Makyaj çantası temizliği

“Az, çoktur” sözüyle son zamanlarda sıkça duyulan minimalizm akımına ayak uydurabilmek için makyaj çantalarınızın da fermuarlarını açma vakti!

Makyaj çantası temizliği

Ne kadar çok ürüne sahip olursanız olun eliniz genellikle belli başlı ürünlere gider. Diğer ürünlerse "Bir gün nasılsa kullanırım" kontenjanından kendilerine yer bulmuşlardır. Hem çokça yer kaplamalarını hem de kafa karıştırıp gereksiz zaman harcanmasına neden olmalarını engellemek için siz de makyaj çantanızı belli aralıklarla temizlemelisiniz. Peki, makyaj çantası nasıl temizlenir?

 

Son kullanma tarihleri

Yapmanız gereken ilk şey, ağzına kadar dolu da olsa ambalajını açıp bir kere kullandığınız ürünleri ayıklamak olmalı. Mesela, iki yıl önce alıp en fazla iki kere kullandıysanız o ürüne ihtiyacınız yoktur. Ayrıca, son kullanma tarihi geçmiş ürünler cildinizde ciddi hasarlara sebep olabilir. Bu yüzden, hiç acımadan bu ürünlere güle güle demelisiniz.

 

Kurumuş eyeliner ve rimeller

Bazı ürünleri o kadar güzel paketliyorlar ki kurusalar da bitseler de atmaya kıyamıyorsunuz, biliyoruz. Fakat kurumuş eyelinerlarınız çantanızda olduğu sürece asla ilk denemede doğru eyelinerı tutturamayacaksınız. Bu nedenle, tek tek kontrol ederek kuruyan ürünleri çöpe atmalısınız.

 

Rengi size uymayan ürünler

Bazen alışveriş yaparken insanın gözü dönebiliyor ve yanlış tercihler yapabiliyor. Eğer elinizde ten renginize uymayan fondötenler, BB kremler, kapatıcılar varsa bunları da ayıklamanız gerekir. Hala kullanılabilir durumda olanları bir tanıdığınıza verebilirsiniz ama artık bozulduğunu düşünüyorsanız bu ürünlerin de olması gereken yer, çöp.

 

Kullanmadığınız ürünleri ayırın

Makyaj çantanızda bulunmasına reğmen elinizin hiç gitmediği, bir türlü kullanıma geçiremediğiniz ürünleri mutlaka bir kenara ayırın. Malzeme kullanımınızı takip ettiğinizde, farketmeseniz de sürekli aynı ürünleri kullanma eyiliminde olduğunuzu göreceksiniz. Eğer aldığınız bir far paletine fırça değdirmiyorsanız, çok severek almış olsanız bile o ruju kullanmıyorsanız bu ürünler makyaj rutininize çok uygun değil demektir. Kullanmadığınız ürünleri ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön