Boşanmaya dair şaşırtan bilimsel gerçekler

İşte boşanmaya dair bakış açınızı değiştirecek bazı ayrıntılar...

Boşanmaya dair şaşırtan bilimsel gerçekler

Birçok insan söz konusu boşanmak olduğunda, her şeyi bildiğini sanır. ‘Evliliklerin yüzde 50’si boşanma ile sonuçlanır’ istatistiği ağızdan ağıza dolaşır. Kendi ailesi olmasa bile, herkes ailesi parçalanmış birilerini tanır. Ama biten evliliklerle ilgili bilmediğiniz daha pek çok şey var.

 

Boşananların yüzde 50’si sonradan pişman oluyor

İngiltere’de, boşanmış ya da 5 yıl ve daha fazla süren ilişkisini sonlandırmış 2.000 erkek ve kadının katıldığı ankette, ayrılığın arkasından neler hissedildiği sorgulanmış ve ulaşılan bulgular şaşırtmıştır. Katılımcıların yarısı partnerleri ile yollarını ayırdıkları için pişman olduğunu; yüzde 54’ü acele etmeden karar verdiğini ve yüzde 42’si sonlanan ilişkisi için ikinci bir şans istediğini belirtmiştir.

 

Ne kadar çok yeniden evlenirseniz, boşanma riskiniz o kadar çoğalır

Bazı insanlar söz konusu aşk olunca tekrar tekrar denemek gerektiğine inanır ama aynı şey evlilik için de geçerli olabilir mi? İstatistiksel olarak, cevap ‘hayır’. Boşanma istatistiklerine göre, ilk evlilikten sonra boşanma oranı yüzde 41 ile 50 arasında değişirken, ikinci evlilikten sonra oran yüzde 60 ile 67’ye ve üçüncü evlilikten sonra yüzde 73 ile 74 oranına yükselir.

 

Sadece tek bir ABD başkanı boşanmıştır

Devlet başkanlarının mükemmel bir aile yaşantısına sahip olması kağıt üzerinde olmayan bir kuraldır. İlişkileri iyi gitmese de hiçbiri boşanmayı göze alamamıştır, Ronald Reagan hariç. 1940 yılında aktris Jane Wyman ile evlenen Reagan, 1948’de boşanmıştır. Maureen adlı bir kızları ve Micheal adında evlatlık bir de oğulları vardır. Reagan, 1952’de bir diğer aktris Nancy Davis ile evlenmiştir. Ve birlikte Patricia ve Ronald adında iki çocuk sahibi olmuşlardır.

 

Eviniz ile işiniz arasındaki mesafe ne kadar uzun olursa, boşanma riski o kadar yükselir

İsveç, Umea Üniversitesi’nden Erica Sandow tarafından yapılan bir araştırmaya göre “Şaşırtıcı olsa da eğer eviniz ile işiniz arasında en az 45 dakikalık bir mesafe varsa, evliliğiniz risk altında demektir”. Sandow, 1995’ten 2005’e kadar milyonlarca kişinin izini sürmüş. Bu insanların yüzde 14’ü belirtilen sebepten dolayı boşanma yaşamıştır. Uzun mesafelerin ve her gün çekilen trafiğin hayatınızı işkenceye çevirdiğine dair bir diğer kanıt.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek nasıl uyutulur?
  Bebek nasıl uyutulur?

  Süresi : 07:29 İzlenme : 10734

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Rahim ağrısına yoga pozları
  Rahim ağrısına yoga pozları

  Süresi : 07:00 İzlenme : 3995

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 1526

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön