Hangi burç neye üzülür?

Eğer son zamanlarda birini üzdüyseniz ve nedenini bir türlü çözemiyorsanız bir de burcunu okuyun, belki neden üzüldüğüne dair size küçük bir ipucu verir…

Hangi burç neye üzülür?

Koç: Egosu boynuzlarından daha kalın olan Koç burcunu üzmek sandığınız kadar kolay değildir. Ama eğer üzülüyorsa muhakkak onu küçümsediğinizi, ciddiye almadığınızı düşündüğü için üzülecektir. Egosunu inciten tek şey küçümsenmektir çünkü.

 

Boğa: Boğalar duygularını fevrice yaşayan hunharca yansıtan burçlar olarak ufak tefek şeylere bile kolayca üzülebilirler. Ancak onları en kolay üzen insanlar en yakınlarıdır. Hayatlarına girip onların değerini kazanan herkes onların en yakın arkadaşları olabilir kolayca. Anne, baba, sevgili, eş fark etmez; hangi sıfata sahip olursanız olun önce bir Boğa’nın en yakın arkadaşısınızdır. Bu da sizden beklentisinin çok yüksek olduğu anlamına gelir. O yüzden bir mimiğinizden bile huylanıp size darılabilir.  

 

 

İkizler: Zodyak’ın en entelektüel burcudur İkizler. Ama onları siz kolay kolay üzemezsiniz. Ne de olsa dünya fani, İkizler ise dünyaya kazık çakmaya niyetlidir. İkizler burcu ancak ve ancak yaptığı akademik çalışmalar, yarattığı bir sanat eseri, yazdığı yazılar hak ettiği değeri görmezse üzülür, kahrolurlar. Ama asla pes etmez, yeni şeyler üretmeye devam ederler.

 

Yengeç: Yengeç burçları, evlerine ve ailelerine düşkün burçlardır. Onları en çok üzen şey ise ailelerinin ve aile saydıklarının başlarına bir şey gelmesidir. O kadar üzülürler ki yıllarca toparlanmaya çalışsalar da toparlanamayabilirler. Onları toparlayacak olan yine yalnız ve ancak aileleri ve aile saydıkları olacaktır.

 

Aslan: Bir Aslan burcunu üzmek oldukça kolaydır ancak üzdüğünüzü asla anlamaz ve farkına varmazsınız. Çünkü yaralarını yalnız tedavi etmeyi seven büyük kedilerdir. Yara aldıklarında içlerine kapanırlar ve onlardan bir süre haber alamayabilirsiniz. Lakin öyle bir geri dönüş yapar ki bir öncekinden daha güçlü ve daha sağlam çıkarlar karşınıza. Tabii ki bu üzüntünün ardından siz fark etmeden sizi hayatından çıkarmadıysa bunu görebilir yoksa öylece uzaktan izlersiniz.

 

Başak: Başak burcu hepimizin bildiği gibi detaycılığı ve en iyi olma hırsıyla tanınır. Bir Başak burcunu üzmek onun sizi üzmesinden daha zordur. Lakin illa da üzdüyseniz muhtemelen çabalarının bir boşa kürek çekme olduğunu yüzlerine vurmuşsunuzdur. Çünkü Başak burcu çabalarının muhakkak bir başarıya varacağından emindir, eğer boşa kürek çekiyorsa bu onun en büyük hayal kırıklığına ve üzüntüsüne sebep olabilir.

 

 

Terazi: Çoğu insan haksızlığı uğradığında üzülür ve mutsuz olur ama çok azı Terazi burcu gibi bu işi kendine çokça dert edecektir. Mutsuz ve üzgün bir Terazi burcu görüyorsanız bilin ki haksızlığa veya iftiraya maruz kalmıştır. Çok üzgün ve mutsuz olurlar ancak bu işin peşini de bırakmazlar. Üzüntüleri asla çabalarının önüne bir engel olmaz, tam tersi onları bu hayata karşı kamçılar ve ayakta tutar.

 

Akrep: Akrep burcunu üzmek için sadece size verdiği bir ültimatomu yerine getirmemeniz yeterli. Evet, bir Akrep burcunu üzmek bu kadar basit ve ulaşılabilir. Hayatlarının %80’ini kontrol manyağı olarak geçiren Akrepler lider vasıflarıyla doğarlar ve siz farkında olmadan sizi parmaklarında oynatırlar. Bir gün şaş kaza bunun farkına varıp da artık söylediklerini yerine getirmezseniz o zaman üzülürler işte. Ama merak etmeyin, hemen kendilerine yeni piyonlar bulup oyuna devam ederler.

 

 

Yay: Yay burcunun yanındaysanız onun mutsuz olduğunu göremezsiniz. Çünkü özgürlüğe ve kalabalığa muhtaç denecek kadar düşkündürler. O yüzden eğer üzgünse ya yalnız kalmış ya da bir kapana kısılmıştır.

 

Oğlak: Oğlak burçlarının hayat mottosu “başardım, öyleyse varım”dır, bu nedenle onların en büyük üzüntüleri hep başarısızlıktan, yetersiz veya eksik olduklarını düşünmekten kaynaklanır.

 

Kova: Çok güçlü duvarlarının arkasında aslında çok narin ve hassas burçlardır Kovalar. Yani onu üzmek göründüğünden daha kolaydır. Sağlık sorunlarına takıntılıdırlar ve onları en çok üzen ve hatta yıkan şey kendi sağlıklarının bozulmasıdır. Hastalık hastası yapıları nedeniyle kollarında çıkan ufacık bir lekeyle kendilerine kanser teşhisi koyar sonra buna inanır ve hayatı kendilerine zehir ederler.

 

 

Balık: Balık burçları çok hassastır. Yolda gördükleri küçük bir kedi, evine giden yaşlı bir teyze, balonuyla oynayan küçük bir çocuk bile onların üzülmesine sebep olabilir. O nedenle fazla kendinizi yıpratmayın, Balık burcu üzülmeye hazırdır her daim.

Facebook Yorumları
Yorumlar
7
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Temmuz 2019 Cuma 17:25

  05.05.2000 sabah 9-10 civarı doğdum yükselenim yengec .Doğum haritamı yorumlarsanız sevinirim.Çok merak ediyorum, uzun zamandır Üniversiteyi kazanamıyorum.İntehar bile düşündüm zamanında

  Cevapla
 •  
  17 Aralık 2018 Pazartesi 14:01

  :D

  Cevapla
 •  
  03 Nisan 2018 Salı 14:50

  teşekkürler

  Cevapla
 •  
  11 Şubat 2018 Pazar 11:57
 •  
  06 Kasım 2017 Pazartesi 07:39

  bence terazi kadını ile doğru yorum olmuş ...

  Cevapla
 •  
  20 Ocak 2017 Cuma 21:16

  cok sacma mantıksız soylenıldıgı gıbı hıc bı balık sacma sapan sebeplere aglamaz,ne kadar cırkın bı yorum. trafsız olun yazarken

  Cevapla
 •  
  23 Ocak 2017 Pazartesi 22:10

  doğru maalesef ;(


hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön