Doğduğu için anne babasını mahkemeye veren genç

Geçtiğimiz hafta, Hindistan'ın Mumbai şehrinde yaşayan 27 yaşındaki bir adam anne babasını mahkemeye vereceğini açıkladı. Neden mi? Doğduğu için.

Doğduğu için anne babasını mahkemeye veren genç

Raphael Samuel bir antinatalist. Antinatalizm, insanların üremesinin etik olarak yanlış olduğunu ve varolmayarak, insan acılarının önüne geçilebileceğini savunan bir inanç sistemi. Yeni bir inanç değil, çeşitli formları Budizm ve Hristiyanlık'ın bazı mezheplerinde görülebiliyor. Bazı filozofların da insanlık için en iyi çıkışın yok oluş olduğunu ifade ettiklerini de belirtelim.

 

Raphael, Facebook hesabında yayınladığı yazısında anne babasını sevdiğini ve iyi bir ilişkileri olduğunu ama kendisini sadece kendi keyifleri için yaptıklarını söylüyor. "Bir çocuğu bu dünyaya zorla getirmek ve sonra da onu bir kariyer sahibi olmaya zorlamak, adam kaçırma ve kölelik değil midir?" diye soruyor. Raphael'e göre "Çocuklarınızın problemler yaşamasının tek sebebi, onları dünyaya getirmiş olmanız."

 

 

Doğmuş olmanın kendi kararı ve isteği olmadığını söyleyen Raphael, hayatının sonuna kadar kendisine bir ödeme yapılması gerektiğini iddia ediyor. Gencin avukat olan ebeveyniyse bu açıklama ve görüşleri gülerek karşılıyor.

 

Anne Kavita Karnad Samuel, anne babasının avukat olduğunu bilen oğlunun dava etme cesaretini takdir ettiğini söyledi. Kavita "Raphael, doğmak için kendisinin rızasını nasıl almış olmamız gerektiğini mantıklı bir biçimde açıklayabilirse suçumu kabul edeceğim" dedi.

 

Raphael şu aralar kendisini mahkemede temsil edebilecek bir avukat arayışı içerisinde.

 


Derleyen: Doğa Doğu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 2681

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 1641

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 3549

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 4721

 • Fırında sıcak helva nasıl yapılır?
  Fırında sıcak helva nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 1854

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön