12 - 18 Kasım 2018 haftası nasıl geçecek?

Bengü Karagül, haftanın yorumunu yaptı.

12 - 18 Kasım haftası nasıl geçecek?

Haftanın ilk günlerinde Ay malefik gezegenlerce kıstırılmış durumda. Sorumluluklar, düzen gerektiren işler ve özdisiplin öne çıkıyor ancak koşullardan özgürleşme arzumuz da yüksek. Geçmişten gelen sorunlar iyice gün yüzüne çıkarken olayların baskısı tedirginlik yaratabilir. Anlık kararlar, ani başkaldıran tutumlar hafta ortası zararlı sonuçlar doğurabilir. Temkini elden bırakmadan davanmak önemli.

 

16 Kasım Venüs retrosu bitiyor. Retro süresince dengeyi korumayı, uyumlu ilişkiler yaşamayı, aldığı kadar vermeyi, nitelikli sosyalleşmeyi, ikili ilişkilerde seçiciliği, zihni ve duyguları eş zamanlı besleyen ilişkinin önemini, kaynaklarımızı verimli kullanmayı öğrendiysek Venüs geri hareketini bitirince aldığımız derslerle zevk sahibi, üreten vasıflarımız öne çıkabilir. Hayattan aldığımız hazlar atrarken, kendimizi mutlu edecek yeni kaynaklar, ilişkiler yaratabiliriz. Üretim becerilerimiz gelişir ve estetik bakış açımız zenginleşir.

 

Bu süreçte partnerine aşırı düşkün, sürekli dengesiz ilişkiler yaşayan, abartılı zevkleri olan güdülerimiz geliştiyse, sadece tembellik edip zevk ve sefa düşündüysek kaldığımız yerden yaşantımıza devam ederiz.

 

Retro bitince ilişkilerde akışkanlık gelişirken, yönsüzlük ve huzursuzluk duygusu son buluyor. Finansal konularda hareket yaşanırken, risk almamakta fayda var.

 

16 Kasım'da Mars, balık burcuna geçiyor. Mars, arzularımızı gerçekleştirme gücünü, cesaret, macera, bağımsızlık ve girişimciliği temsil eder. Mars, balık burcunda bu güçlerinden taviz vererek empati, sezgiler, şevkat ve merhamet arzularını harekete geçirecektir. Hafta ortasında güç düşüklüğü söz konusu olabilir. Enerji çok dalgalanabilir; sürekli eylem ihtiyacı ve ardından eylemsizlik yaşanabilir. Görevine kendini adama artarken, pasif agresif tutumlar sergilenebilir.

 

17 Kasım'da Merkür retrosu başlıyor; zihinsel dağınıklık, dikkatsizlik, detayları gözden kaçırma, düşüncesizce konuşma ve hayal dünyasında yaşayıp güne uyumlanamama söz konusu olabilir. Okült konulara ilgi artabilir. Farklılık yaratmak isteyen, derin değişimler gerçekleştirme arzularımız açığa çıkarken, yaşam felsefemizi gözden geçirebiliriz.

 

Hafta boyunca etkin olacak yakıcı duygu ve tutumlar: Fazla ihtiraslı, insanlar arasına nifak sokan, eleştirel, kıskanç, agresif, tarışmacı, öneri kabul etmeyen, özensiz.

 

Hafta boyunca etkin olacak yapıcı duygu ve tutumlar: Verdiği kadar almayı bilen, kendi kendine yeten, gelişkin iletişim becerileri olan, sadık, neşeli, saygılı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön