Düğün mekanı seçimi

Düğün mekânınıza karar verdiniz; tebrikler! Birçok seçiminizi kolaylaştıracak olan mekan seçimi sayesinde artık detaylara geçebilirsiniz.

Büyülü gecenizi en iyi şekilde planlayın!

Düğün mekânınıza karar verdiniz; tebrikler! Birçok seçiminizi kolaylaştıracak olan mekan seçimi sayesinde  artık düğününüzle ilgili diğer detaylara geçebilirsiniz.  

 


Düğününüzü profesyonel destek alarak yani bir organizasyon firması yardımı ile planlama lüksünüz varsa şanslı çiftlerdensiniz. Ben düğün organizatörlerine kısaca “ sihirli değnek” diyorum.  Her türlü mekânı adeta sihirli değnek değmişçesine cennet bahçesine çevirebiliyorlar. Mekanın her türlü kusurunu makyaj hileleri ile gizleyerek, tüm artılarını da vurgulayarak harikalar yaratıyorlar.

 

Tabii bu sözüm sektörün profesyonel, saygın ve iyi niyetli firmalarına…


En özel gecenizin kaderi organizasyon firmanızın elinde olacağına göre; seçiminizde dikkatli olmanız gerekir.

Günümüzde birçok organizasyon firması hizmet vermektedir. Firmanın tecrübesini ve referanslarını dikkate almalısınız.  Arşivlerinden şimdiye dek yapmış oldukları düğünleri izleyin; kafanızdan birçok soru işareti silinecektir buna eminim.

Organizatörünüze tamamen güvenmeli ve içiniz rahat olmalıdır. Unutmayın telafisi olmayan bir geceyi organize edecekler!

 

Eğer ilk mekâna karar verdiyseniz; mekânın firma seçiminde kısıtlaması var mı bunu öğrenin! Şu an bazı mekânlar organizasyon firmaları konusunda sizi kendi seçimi ile çalışmaya zorlayabiliyor. Dışarıdan bir organizasyon firması ile çalışmak isterseniz belli bir para ödemek durumunda kalabiliyorsunuz.

 

Bu durumu baştan netleştirmelisiniz.Organizasyon firmanızla hayallerinizi paylaşmalı, onların tecrübesi ile mekânda yapılabilecek dekorasyon detaylarını öğrenmelisiniz. Ayrıca masa süslemesi konusunda demo çalışmasını görerek neyle karşılaşacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.Organizatörünüz muhtemelen sizin düğün yerinizde onlarca düğün yapmıştır; onların tavsiyelerini dikkate alın!Siz hayallerinizi ve arzuladığınız temayı net olarak anlatın; onlar yaratsın. Nikâh şekerinden, davetiyeye, masa süslemesinden buketinize kadar daha birçok detayda neler üretebildiklerini görünce siz de şaşıracaksınız.Karar verdiğiniz düğün mekânında gerçekleşen bir düğünü izleyerek minik çapta kopya çekebilirsiniz.

 

Renk, kumaş, süsleme materyalleri konusunda seçmiş olduğunuz ürünün düğününüzde kullanılacağına emin olun… Firmanız mümkünse dışarıdan kiralayan değil, bu ürünleri bünyesinde barındıran bir firma olsun.Düğün organizatörleri ile çalışmanın en yararlı yanı; üzerinize düşen yükü azaltmalarıdır. Hangi işi kim üstleniyor;  net olun.İşin maliyet kısmında genelde kişi başı fiyat verilir; kişi artışında olabilecek indirimi baştan konuşmanız gerekir.Şanslısınız artık yapmanız gereken tek şey kaldı; kendinizi profesyonel ellere bırakmak veeee gecenin tadını doyasıya çıkarmak!

 

Hazırlayan: Meltem Öksüm

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 574

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 318

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 5213

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 342

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 880

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön