Hollywood yanağı nedir?

Hollywood yanağı yaptırmak istiyorsanız Hollywood yanağı ameliyatı hakkında bunları mutlaka bilmelisiniz! Op. Dr. Hamidreza Samani, Hollywood yanağı hakkında bilgiler verdi.

Bu yazın estetik trendi: Hollywood yanağı

İnsanlar genellikle beğendikleri ya da başkaları tarafından çok beğenilen kişilere benzemek arzusundadırlar. Bu rol modellerin çoğu oyuncular, sanatçılar, mankenler ya da medya/sosyal medya aracılığıyla fenomen haline gelen kişilerdir. Hollywood yanağı da yine çok beğenilen karakterlerin yer aldığı Hollywood filmlerindeki kadın karakterlerden esinlenerek yapılmaktadır. Hollywood filmlerinde rol alan kadın karakterlerin genellikle ince hatları, zayıf ama güçlü yüz ifadeleri; belirgin yanakları ve sert açıları olan altçeneleri vardır.

 

Hollywood yanağı ameliyatı nasıl yapılır?

Hollywood yanağı işleminde eski yöntemlerin aksine elmacık kemiği belirginleştirilmemektedir. Eski yöntemlerde yanak hatlarının belirginleştirilmesi için elmacık kemiği protezleri veya dolgu maddeleri kullanılırdı. Bu yöntem ile yüzün incelmesi pek mümkün değildi hatta aksine bazen abartılı ve kaba bir görünüm ile karşılaşılabiliyordu. Hollywood yanağında kullanılan yeni yöntemde tamamen bölge odaklı ve herhangi bir cerrahi izi olmadan kontrollü bir şekilde istenilen görüntü elde edilebilmektedir. Ayrıca bu bölgedeki asimetriler büyük ölçüde düzeltilebilmektedir.

 

Cerrahi işlem, tamamen ağız içinden ve genel veya lokal anestezi altında steril ortamda yapılır. İşlem süresi her iki taraf için 45 dakikadır. Çok küçük bir insizyon ile bu bölgenin dolgunluğunu sağlayan yağ yastıkçıklarına ulaşılır ve işlem gerçekleştirilir. İstenilen sonuç elde edilecek miktarda ölçülü bir şekilde yağ dokusu çıkartılır.

 

Hollywood yanağı ameliyatı sonrası ödem ve ağrı olur mu?

Bu yöntemde ameliyat sonrası ödem ve ağrı olmaz. Hasta aynı gün taburcu edilir ve ertesi gün işine dönebilir. Hasta ilk gün berrak sıvılarla beslenir, 3 gün sonra ise çok sert (ekmek kabuğu) gıdalar hariç tüm yiyecekler hastaya serbesttir. Bu yöntemde sonuçlar kalıcıdır ve aşırı kilo alınmadığı sürece yüzün hatları değişmez. Ayrıca bu yöntem yağ yastıkçıkların kitlesini azalttığı için yaşlanmanın o bölgedeki oluşturacağı deformasyon üzerinde önleyici etkiye sahiptir.

 

Hollywood yanağı ameliyatının ardından yaşanabilecek olumsuz durumlar nelerdir?

Bu yöntemin ciddi komplikasyonları yoktur. Olası problemler arasında asimetri, aşırı çökme, yanak bölgesinde hissizlik bulunmaktadır ancak bunlar çok nadir rastlanan problemlerdir ve titizlikle yapılan bir cerrahide riski yok denecek kadar azdır.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön