13 Ağustos 2017 günlük burç yorumunuz

Hande Kazanova, günlük burç yorumunuzu yazdı.

Merkür geriliyor!

İletişim gezegeni Merkür, 14 Ağustos itibarıyle ay sonuna kadar Başak burcunda geriliyor. Aslında hiçbir gezegen geri hareket etmez hatta yavaşlamaz bile. Dünyamız Güneş etrafında diğer gezegenlerden farklı bir hızla döndüğü için, biz dünyadan baktığımızda o gezegenin yavaşladığını, durduğunu ve gerilediğini görürüz. Merkür, hızlı hareket ettiğinden, diğer gezegenlere göre daha sık bu pozisyona girer. Senede 3 veya bazen 4 kez geri gider gibi görünür. Bu yaşayacağımız 3. gerileme olacak.

 

Merkür, bizim çevreden aldığımız, edindiğimiz ve verdiğimiz yüzeysel bilgileri ve düşük bilinci yönetir. Aynı zamanda konuşma, anlaşma, alışveriş, dinleme, formal anlaşmalar, dökümanlar, seyahat, mektup, mail, gemicilik, taşımacılıkla ilişkilendirilir. Gerilemesi, bu alanlarda karşışıklıklar, sorunlar yaratır. Yine akılla çalışanlar, yazarlar, gazeteciler, yorumcular, dedikoducular, öğretmenler, seyahatçiler, oyun oynayanlar ve dalavere çevirenler bu dönem daha fazla etkilenebilirler.

 

Bu yüzden Merkür geri giderken anlaşmalar yapmak, önemli kararlar vermek, başlangıçlar içinde bulunmak ve yeni bir işin tohumlarını atmak tavsiye edilmez. Çünkü koşullar önünde sonunda değişecek, ertelenmeler, mücadeleler ve aksilikler hayatımızda yer alacaktır. Kafamız karışık, iletişimimiz doğru düzgün olmayacağı için paramızla, kişisel bilgilerle ve kağıt işleriyle uğraşmak sıkıntı yaratabilir.

 

Bu sene 13 Ağustos sabaha karşı gerilemek için duran Merkür, 1 gün sonra aynı saatte gerilemeye başlayacak. Zosma Sabit yıldızıyla birleşen Merkür, kurban rolüne bürünmeyi, ezilmeyi, horgörülmeyi kısacası negatif düşünceleri, kötü kelimeleri hayatımıza taşıyabilir. Neptün’le yakın temasıyla başlayacak olan gerileme, şüphe ve güven eksikliğiyle korkularımızı ve depresif etkileri tetikleyebilir. Yalandan, aldanmalardan, casusluktan, dedikodu ve skandallardan uzak durmalıyız.

 

Venüs- Neptün olumlu açısıyla merhamet ve anlayışımız önemli olurken, sevdiklerimizi gözümüzde idealize edebilir, fedakarlıklarda bulunabiliriz. Gerilemeden bir gün sonra devreye girecek olan Venüs - Plüton karşıtlığıyla yanlış anlaşılmalar, güvensizliklerden kaynaklı kıskançlıklar, baskı ve manipülasyon etkisi ilişkilerimizde bizi zorlayabilir. Açık ve dürüst bir sevgi ve iletişim geliştirmeliyiz.

 

Merkür yönettiği ve yüceldiği burçlardan birinde, Başak burcunda gerilediği için, etkisi de belirgin olacaktır. Başak burcu gibi diğer değişken burçlar yani İkizler, Yaylar ve Balıklar da bu etkiyi üzerlerinde fazlasıyla hissedebilirler. Yine bu 4 burç bu dönem içerisinde kafaları ve kalpleri arasında gidip gelecekleri bir süreç yaşayacaklar.

 

Merkür’ün gerilemesinin olumsuz taraflarının aksine olumlu yönlerine odaklanmalı, bu dönemi yeniden gözden geçirme ve organize olma dönemi olarak algılamalıyız. Akıl süzgecimiz farklı çalışacağından dünya, toprak, çevre ve ekolojik sistemlerle olan bağlantılarımızı yeniden yapılandırmalıyız. Başkalarıyla iletişimimiz zor olsa da iç farkındalığımız ortaya çıkabilir, daha iyi gözlem yapma imkanı bulabiliriz. Eski planların gözden geçmesi, yenilenmesi işimize yarar.

 

Bu dönem içinde bilgisayarın, telefonun, televizyon veya araba gibi eşyaların bozulması, kendimizi farklı bir iletişim içinde bulmamıza neden olur. İçinde bulunacağımız süreci geçmişi temizlemek, sonlandırmak ve gelecek için yer açmak adına kullanmalıyız. Başak burcu bizim verimliliğimiz, etkinliğimiz ve modernize olmamızı temsil ettiğinden, bu dönem hayatımızı yenilemek ve günlük alışkanlıklarımızı değiştirmek için harika bir fırsatı ayağımıza getirebilir. Güvenlik konuları, endişeler ve en basit, temel ihtiyaçlarımız bu aşamada gündeme gelecektir. Hayatımızın somut sonuçlarına odaklanmalı, önceliklerimizi belirlemeli ve hayatın gerekliliklerine konsantre olmalıyız.

 

Kısaca, büyük hareket etmemeli, işimizi sonlandırmamalı veya başlatmamalı, göç etmemeli ve çok para harcamamalıyız. Yapmamız gerekenlerse, geleceğimiz için gözden kaçırdıklarımızı farketmek ve düzenlemeler yapmaktır.

 

Hande Kazanova'dan burcunuzun günlük yorumu...

 

Koç Burcu: Merkür, iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda geriliyor. İş hayatınızda iletişim sorunlarına ve sıkıntılara hazırlıklı olmalısınız. Önemli kararlardan ve başlangıçlardan sakının. Eski sağlık konuları karşınıza gelebilir.

 

Boğa Burcu: Merkür aşk hayatınızda var olan sıkıntı ve problemleri su üstüne çıkarabilir. Eski ve tamamlanmamış aşklar karşınıza gelebilir. Varsa çocuğunuzla olan iletişiminizde de bu süreçte sıkıntılar oluşabilir. 

 

İkizler Burcu: Merkür, ev, aile, yuva alanlarınızda gerileyeceğinden, bu alanlarda var olan sıkıntıları, daha önceden konuşulmuş konuları ve olayları karşınıza çıkarabilir. Dikkatli adımlar atın, ev alım, satım, kiralama işine kalkışmayın.

 

Yengeç Burcu: İletişimsel konularda aksiliklere hazır olmalısınız. Merkür, iletişim kanallarınızdaki sıkıntı ve sorunları karşınıza çıkarabilir. Önemli anlaşmalardan kaçının. Elektronik eşyalarınıza dikkat edin.

 

Aslan Burcu: Merkür para evinizde gerilemeye başlıyor. Bu dönemde para alışverişlerinize çok dikkat edin, para anlaşmalarından, ticari anlaşmalardan lütfen uzak durun. Eski meseleleri halletmek için uygun bir dönem.

 

Başak Burcu: Merkür sizin kişisel evinizde gerilediği için, kişisel hayatınızda önemli kararlardan, adımlardan, başlangıçlardan, anlaşmalardan kaçınmalısınız. Kendinizi yanlış ifade etmemeye özen gösterin.

 

Terazi Burcu: Geçmiş konu ve olaylar önem kazanacak ve bunları daha fazla sorgulayacaksınız. Seyahat, eğitim, medya, hukuk, ticaret ve maneviyat alanlarınızda birtakım aksilikler, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz.

 

Akrep Burcu: Merkür’ün sosyal çevre alanınızda gerilemesiyle beraber, organizasyon işlerinizde yanlış ifadelere, gruplar içinde kendinizi yanlış göstermeye dikkat edin. Eski arkadaşlarınızla iletişiminiz artabilir.

 

Yay Burcu: Merkür’ün kariyer ve iş alanlarınızda gerilemesiyle beraber toplum önü konuşmalarınızda ve işlerinizde dikkatli adımlar atmalısınız. Önemli anlaşmalardan, görüşmelerden ve yeni başlangıçlardan uzak durmalısınız.

 

Oğlak Burcu: Merkür’ün gerilemesi seyahatle, eğitim, ticaret, hukukla ilgili konularda eski olayları, sıkıntı ve problemleri karşınıza getirebilir. Bu alanda yeni başlangıçlardan, adımlardan ay sonuna kadar kaçının.

 

Kova Burcu: Merkür, ortaklaşa para konularında gerilemeye başlıyor. Bu tarihten sonra parasal konularda harekete geçmemekte fayda var. Önemli borcun, kredinin altına girmeyin. Başlangıçlardan kaçının. Kendi iç gücünüzü farketmelisiniz.

 

Balık Burcu: İkili ilişkilerinize daha fazla özen göstermelisiniz. Karşı tarafı yanlış anlayabilir veya kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz, bu da ilişkinizdeki sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Önemli anlaşmalardan ve ortaklıklardan kaçının.

 

Astroloji ile ilgili tüm içeriklerimiz için tıklayın!

 

Kristin Demirci'nin yazıları için tıklayın!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön