantısı karnımda arada kıpırtı bazı konularda rahatsız baş dönmesi yorgun uyku var acaba gebemiyim

  Cevapla
 •  
  02 Haziran 2017 Cuma 09:42

  xanım test edın hamıle olabılersız

 •  
  02 Nisan 2017 Pazar 17:37

  Benim arada Migde bulantısı karnımda arada kıpırtı bazı konularda rahatsız baş dönmesi yorgun uyku var acaba gebemiyim

  Cevapla
 •  
  17 Haziran 2017 Cumartesi 12:13

  hanımefendi kıpırtıyı hissediyorsanız başka bir sağlık problemi yoksa ve eğer bir hamilelik varsa 4. ayınıza gelmiş 5. ayınıza giriyor olmanız gerekiyor. gebelik bu kadar basit birşey değil. farkederdiniz herhalde. buraya soru sormak yerine bir doktora gitseniz iyi olur

 •  
  16 Şubat 2017 Perşembe 21:42

  8haftalik hamileyim.kese 8 bebek 6 haftalikmis bebek gelismemis ve kalp atislarida yok.doktor alinmasi gerektigini soyledi sizce hemen aldirmalimiyim yoksa beklemelimiyim

  Cevapla
 •  
  07 Şubat 2017 Salı 16:11

  nekadar saçma sorular sorulmuş inananıyorum size.doktor görmeden muayene etmeden tahliller yapılmadan bu sorulara nasıl cevap verilecek.kadınlarımız artık bu cahillikleri bıraksın artık ya.doktora gitmek bukadar mı zor.

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2017 Cumartesi 13:23

  aynen

 •  
  07 Mayıs 2018 Pazartesi 10:09

  o bi̇r anne yüregi̇ dayanmiyo belki̇ bebegi̇ni̇ aldirmaya böyle cevap yazmaniz cok yersi̇z bence alla yardimcin olsun demek bu kadarmi zor si̇zi̇n i̇çi̇n allah edebi̇li̇rki̇ si̇zi̇de böyle bi̇r durumda birakabi̇li̇r lütfen başimiza gelecekmi̇ş gi̇bi̇ vi̇cdanli olalim

 •  
  20 Ocak 2017 Cuma 15:00

  allah yardimcin olsun cnm

  Cevapla
 •  
  20 Ocak 2017 Cuma 14:59

  allah yardimcisi olsun butun annelerimizin

  Cevapla
 •  
  19 Ocak 2017 Perşembe 20:05

  Allah isdeyen butun ailelere ovlad versin.mende balami sagsalamat qucagima alim.Amin Allahim.

  Cevapla
 •  
  16 Ocak 2017 Pazartesi 21:54

  Bende 6 haftaliga girmek üzereyim Cok heycanliyim...

  Cevapla
 •  
  09 Ocak 2017 Pazartesi 21:27

  Ben 6 haftalik hamile yim bende koyu kahverengi lekelenme oluyir .göğsüm sıkışiyor bu normal mi daha doktora gitmedim randevu aldım ama bu durumu da merak ediyorum.yardimci okursanız sevinirim ilk hamileligim

  Cevapla
 •  
  08 Ocak 2017 Pazar 10:06

  6 haftalık gebeyım aksamdan berı karınım arıyor

  Cevapla
 •  
  30 Aralık 2016 Cuma 20:41

  Bende 6 haftalik hamileyim ve lekelenme oluyo progestan verdi doktor sürekli yatiyorum calisiyorum die izin almak zorunda kaldim ama bu lekelenme gecer mi düşük yaptim daha önce o yuzden cok korkuyorum ayni acilari cekmekten basina oyle gelen varya bilgi verebilir mi yani tekrar düşük olur mu

  Cevapla
 •  
  28 Aralık 2016 Çarşamba 19:39

  Ben 6 haftalik 3 gunluk hamileyum kese goruldu fakat bebek gorulmedi daha erken dedi dr 10 gun sonra gel dedi normal mi?

  Cevapla
 •  
  12 Aralık 2017 Salı 13:52

  evet canım normal banada öyle dedi bu hafta tekrar çağırdı bebeği görmek ve kalp atışı ıcın

 •  
  28 Aralık 2016 Çarşamba 11:05

  Ben 6+5 kaftalıgım ama bebeğimin kalp atışlarını daha duymadım ve canım cok sıkılıyor sizce normal mi

  Cevapla
 •  
  27 Aralık 2016 Salı 23:00

  Salam 6 haftalik hamileydim hap kullandim sabah 2parca kan dusdu iki saat sonra beyaz rengli et parcasina benzer bisey dusdu ceviz kadardi bu bebek dusmek mi oluyor lutfen bilen varsa yazsin am suan sancilarim ve kanamam yok

  Cevapla
 •  
  22 Aralık 2016 Perşembe 16:38

  merhaba bende 10 haftalıgım ama bebek 5 haftalık görülüyor ve kanamam var bu gün doktora gittim haftaya perşembe günü gel Gine o zaman gene muayene etcek bebek gelişiyormu

  Cevapla
 •  
  15 Aralık 2016 Perşembe 22:20

  Iyi aksamlar arkadaslar 6haftalik hamileyim ama korkularim var bebegime bisey olursa diye kalp atislari durursa diye nasil anlasilir bisey oldugu

  Cevapla
 •  
  07 Aralık 2016 Çarşamba 16:20

  ???? 1 buck aylik hamileyim yani 6 haftasna 2 gün var doktorlar kalp atması gerek diyor atmıyor hic bu pazrtesi gtcem cok morelim bozuldu nezaman atacak düşünüp durdum hic iyi degilim .

  Cevapla
 •  
  09 Aralık 2016 Cuma 14:48

  1 hafta daha bekleni̇r eğer geç döllenme olmuş ise 7. hafatada kalp atışları alınır.sağlıklı bir gebelik ise kalbi atacaktır

 •  
  30 Ekim 2016 Pazar 01:02

  Merhaba iyi geceler ben eylülün 1 veya 3 gibi adet görDüm tarih tam aklımda değil bu ay 10 da geldi koyu renkte leke şeklinde iki gün geldi hala bel ağrısı gögüs acısı uçlarda sizi kaşık ağrısı var ara da baş dönmesi midede bulantı ve vücudum normalden sıcak halsizlik de var aşiri değil hamilemiyim

  Cevapla
 •  
  21 Ekim 2016 Cuma 11:34

  6 haftalık hamileyim ve anksiyete nöbetleri tutuyor kötü bir durumdayım ne yapabilirim hastanelere gidemiyorum ilaç alsam bebeğe ne gibi zararları olur.

  Cevapla
 •  
  12 Ekim 2016 Çarşamba 11:08

  Merhaba ben 6 hafta 4gunluk hamileyim ve bu ikinci bebegim insallah.. 1haftadir asiri mide bulantilarim halsizlik ve wc ye cok gidiyorum.. her hamilelik bir olmuyormus ben ilk hamileligimde turp gibiydim bu zamanlarda

  Cevapla
 •  
  09 Eylül 2016 Cuma 15:29

  6+4 günlük hamileyim. öğlen ve akşam üstü hafif bulantılarım oluyor. çikolata manyağı ben. bir aydır ağzıma koymadım. turşu limon delisi oldum. ama ödem yapar diye azalttım. onun o kalp atışını duymak sebepsiz ağlamakmış. allahım isteyen herkese tattır bu duyguyu. tarifsiz güzellikte... manisa'dan sevgiler :)

  Cevapla
 •  
  27 Eylül 2016 Salı 16:43

  şuan aynı durumdayız canım kaşık kaşık çikolata yerdim şimdi tek hayalim turşu :)))

 •  
  09 Aralık 2016 Cuma 13:13

  mrb bende 6 hafta +1 gunluk hamileyim dr gobekten bakti dinleyemedi kalp atisini alttan bakinca dinleyebildi sizinde oylemi oldu acaba yoksa gobekten hemen sesler duyuldumu

 •  
  15 Ağustos 2018 Çarşamba 21:46

  aynen yaa sırf sınırsız baklava için hamileliği bekliyordum şimdide yazarken bile midem bulandı canım turşudan tuzludan başka hiç bir şey istemiyo

 •  
  09 Eylül 2016 Cuma 10:34

  Merhaba 6 haftalık gebelıgım var ben cok kotuyum mıde bulantısı yanması benı mahfettı herkes bana erken dıyor ama ben ıyı degılım :(

  Cevapla
 •  
  07 Eylül 2016 Çarşamba 16:08

  6+4 günlüğüm bi haftadır bulantıdan mahvolmustum yerini reflü mide yanması aldı :( mideme vurdu tüm belirtiler... hiç ekşi sevmeyen ben kısır.a aşerir oldum :d cikolatdan nefret ediyorum cok değişikmiş :) rabbim saglıkla dogumu nasip etsin herkeze.

  Cevapla
 •  
  07 Eylül 2016 Çarşamba 12:26

  Ben tam 6 haftalık gebeyim ama ne yazıkki bebeğim görünmüyor doktorlar diş gebelikten şüpheleniyor ve kurtaj diyor bana yol gösterin lutfen...

  Cevapla
 •  
  16 Eylül 2016 Cuma 10:45

  merhaba ; öncelikle geçmiş olsun tekrar bi ultrasona girmeni tavsiye ederim geç döllenmede olabilir ben dış gebelik yasadım allah kimseye yasatmasın farklı bir doktorada görün derim eger dış gebelik ise kürtaja gerek kalmadan iğne ile zaten temizleyebiliyorlar umarım değildir

 •  
  02 Eylül 2016 Cuma 23:03

  Alti haftalik gebeyim ama hic bir belirtiyok normalmi

  Cevapla
 •  
  09 Eylül 2016 Cuma 15:34

  merak etme sen. bende aynı şeyi söyledim. bir gün sonra kusmayla uyandım. bir günde yaramazlık yapmaya başlıyorlar. inanamıyorsun. dediklerine göre bir bakmışsın. tüm bulantılar kesilmiş. allah sağlık sıhhat versin hepimizinkine :)

 •  
  27 Ağustos 2016 Cumartesi 19:14
 •  
  20 Ağustos 2016 Cumartesi 12:13

  Bən 6.hafdadayim və plasentada kopma var foltorum iynə yazdı inşallah iyi gəlir

  Cevapla
 •  
  02 Nisan 2017 Pazar 20:49

  bəndə üçüncü bebeye 6 haftalık hamileyim. bəndəde iki hamileliyimde hemen kusma halleri halsizlik oluyordu. ama bu defa henüz bi belirti yok.bəndə çok endişeliyim.yarın doktorla randevum var inçallah hər şey iyi olurşsizin içinde

 •  
  13 Ağustos 2016 Cumartesi 08:21

  Iki kızımda çok kusardım bunda 6 haftalık gebeyim henüz kusmam başlayamadı acaba nie birde bende guatur var tag 6 çıktı ilaç kullanıyorum. Diğer ata dusermi acaba bebeğim ins sağlıklı dogar

  Cevapla
 •  
  04 Ağustos 2016 Perşembe 22:50

  Bende 6 hafyadayim agzima aci aci su geliyor ilk cocugumda boyle degildi bunda daha erken basladi

  Cevapla
 •  
  01 Ağustos 2016 Pazartesi 20:07

  6.haftamdayım ve aşırı derecede stres yapıyorum ve eşimle tartışıyorum çok alıngan oldum her söyleneni kafama takıyorum ve kuruyorum normalde kimseyi incitmeyen ben ne duruma geldim yani bu durum normal mi bilmiyorum.

  Cevapla
 •  
  17 Temmuz 2016 Pazar 12:45

  Ben 24 subatta dusuk yaptm sizn dediginz gbi kahverngi kanamm oldu herks yerlsme knamasi dedi birinci gunu gtmedim ikinci gunu hastanye gttm bebegm vefat etmsti bnce doktir muaynesi altnda olun hc kmsenn dedigne inanmayin ..dusk yaptgmda bebegm alti haftalkti yedinci haftada kurtj oldm..

  Cevapla
 •  
  27 Haziran 2016 Pazartesi 08:25

  Benim karımın da iyi gidiyor ama sinirli biraz

  Cevapla
 •  
  21 Haziran 2016 Salı 22:52

  faekindaysaniz arkadaslar 6 haftalikken kanama oldugunu soylemis herkez dedigim gibi bendede oldu yerlesme kanamasi oluyo genelde ama cok miktarda gelmesinde doktora gidilmeli bence 6 haftalikken beri bura yorum yapip yasadiklarimdan yola cikarak cok panik yapmamanizi tavsiye ederim .

  Cevapla
 •  
  17 Haziran 2016 Cuma 15:14

  Bende alti haftalik.hamileyim kahvernegi kanama demisssiniz bendede oluyoor o.doktor dusuk.riski var dedi onun icin ilac verdi bence bi doktoruna basvur hemen ultrasondoda gozukecektir kanman oldugu hemen doktoruna gitmelisin

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2016 Çarşamba 20:54

  Benim hcg değerim 5+3 günlük hamileyken 8000 yerine 10890 çıktı. Bi skinti var mıdır acaba

  Cevapla
 •  
  04 Haziran 2016 Cumartesi 23:10

  Ben 6 haftalig hamileyim koyu renk de Her gün kan geliyo

  Cevapla
 •  
  27 Mayıs 2016 Cuma 15:44

  yerlesme kanamasi olabilir ama bence doktora danismanda fayda var bht ne bakarlar kan alip dusuk riski olup olmadigina o haftalarda yerlesme kanamasida geliyo . bendede o sekilde oldu

  Cevapla
 •  
  26 Mayıs 2016 Perşembe 15:41

  Ben altı haftalık hamıleyım fakat benden adetın son gununde oldugu gıbı koyu renkde azacıq azacıq maye gelıyor neden ola bılır?

  Cevapla
 •  
  26 Mayıs 2016 Perşembe 15:39

  Ben altı haftalık hamıleyım ancak benden adetin son gununde oldugu gıbı azacık sekılde gelıyor neden ola bılır

  Cevapla
 •  
  21 Mayıs 2016 Cumartesi 20:28

  canim bunu kendin 20 haftadan evvel bebeginin hareketini hissedemessin . kalp atislari varsa bebek tabiki canlidir . o haftada kese de gorukebilir sadece kalp atisida duyulabilir . ama canliligini kendin o haftada hissedemessin .

  Cevapla
 •  
  21 Mayıs 2016 Cumartesi 11:02

  Ben alti haftalik hamileyim sorun yok guzel geciyor

  Cevapla
 •  
  17 Mayıs 2016 Salı 22:02

  Ben alti haftalik hamileyim ama bebek canli deyil neden acaba

  Cevapla
 •  
  10 Mayıs 2016 Salı 10:06

  Ben 5.5haftalik hamileyim diger sorunlar yok guzel geciyo

  Cevapla
 •  
  04 Mayıs 2016 Çarşamba 10:52

  ben 16 haftalik oldum daha kabizlik sorunu yasiyorum . cunku hamilelikte bagirsaklar calismasi yavasliyo . usuyosan dikkat et kan degerin falan dusuk olabilir agrilar on haftaliken falan gidiyo . bende cok cikarma olmadi halsizlikle mide bulantisi cok berbat hayirli hamisler

  Cevapla
 •  
  01 Mayıs 2016 Pazar 23:01

  Ya bende 6 haftaya bu gun girdim adet agrisi gibi yurumeye bile korkuyorum sola tarafima yatiyorum baska sekilde uyuyamiyorum agri basliyor bi de cok usuyorum mide bulantisi var henuz cikarma gibi bisey yok kabizlikta vardi yarim su bardagi sutu geceden icin cok iyi geliyo hayirli evlatlar olsun =)

  Cevapla
 •  
  27 Nisan 2016 Çarşamba 09:47

  Bende 12 marttim suan 6 haftalik hamikeyim

  Cevapla
 •  
  23 Nisan 2016 Cumartesi 12:42

  canim 12 mart ise sen tam bugun 6 haftalik hamilesin . cikmasi lazim idrar testinde . bole gecikmelerin olmuyomuydu . bence bi kan testi yaptir bende 6 haftalikken ogrendim belirtileri vardi bacak agrilari sol yumurtalikta sanci mide bulantilari yorgunluj .

  Cevapla
 •  
  20 Nisan 2016 Çarşamba 19:10

  Ben son adet kanamasin 12 mart gordum.suan benim hesabimla 4 haftalik hamileyim.goguslerde arilar ve deqisiklikler var,bulanti cok uyumak gibi bi seyler.test yapdim ama hala neqativdi.ne zaman ve kac gun sonra tekrar test yapim.lutfen bilenler varsa cevab yazsinlar.

  Cevapla
 •  
  21 Nisan 2016 Perşembe 14:46

  şu an da daha belirtiler olmaz daha çok erken negatif cıkması da erken oldugu ıçindir. 4 5 gün sonra tekrar test yapmalısınız

 •  
  22 Nisan 2016 Cuma 08:52

  merhaba ben şuan 4 hafta 5 günlük hamileyim hem kan testinde hemde idrar testinde sonucu gördüm...

 •  
  07 Nisan 2016 Perşembe 20:23

  6 haftalık hamıleyım hiçççççç belirtim yokkkkk....sadece biraz gögüslerim dolgun okadar ...10 gun sonra kalp atısını dınlemeye gıdecegim

  Cevapla
 •  
  07 Nisan 2016 Perşembe 20:21

  ben 6+3 haftalıkken duydum kalp atışını herkeste farklı olabiliyor...hatta 5 haftalıkken gördük kesei

  Cevapla
 •  
  24 Mart 2016 Perşembe 17:25

  6 haftalikken kalp atislari duyulmaz zaten neden moralini bozuyorsun bebegini kaybetmeyi kafanda hemen dusunme bebeginin kalbi yeni olusuyor 8 haftaliktan sonra duyulur bende oyle oldu sikma canini . bence doktorunu degistir seni ne olursa olsun demolize etmeye hakki yok . saglikli kucagina versin

  Cevapla
 •  
  24 Mart 2016 Perşembe 17:18

  canim ilk haftalarda oluyo adet sancisi gibi rahim buyuyo agri oluyo normal adet sancisi gibi . daha siddeti fazla ise doktora basvur

  Cevapla
 •  
  22 Mart 2016 Salı 14:05

  Merhaba ben de 6 hafta 2 gunluk hamileyim karin agrisi oluyor mu arkadaslar?

  Cevapla
 •  
  16 Mart 2016 Çarşamba 21:45

  Merhaba bende 5 hafta 4 günlük hamileyim.Doktora gittim bugun kalp atışlarını haftaya duyarız ins dedi.Migde bulantilari genelde sabahları halsizlik ile oluyor kokuya karşı hassasiyet var.Bu üçüncü bebeğim diğerlerine göre farklı bir hamilelik

  Cevapla
 •  
  16 Mart 2016 Çarşamba 21:31

  Bende geçen hafta hamile olduğumu öğrendim bugün kontrole gittim 6 hafta 2 günlük yalnız kalp atışlarını duyamadı hem karnımdan hem vajinadan muayene etti.. Haftaya salı günü gel dedi herşeye hazırlıklı olmak lazım bir hafta sonra hangimizin yaşayacağı belli değil dedi moralim bozuk çok üzgünüm...

  Cevapla
 •  
  15 Ağustos 2018 Çarşamba 22:00

  bende ay durumda sayılırım 6haftalık hamileyim ama iki haftadır gıdıyorum doktora karından bakınca anlaşılmıyor alttanda bakıyo sadece keseyi görüyo bugun gittiğimde ise tomurcuklanma var ama hala boş gebelik ihtimali aynı dedi hatta ultrasonvi görüntülerini video ya da cekti diğer kadın doğum doktorlarıyla bu konuyu konuşmam lazım lazım cok garip dedi kesede kanlanma var dedi hastaneden geldiğimden beri moralim cok bozuk ne demek istedi anlayamadım

 •  
  11 Mart 2016 Cuma 14:02

  merhaba, bende 6 hafta 2 günlük hamileyim kalp atışlarını duymak için sabırsızlanıyorum 1 hafta sonra dedi doktorumuz :) bu arada göğüs hassasiyeti sabah midede hafif bulantılar ve kasıklarda kasılmalar yaşıyorum geçen hafta kesesini görmüştük umarım herşey yolunda gider hepimiz için :)

  Cevapla
 •  
  04 Mart 2016 Cuma 17:04

  bugun 6 haftalik hamile oldugumi ogrendim Kasıklarımda Biraz ağrım var Akşamları gece yatarken midemde ekşime Sabahları bulantı sık sık idrara çıkma halsizlik uyku Dede 2 gündür biraz pembemsi bir sıvı geliyor Bu da Bebeğin rahme tutulmasından kaynaklanıyormuş

  Cevapla
 •  
  28 Şubat 2016 Pazar 09:47

  slm bende 6 hafta 3 günlük hamileyik koku hassasiyeti oluyor bende midem bulanyr aşırı yemek kokusu olunca halsizlik oluyor bel ağrısı oluyor 2 gündür de baş ağrım var zor gececek gibime geliyor bu ilk gebeligik hayırlısı ile hepimiz kucagimiza aliriz ins bebislerimizi

  Cevapla
 •  
  19 Şubat 2016 Cuma 01:55

  Bende 6 haftalık hamileyim bende de hiç bulantı halsizlik.gibi şikayetler olmuyor halsizlikte yok

  Cevapla
 •  
  17 Şubat 2016 Çarşamba 20:57

  Arkadaslar

  Cevapla
 •  
  16 Şubat 2016 Salı 21:08

  Bende 6 haftalik hamileyim bulantim yok sùkùr dùsme tehlikem var dedi doktor yasim 39 olduğu icin 6 hafdada duyulmayabilir yeni kalb olusuyo baska doktora git baktir herseyine ùzùlme herseyde bir hayir vardir

  Cevapla
 •  
  16 Şubat 2016 Salı 15:42

  bende 6 haftalık hamileyim çok midem bulanıyor hasta gibiyim.sizinde öyle oluyor mu? allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin yavrularımızı inşallah.arada yazışalım burda birlikte arkadaşlar.

  Cevapla
 •  
  03 Şubat 2016 Çarşamba 00:31

  Bende 6 haftalık hamıleyım bendede lekelenme var ama bugun doktora getdım sukur her sey yolunda dedı Allahım hepımıze hayırlı hamılelık saglıqlı ovlad versın ınsallah

  Cevapla
 •  
  28 Ocak 2016 Perşembe 21:50

  Bende 6haftalık hamileymiş ama doktorum bebeyimin kalbinin atmadıgını söyledi başka doktordan randövü aldık inşallah olummu bi cvp alırız arkadaşlar bi bilgi verin lütfen bilgi sahibi olan bana cvp verirse sevinirim

  Cevapla
 •  
  28 Ocak 2016 Perşembe 12:27

  Bende su anda 6 haftalik gebeyim lekelenme var ama kan sayimim iki gunde bir artiyor cok istiyorum insallah bebegim saglikla dogar allahim bsna ve tum isteyenlere nasip etsin

  Cevapla
 •  
  27 Ocak 2016 Çarşamba 09:25

  Bende bugun 6ci haftama girdim allah herkese nasip etsin ve gebe olan herkesi hayırlı bir şekilde kurtarsin

  Cevapla
 •  
  21 Ocak 2016 Perşembe 14:57

  Bende 6 haftalik hamileyim :) herkese nasip etsin insalla

  Cevapla
 •  
  20 Ocak 2016 Çarşamba 22:42

  Qaliba ben de hamileyim

  Cevapla
 •  
  19 Ocak 2016 Salı 22:22

  Ben 6 haftalik hamileyim doktoruma gittim kalp atislRi alamadim

  Cevapla
 •  
  16 Ocak 2016 Cumartesi 10:52

  Bizde 6 haftaya girdik dün kalp atışlarını da duyduk ☺️ Cok şükür suan hersey yolunda Allah isteyen herkese nasip etsin

  Cevapla
 •  
  16 Ocak 2016 Cumartesi 09:05

  Ben de 6 haftalik hamileyim doktora gittim kalp atışlarıni alamadı bir hafta sonra yine gel dedi bu normal mi sizce

  Cevapla
 •  
  16 Ocak 2016 Cumartesi 00:03

  Bende bes bucuk haftalik hamileyim karnimda bel agrilarim var ilk bebegimde dusuk yaptigim icin tek korkum bu bebeimi kaybetmek allahim bebeimi bana kavustur

  Cevapla
 •  
  13 Ocak 2016 Çarşamba 23:56

  Bende 6 haftalık hamileyim fakat kasıklarıma birden bire ara ara sancılar giriyor bu ne zamana kadar sürer

  Cevapla
 •  
  06 Ocak 2016 Çarşamba 23:44

  Ben de 6 haftalık gebeyim. Karnım çok şiş ve kadık ağrılarım var. Bu ne zaman geçer.

  Cevapla
 •  
  02 Ocak 2016 Cumartesi 23:30

  Bende 6 haftalık hamileyim ama hafif pembe lekelenmem oluyo nedenini bilen var mi Allahim sağ salim sağlıklı bi şekilde kucagimiza almayı nasip etsin inşallah

  Cevapla
 •  
  20 Ocak 2016 Çarşamba 14:14

  kızın olacak

 •  
  01 Ocak 2016 Cuma 20:29

  6 haftalık olmama rağmen karnim çok şiş

  Cevapla
 •  
  29 Aralık 2015 Salı 13:35

  6 haftalik hamilelik.cook stres kecirdim bu haftalarda.hedsiz zor durumlar yawadim. Bunun bebege bi zarari varmi? Hastami dogulacaq acaba?

  Cevapla
 •  
  28 Aralık 2015 Pazartesi 19:30

  Misafir merhaba ben 5 aylık evliyim ve 6 haftalik hamileyim ilk bebegimpersembe günü ultasona gidecem bebegimin kalp atışlarını dinleyecem inşallah bi sıkıntı çıkmaz da sağlıkl şekilde bebeğini kucağıma alırım rabbim bütün anne adaylarını bebeğini korusun sağlıkla kuşaklarına almayı nasip etsin

  Cevapla
 •  
  28 Aralık 2015 Pazartesi 15:58

  Merhaba, ben 6 haftalik hamleyim ancak bugünkü kontrolde kalp atislarini duymadık(ilk kontrolumuzdu). Kesesi gördük. Acaba normal bir durum mu?

  Cevapla
 •  
  23 Aralık 2015 Çarşamba 21:55

  6 haftalık hamileyim kan ve idrar testi yaptırdım hamilelik gözüküyo ancaq ultrosona 2gün sonra gidicem ilk hamileliyim 5yıllık evliyim inşallah her şey iyi gider bebişimin kalp atışını duyarım en çok istediyim şey bu boş hamilelik diye bir şey okudum internetden çok korkuyorum öyle şey olur diye

  Cevapla
 •  
  15 Aralık 2015 Salı 16:52

  Ben 5 hafta 6 gunluk hamileyim ayakda durdugum zaman kasiklarimda agri oluyor bu normal mi

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2015 Salı 20:43

  Merhaba ben alti haftalık hamileyim doktora gitim kalp atişlari yok zizce normalmi. Şimdiden . teşekürler.

  Cevapla
 •  
  05 Aralık 2015 Cumartesi 15:34

  1 buçuk hafta oldu hamile olduğumu ogreneli ilk gittiğimde 3 haftalık denildi kese görülmedi ikinci gittiğimde 4 haftalikti küçük kese görüldü ama bnm adet tarihime gore hesaplandiginda 5w5 günlük cikiyo hamileliğim doktorum yeni son 10 günde oluşmuş hamilelik dedi bu sorun olur mu ilerlyn gunlrde

  Cevapla
 •  
  24 Kasım 2015 Salı 16:07

  Arkadaslar mrb benim esim 6 hafta bir gunluk hamile bugun doktora giymis cocuk cok kucuk 2 mm demis birde kalp atislari zayif demis bir sorun olur mu acaba 2 mm 6 haftalik normal mi acaba

  Cevapla
 •  
  21 Kasım 2015 Cumartesi 17:40

  Merhaba ben 10 ayın 7sinde olmuştum son adetini şuan kaç aylık hamileyim

  Cevapla
 •  
  27 Ekim 2015 Salı 22:35

  Ben 5 haftalik hamileyim. Doktora ne zaman gitmeliyim?

  Cevapla
 •  
  21 Ekim 2015 Çarşamba 23:02

  Merhaba haziranda hap kullanmaya basladm ben agustosda evlendim daha sonra hapi buraktm iliskimizde korunma yoktu eylülde son adetii oldum 11inde ve suan gecikmem vr test yaptm bi kac kez ama negatf sonuc verdi haptan dolayi böle bisey olabilirmii sizcee

  Cevapla
 •  
  10 Ekim 2015 Cumartesi 17:12

  Selam benım Son adet gunum23.08 2015 . Wıwdı ben kac hafta hamıleyım

  Cevapla
 •  
  15 Ekim 2015 Perşembe 10:30

  6 hafta 2 günlük hamilesin benim de son adet tarihim seninle aynı

 •  
  10 Ekim 2015 Cumartesi 17:12

  Selam benım Son adet gunum23.08 2015 . Wıwdı ben kac hafta hamıleyım

  Cevapla
 •  
  02 Ekim 2015 Cuma 12:26

  arkdaşlar bende 6 hafta 4 günlük hamileyim dün doktora gittim doktorum kalp atışları başlamış dedi dinleyebilir miyim dediğimde şuan erken yerleşme evreindeyken yüksek radyasyon vermeyelim dedi 3 hafta sonra kontrole çağırdı o man çok rahat bir şekilde dinleriz dedi..kendinizi çok kasmayın bence eğer farklı bir durum olsa doktorlarınız riske atmaz çünkü bebeğin yanında sizinde sağlığınız tehlikede oluyor o yüzden rahat olun stresli bir hamilelik geçirmeyin derim..

  Cevapla
 •  
  28 Eylül 2015 Pazartesi 15:00

  Merhaba bnde 6 hafta 4 gunluk hamileyim bugun kontrole gittim bebegımin kalp atısları karindan ultrasonla az da olsa duyuldu :)

  Cevapla
 •  
  21 Eylül 2015 Pazartesi 18:16

  Bende 6 hafta 3 gunluk hamileyim fakat doktorum bebegimin kalp atisini dinletmedi suyun isinir o yuzden tavsiye etmiyorun dedi yasayip yasamadigini merak ediyorum dedim biz doktoruz bunu goruyoruzki size ona gore soluyoruz dedi ne yapmaliyim doktorumu degistirmek istiyorum

  Cevapla
 •  
  15 Eylül 2015 Salı 14:05

  benim bebeyim 6 hftalık 6 gunuk doktorum kalp atışlarını alamdı ve bir cok şey soyledi en başta kürtaş önerdi ne yapa bilirim lütfen cevap

  Cevapla
 •  
  15 Ekim 2015 Perşembe 10:31

  her zaman tek doktora bağli kalmamamk gereki̇r yeri̇nde olsam i̇ki̇ üç farkli doktora görünürüm

 •  
  01 Eylül 2015 Salı 08:26

  Arkadaşlar 6. Haftalık bebekte kalp atışı duymakta zorlanıyor doktor 7 haftada başlar kalp atışı kürtaj ne hemen nasıl o konuya vardı merak etme atıcak inş benimde duyulmadı 6 haftalık hamileyim haftaya gel duyarız dedi

  Cevapla
 •  
  19 Ağustos 2015 Çarşamba 21:54

  Ben 6haftalık hamileyim doktorum kalp atışı yok dedi bir hafta sonra dinleriz dedi duyamassak kürtaj dedi kalp atışı başlarmı bana bilgi verin nolur

  Cevapla
 •  
  11 Ağustos 2015 Salı 13:27

  ben 6hafta 5 günlük hamileyim.. ilk bebegimiz..bugun bebişin kalp atışlarını duyduk..allah tüm isteyenlere nasip etsin..

  Cevapla
 •  
  29 Temmuz 2015 Çarşamba 11:57

  6 haftalık hamileyim bebeğin kalp atışı yavasmis dedi Dr derinden geliyormuş duzelirmi sizce yardimci olurmusunuz

  Cevapla
 •  
  28 Temmuz 2015 Salı 12:09

  bende 6 haftalık hamileyim .. kahverengi leke gördüm 2 kez çok az bu düşük tehlikesi demek o yüzden doktora gitmelisiniz ilaç kullanmalısınız...

  Cevapla
 •  
  27 Temmuz 2015 Pazartesi 23:17

  Ben 5.5 buçuk haftalik hamileyim 5 günden bu yana kahverengi akıntım geliyor kokusuz sebebi nedir sizce? ?

  Cevapla
 •  
  23 Temmuz 2015 Perşembe 06:23

  Bendede bulanti cook

  Cevapla
 •  
  20 Temmuz 2015 Pazartesi 00:01

  Bende 6 haftalik hamileyim bulantilarim cok.

  Cevapla
 •  
  15 Temmuz 2015 Çarşamba 17:17

  beta Hg 6215,4 kaç haftalik demek

  Cevapla
 •  
  12 Temmuz 2015 Pazar 17:22

  beş haftalık çok heyecanlıyım

  Cevapla
 •  
  04 Temmuz 2015 Cumartesi 19:34

  bende ikinci bebegme hamileym.bend hala hamilelik belirtısi yok.6.haftami doldurmama 2gûn var.

  Cevapla
 •  
  12 Haziran 2015 Cuma 08:39

  ben de 5 haftalık hamileyim kese göükmüyor hcg değerlerimde artış var

  Cevapla
 •  
  11 Haziran 2015 Perşembe 19:10

  bende 5 haftalık hamileyim hemde 3.cüye

  Cevapla
 •  
  10 Haziran 2015 Çarşamba 17:52

  bende hamileyim yeni ve 2. çocuğum şuan 10 aylık bebeğim var. 5 hafta hamileyim kan testi sonucuna göre doktor gitmedim. abebegimi çok merak ediyorum. en kısa zamanda doktor gidecegim .

  Cevapla
 •  
  05 Haziran 2015 Cuma 23:05

  bnd 6 haftalil hamileyim bugun bebegimin kalp atışlarını duydum

  Cevapla
 •  
  31 Mayıs 2015 Pazar 23:43

  bende altı haftalik hamileyim. ikinci gebeliğin. ilkte boyle olmamıştı çok şiddetli karin agrim var

  Cevapla
 •  
  31 Mayıs 2015 Pazar 22:49

  5 haftalik hamileyim ama hala kese gorulmuyor

  Cevapla
 •  
  27 Mayıs 2015 Çarşamba 21:31

  bende bugun 6 haftalik hamile oldugumu ogrendim kalp atislarini duydum.ikinci bebegim insallah saglikli bir bebeginm olur.rabbim olmayan herkese nasip etsin

  Cevapla
 •  
  09 Mayıs 2015 Cumartesi 09:35

  merhaba arkadaslar bende 6 haftalik hamileyim 5 haftalikken gittim kese gorunmedi haftaya tekrar gidecem insallah bebegi de gorurum bu sefer benimde mide bulantim cok yuksek oranda herseybkokuyor tiksiniyorum ve asiri bir yorgunluk var allah hepimize kolaylik versin sag salim kucagimiza almayi nasip etsin allah olmayanlarada nasip etsin inşallah

  Cevapla
 •  
  08 Mayıs 2015 Cuma 22:47

  6 haftalık hamileyim kese var ama bebek gözükmüyor kanamam var normalmi acaba

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2015 Çarşamba 19:12

  arkadaşlar 6 haftada kalp atışı duyamayabilirsiniz çünkü adet dönemine başlamaısna son bir kaç gün kala hamile kalan arkadaşlar doktorların bir önceki adet gününden saymaya başladıkları için tam olarak aslında 6 haftalık değildir

  Cevapla
 •  
  29 Nisan 2015 Çarşamba 20:34

  ben de 6 haftalik hamileyim ve dun bebegimin kalp atislarini duyduk ama vajinal muayenede.karindan ultrasonla kese dahi gorunmezken vajinal ultrasonda kalbini dinledik rabbim hepimizin bebisini saglikli bi sekilde bize bağışlasın

  Cevapla
 •  
  10 Nisan 2015 Cuma 15:11

  slm bende pazar. günü 6 haftalik olcam.insalah keseyi göreniliriz.5 haftada yokdu.

  Cevapla
 •  
  27 Mart 2015 Cuma 18:31

  ben de 6+4 günlük hamileyim sürekli okuyorum arastiriyorum kalp atışları 6. haftada basliyormus ben duydum bebisimin kalp atışlarını inş sende duyarsınız benimde koyu renkli kanamam oluyor progeston kulaniyorum uç gündür rabbim bebeğimi bana bagislasin sizinkileride

  Cevapla
 •  
  27 Mart 2015 Cuma 01:00

  6. haftada bazen kalp atışları duyulamıyor olabilirmiş moralinizi bozmayın.

  Cevapla
 •  
  26 Mart 2015 Perşembe 17:36

  arkadaşlar bene 6 haftalık hamileyim kese var bebek var ama kalp atışını duyamadık doktor alınması gerektiğini söyledi 2 gündür moralim bozuk başka doktora gidecem yarın inşallah olumsuz bi durumla karşılaşmam

  Cevapla
 •  
  25 Mart 2015 Çarşamba 23:13

  benim bebegin 6 haftalik ama bugun doktorun bana soyledigi ile yikildik haftasina gore gelismemis ne yapacagimi sasirdim

  Cevapla
 •  
  19 Mart 2015 Perşembe 20:25

  rabbim tum bebek bekleyenlerin yar ve yardimcisi olsun kurban oldugum allahim kucagimiza almak nasip etsin benimde iki dusugum var birde yasayan cocugum var bunda hap igne tedavisi goruyorum dualarinizi bekliyorum insallah bu yasar ...

  Cevapla
 •  
  08 Mart 2015 Pazar 19:21

  benimde cok bulantilatim var

  Cevapla
 •  
  07 Mart 2015 Cumartesi 14:59

  merhaba bende 6 haftalık gebeyim 2 gün önce kanama şikayetiyle doktora gittim kan kırmızı gelirse korkun arkadaşlar kahverengi kan çocuğun yerleşme kanıymış kanamayı kesmek için progestan isimli bir ilaç yazdı çocuk kesesi oluşmuş ama bizde bebeği göremiyoruz

  Cevapla
 •  
  25 Şubat 2015 Çarşamba 12:19

  slam ben 6 haftalik hamileyim amma 2gundur kanamam var ne yapa bilirim bilmiyorum bana yardimci olursunuz cok sevinirim

  Cevapla
 •  
  23 Şubat 2015 Pazartesi 14:05

  salam

  Cevapla
 •  
  22 Şubat 2015 Pazar 21:09

  salam anne adaylari. mende 6 haftalik hamileyim. doktorum artik bebeyin kalp atışları olduğunu söyledi.çok mutluyum. inşallah bu hissi her bir xanım yaşayar

  Cevapla
 •  
  20 Şubat 2015 Cuma 11:12

  bende 6 haftaya girdim bugun ama kendimi hic hamileyim gibi his etmiyorum bu ikinci hamileligim ilk hamileligim cocugum dokuz ay karnimda öldu InsaAlla bu cocugu kucagma almak nasip eder dua bekliyorum hayirlisiyla

  Cevapla
 •  
  14 Şubat 2015 Cumartesi 09:51

  bende 6 haftalık hamileyim. sabah uyandığımda mide bulantılarım başlıyor. yataktan kalkmadan önce tuzlu kraker yada beyaz leblebi atıyorum ağzıma. ama tercihim krakerden yana. 7 8 tane kraker yiyorum ve yataktan bulantım hafiflemiş yada bitmiş olarak kalkıyorum. mutlaka deneyin, işe yarıyor..

  Cevapla
 •  
  13 Şubat 2015 Cuma 11:12

  bende 6 haftalık hamileyim clexsan iğne kullanıyorum ve kahve renkli kanamam oluyor devamlı ama çok az doktorda normal dedi ama on gün rapor verdi yatıyorum daha bebeğin kalp atışı yok çok korkuyorum ama beklemekten başka yapacak bişey yok allah yardımcımız olsun bize bağişlasın evlatlarımızı

  Cevapla
 •  
  10 Şubat 2015 Salı 07:57

  bende 6haftalık hamileyim bu hafta bulantı kasık agrisi agrısı ve kabızlık yaşamaya başladım allah hepimizin yardımcısı olsun

  Cevapla
 •  
  09 Şubat 2015 Pazartesi 13:29

  bende 6haftalik gebeyim düşük riski nedeniyle yatiyorum sürekli acikiyorum veve uyku geliyor doktor 17sinde kalp atışını duycaz dedi.sakin olun ve bekleyin iyi düşünün iyi olsun

  Cevapla
 •  
  04 Şubat 2015 Çarşamba 20:30

  ben de aynı durumdayım ne bulantı var ne diğer belirtiler sadece gecikme belirtisi ile uyuklama halleri ve iştah artışı var diğerleri yok 6 haftalık olmama rağmen.

  Cevapla
 •  
  31 Ocak 2015 Cumartesi 19:05

  6haftalik hamileyim kalp sesini duya bilirmiyim?

  Cevapla
 •  
  28 Ocak 2015 Çarşamba 15:04

  merhaba bende 6 haftalik hamileyim.ilk 4hafta kasil agrilarim goguslerde acima hissi vardi ama suan yok hic birsey hissetmiyorum.cok tedirginim bebegin gelisiminin durdugunu hissediyorum.cunku hamilelikte olan hicbir belirti yok lutfen bu durumda olaniniz varmi

  Cevapla
 •  
  27 Ocak 2015 Salı 11:57

  selamu aleykum arkadaslar gecen haftalarda dr gittim 6 haftalik oldugunu fakat kalp atisini duyamadi simdi ise kanama nede ile 3 gundur kanama medemi ile hastanede yatiyorum su anki dr da 6 haftalik oldunu soyuyor ve kalp atislari hala yok 2 cocugum var bu 3. ama yine cok uzuluyorum dr sonladirmak itiyor kese var bebek var ama kalp atisi duyulmuyo ben ne yapicami nasil karar vercemi bilemiyorum benim urumumda olan varsa yazabilirmi simdidem tsk ederim

  Cevapla
 •  
  22 Ocak 2015 Perşembe 23:25

  yoo korkma bazılarında 7 haftada kalp atışları belli oluyor kişiden kişiye değişiyorr

  Cevapla
 •  
  22 Ocak 2015 Perşembe 11:07

  merhaba..bende 12 yıllık evliyim..5 tüp bebek denemem başarısızlıkla sonuçlandı.. bende mucize bir şekilde 1 hafta önce 5 haftalık hamile oldupumu öğrendim.çok mutluyum.rabbim isteyen herkese nasip etsin.bizimkileride tamamına erdirsin inşallah...

  Cevapla
 •  
  18 Ocak 2015 Pazar 22:23

  arkadaslar 6 haftalik hamileyim dr gittim ama henuz kalp atislarni duyamadi normal dedi ama ben endiseleniyorum normalde kalp atislari baslamasi lazim degilmi fikri olan varsa yazabilirmi

  Cevapla
 •  
  13 Ocak 2015 Salı 11:43

  bende altı haftalık hamileyim doktora sordum sadece hafta da bir ilişkiye girebilirsin dedi.

  Cevapla
 •  
  08 Ocak 2015 Perşembe 19:47

  6haftalık hamileyim 7yaşında oğlum var bu ikinci çocuğumuz ama eşim hep ilşkiye girmek istiyor ben istemiyorum ama giriyoruz acaba bu teylekelimi amacaba düşük teylekesi varmıdır acaba ben çoook korkuyorum isteyerek yaptık ikinciyi ama korkuyorum düşük yaparım diye acaba bu çoook teylikelimi ilişkiye girmek acaba lütfen ban yardım edermisiniz bana dokturuma sorsammı acaba gideymmi acaba çoook korkuyorum beeeen

  Cevapla
 •  
  07 Ocak 2015 Çarşamba 09:19

  bende 6 haftalık hamileyim,ilk hamileliyimde 12haftalıkken dusuk yaptım,cunki cok fena halde mide bulantım var hic bir sey yiyemiyorum hatta mutfakın kapısını bile gordukde midem bulanıyor

  Cevapla
 •  
  30 Aralık 2014 Salı 13:38

  merhaba ben 6 haftalik hamileyim bu 3 hamilelim diger ııkisinde düsuk yaptim bu hamilelim de cok aşiri midem bulaniyo ne yapmaliyim sizce

  Cevapla
 •  
  27 Aralık 2014 Cumartesi 12:59

  merhaba

  Cevapla
 •  
  24 Aralık 2014 Çarşamba 13:46

  merhaba bende 6 haftalık hamileyim doktora gittim kese vardı bebeğin kalp atışları da

  Cevapla
 •  
  23 Aralık 2014 Salı 23:24

  bende 6 haftalik hamileyim bize de doktorumuz kese var ama bebeği görmemiz için 2 hafta daha beklememiz lazım dedi kan sulandirici demir hapı ve folik asit verdi. ssağ kaburga altımda biraz şiddetli bir ağrı var bobrek ağrısı gibi neden olabilir aacaba aynı şikayeti olan yardımcı olabilir mi ?

  Cevapla
 •  
  23 Aralık 2014 Salı 15:52

  merabalar bende 6 haftalık hamileyim dün doktora gittim bebeğim in kesesi var ama kalp atışı daha yok bu normal mi sizce bir de doktor kis var dedi çok endişeleniyorum :(

  Cevapla
 •  
  23 Aralık 2014 Salı 05:58

  bende 6 haftalik hamileyim kendimi yorgun hissediyorum bulantim yok ev bile supurmek bana eziyet geliyo 2.bebegim ilk oglumda daha hafifti arkadaslar dua edin kadin olmak biraz zormu ne

  Cevapla
 •  
  13 Aralık 2014 Cumartesi 21:13

  tabikii normal

  Cevapla
 •  
  12 Aralık 2014 Cuma 19:47

  mrb bende 6 haftalik gebeyim ama benimde doktorum bebegi goremedigini soyle di ve ben bunu cok sikinti yaptim 3 gundur asiri kanamam var yataktayim rabbim minik yavrularimizi saglikli bir sekilde elimize vermeyi nasip eder insallahh

  Cevapla
 •  
  10 Aralık 2014 Çarşamba 14:11

  bazı anne adaylarında hiç bir belirti gözükmezken bazılarında "yorgunluk, mide ağrısı, baş ağrısı, halsizlik, iştahsızlık, uyuma isteği" gibi belirtiler görülebilir... hormonel dengenin değişmesi nedeni ile olan bu belirtiler bir süre sonra geçecektir, ancak anne bu dönemde stresli ve asabi olabilmektedir. benim eşim şu anda 6.hafta da ve bu belirtileri yaşıyoruz,, bu dönemde eşler birbirlerini idare etmeli ve anne adayı üzülmemeli

  Cevapla
 •  
  10 Aralık 2014 Çarşamba 00:58

  iyi geceler ben 6 haftalık hamileyim doktor keseyi görüyorum ama bebeği göremedim dedi kafama çok takıldı normalmi acaba

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2014 Pazartesi 13:16

  mereba bende qaliba 6 haftalık hamileyim ama tam emin deyilim

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2014 Pazartesi 12:20

  benimde 6 haftalık ama henüz bebeğin kesesi oluşmuş bebeğin kendisi oluşmamış doktor normal dedi ama yorumlara bakıyorum daha farklı aranzda böyle bişey yaşayan veya bilgisi olan varmı :(

  Cevapla
 •  
  08 Aralık 2014 Pazartesi 10:29

  mrb ben 6 haftalık hamileyim midem yanıyo boğazlarıma geliyor sanki bu normalmi bukadarlıkken

  Cevapla
 •  
  04 Aralık 2014 Perşembe 11:42

  6 haftalık hamileyim hem de kalp atışı da var

  Cevapla
 •  
  27 Kasım 2014 Perşembe 11:36

  bende 6haftalik gebeyim kalp atisi benimkindede yok

  Cevapla
 •  
  18 Kasım 2014 Salı 15:40

  9 yillik evliyim.6 tüp bebek denememiz olumsuz sonuclandi.tam vazgecmisken mucizevi bir sekilde 7 hafta önce hamile oldugumu ögrendim.dünkü muayenemde gebelik kesesini,bebegimizi ve kalp atisini gördük.ok mutluyuz.insallah kucagimiza almak da nasip olur.allah dileyen herkese bu mutlulugu nasip etsin.

  Cevapla
 •  
  16 Kasım 2014 Pazar 00:05

  6 haftalik hamile olan arkadaslar bir. hafta sonra gel demis doktorunuz,gittiniz mi,neler soyledi,bana da ayni seyi soylediler.yazar misniz,umarim guzel ve olumlu seyler duyariz :(

  Cevapla
 •  
  14 Kasım 2014 Cuma 22:01

  bende 6 haftalik hamileyim bebek var amakalp atisi yok cok korkuyorum endiseliyim acaba kotu bisey mi var die

  Cevapla
 •  
  11 Kasım 2014 Salı 18:12

  bende 6 haftalik gebeyim kese var bebekte var kalp atisifa var

  Cevapla
 •  
  07 Kasım 2014 Cuma 09:25

  bende 6 haftalık gebeyim. bu hafta ultrasona girdim kese var ama bebek yok bu çok normal korkulacak bse yok.

  Cevapla
 •  
  06 Kasım 2014 Perşembe 14:01

  merhaba. bende 6 haftalık hamileyim. geçen hafta yani 5 haftadayken gittim doktora keseyi gördü ama bebek yok dedi. haftaya yine gel dedi. acaba neden böyle normal mi gözükmemesi

  Cevapla

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön