Evlenme teklifinden sonra uygulanması gereken adımlar nelerdir?

Sonunda dizlerinin üzerine çöktü ve size o soruyu sordu siz de “Evet” dediniz. Ya sonrası? Asıl iş şimdi başlıyor. İşte evlenme teklifinden sonra yapmanız gerekenler...

Evlenme teklifinden sonra uygulanması gereken adımlar

Bazı çiftler nişanlanmanın heyecanına öyle kapılıyorlar ki, düğün öncesi yapılması ve hatırlanması gerekenleri düşünmüyorlar bile. Son dakikalara sıkışan hazırlıklar sinirleri gererken hayatınızın en önemli gününe doğru eliniz ayağınıza dolaşabiliyor. Düğün stresini büyük oranda azaltmak ve istiyorsanız sizin için hazırladığımız listeye bir göz atmanızda fayda var.

 

Bir an önce herkese ilan edin

İlk sırada tabii ki ailelerinizi olmalı ancak yakın arkadaşlarınızı da unutmamalı... Yakın arkadaşlarınızın bu güzel olayı "I said yes" -  "Sonsuza kadar evet!" paylaşımlarınızdan öğrenmesi onları biraz kırabilir. 

 

Manikür yaptırın

Evlilik teklifi alacağınızı anladığınız andan itibaren manikürlü gezin! Tabii bu biraz abartı olabilir ancak el bakımınız çok önemli... Hem fotoğraflar için hem de yüzüğü göstereceğiniz arkadaşlarınız için... Ucu sökülmüş oje ile görünmek istemezsiniz değil mi?

 

Düğün tarihi kesin olmasa da aklınızda bir tarih belirleyin

Tebriklerden sonra en çok sorulan soru “Ne zaman?” olacaktır. Aklınızdan geçen tarihi aile ve dostlarınızla paylaşın ki onlar da hem bu mutlu günde sizinle olacaklarını bilsinler hem de kendilerini bu tarihe gore hazırlasınlar.

 

Beslenmenize dikkat edin

Sağlıklı olduğunuz sürece 3-5 kilonuz o kadar da önemli değildir ancak hem daha fit bir görüntü için hem de daha sağlıklı olmak için beslenmenize dikkat edin, dengeli beslenin. Dikkatsiz beslenme sonucunda bu koşturmalar için gereken enerjiyi bulamayabilir; yorgun düşebilirsiniz...

 

Harcama planı yapın

Olayın heyecanına kapılıp bütçenizin dışına çıkmamak ve hayatınızın en özel gününü hala borçlarını ödediğiniz bir gün olarak hatırlamamak için ayağınızı yorgana göre uzatın. En başta bir bütçe belirleyin ve sonuna kadar ona uyun. Düğün için bir anlık heyecanla yapacağınız gereksiz masraflar yerine o parayı hayatınızın geri kalanını planlamak için kullanın.

 

Araştırmaya başlayın

Evlilik dergilerine, internet sitelerindeki binlerce evlilik ve düğün fikirlerine göz atın. Gelinliğinize, pastanıza, davetiyenize, düğün yerine ne kadar önce karar verirseniz planlama aşamasında o kadar rahat eder ve size yardım edeceklerin işini de o kadar kolaylaştırmış olursunuz. 

 

 

Evlilikleri güçlü kılan 10 alışkanlık
+10
Birbirini değiştirmeye çalışmamak Muhtemelen çoraplarını ortada bırakmasın istiyorsunuz ya da sizin arkadaşlarınızla da kendininkiler gibi iyi anlaşmasını… Ama belki de ilk zamanlar sizi çeken özelliklerinden biriydi lavabodaki saçları fark etmeyişindeki rahatlık. İngiliz Terapist Darren Wilk, “Mutlu çiftlerde gördüğümüz şeylerden birisi partnerlerin birbirlerini değiştirmeye çalışmamaları ve oldukları gibi kabul etmeleridir” diyor ve devam edior: “Birbirlerinin kişilikleri ile çatışacaklarına, olumlu ve çekici taraflarını görüp onları gündemde tutmaya çalışmalılar, sonuçta en başta yakınlaşma ve şu anda birlikte olma sebepleri işte onlar.”

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

 • Corona virüsü nasıl bulaşır?
  Corona virüsü nasıl bulaşır?

  Süresi : 02:08 İzlenme : 249

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön