İnce telli saçlarla anlaşmak

Doğru bakıkm uygulandığında ince telli saçlarla anlaşmanın çok da zor olmadığını göreceksiniz.

İnce telli saçlarla anlaşmak

Kolay şekil almasına rağmen çabuk sönen, çok karışan, hacmini koruyamayan saçlara sahipseniz ince telli saçlara sahip olabilirsiniz. İnce telli saçlar -her saç yapısı gibi- genetik özelliklerden kaynaklanır ve herhangi bir işlemle kalınlaşmaz ama onlarla barışık olmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz.

 

Sık yıkayın:

 

İnce telli saçlara sahipseniz saçlarınızın hacim kazanması için saçlarınızı daha sık yıkamalısınız. Burda dikkat etmeniz gereken tek şey, her yıkamada şampuan kullanmamanız gerektiğidir. Şampuan saçlarınızın sebum dengesini bozar. Yağlı saçların daha çok yağlanmasına, kuru saçlarınsa daha çok kurumasına neden olur. Bu nedenle 2-3 yıkamada bir, şampuan kullanmanızı öneririz. Boyalı ve kuru saçları olanlarınsa mutlaka saç kremi kullanması gerekir. Saçlarınızın daha kolay açıldığını göreceksiniz.

 

Isıl işlemlerden uzak durun:

 

İnce telli saçlar, yapıları gereği yıpranmaya daha yatkındır. Bu nedenle çok sık ısıl işlem uygulamaktan kaçınmalısınız. Yaptığınız her ısıl işlem, saçlarınızda kırıklar oluşmasına, bu kırıklar da koparak saçlarınızın sağlıksız görünmesine neden olur. Bu yıpranmaları en aza indirmek için protein içeren şampuanlardan yararlanabilir, güçlendirici saç maskeleri ve saç losyonları kullanabilirsiniz.

 

 

Doğru kesim:

 

İnce telli saçlarla iyi anlaşmak için saç kesimi de çok önemlidir. Sönmeye meyilli ve hacmini çabuk kaybeden saçlar için genellikle katlı modeller işe yarar olacaktır. Çene ve omuz hizasını geçtikten sonra saçlarınız sönmeye başlar ve şekillendirdikten kısa süre sonra söner. Ayrıca saçları enseden yıkayıp enseden kurutmak da saçların daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön