Hangi burç hangi suça meyilli?

Gezegenler dünyada birçok olayı etkileyebildiği gibi karakterlerimizi de etkiliyor. Her ne kadar biz genelde olumlu özelliklere odaklansak da, sahip olduğumuz burçlar olumsuz etkiler de yaratabiliyor. Burcunuza göre hangi suça daha meyilli olduğunuzu merak ediyor musunuz?

Hangi burç hangi suça meyilli?

Burcunuzun suça meylinizi de belirleyebileceğini biliyor muydunuz? Amerika'nın Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın verilerine göre, bazı burçlar suça daha meyilli. İlk bakışta tuhaf bir istatistik gibi gözükse de, özellikle belirli suçlar, failinin burcuna göre farklılık gösterebiliyor. 

 

FBI’ın yaptığı çalışma, 2011 yılında tutuklanan 1986 kişinin burçlarından oluşan bir istatistiği ortaya çıkardı. Buna göre suça en meyilli burcun Koç burcu, en az meyilli olanın ise Yay burcu olduğu görüldü.

FBI’ın incelemeye aldığı 1986 kişinin burçları şu şekilde:

Koç: 203 kişi

Boğa: 146 kişi

İkizler: 159 kişi

Yengeç: 147 kişi

Aslan: 177 kişi

Başak: 183 kişi

Terazi: 189 kişi

Akrep: 166 kişi

Yay: 139 kişi

Oğlak: 166 kişi

Kova: 142 kişi

Balık: 169 kişi

 

Peki sahip olunan burç özelliklerine göre, hangi burç hangi suça daha meyilli olabilir?

 

Koç

Koç burcu insanı inatçı ve muhafazakardır. Kendi gibi düşünmeyene tahammülü yoktur. Yoldan geçerken sizi onaylamadan bakanların birçoğunun koç burcu olma ihtimali çok yüksek yani! Sabit fikirli olmaları tehdit etme gibi suçlar işlemelerine neden olabilir.

 

 

Boğa 

Allah kimseyi açlıkla sınamasın ama Boğa’yı hiç sınamasın. Boğa Burcunun en büyük zaafı açlıktır. Bu açlık zaman zaman maddi olsa da ruhani bir açlık da olabilir. O nedenle karapara aklama gibi suçlar boğa burcunun en yatkın olduğu suçlardır.

 

 

İkizler

Hep entelektüel görünmek ister İkizler burcu. “Ne kadar çok şey biliyorsun” desin insanlar diye uğraşır durur. Bu nedenle intihal, tam da İkizler'in karışacağı bir suç tipidir.

 

 

Yengeç

Yengeç burcu insanları bildiğiniz gibi evcimen ve sakindirler. Ama hepsi öyle mi acaba? Yengeç burçları büyük suçlar işlemeye meyilli burçlardandır ve bunu bir marifet gibi gösterip bir oyuna çevirmeye bayılırlar.

 

 

 

Aslan

Lüks tutkusu, para arzusu Aslan’ı hiç düşünmeden suç işlemeye itebilir. Ama tabii ki bir Aslan bunu star olmadan gerçekleştiremez. Pırlantalar, değerli taşlar kendini korusun. Yakalansa bile bu işi kendi lehine çevirecek bir aurası vardır her zaman.

 

 

Başak 

Detaycı ve titiz Başak burçları bilişimle de yakından ilgilidir. Detaycılıkları kod yazma ve hacking için onlara gerekli altyapıyı sağlar. Bu nedenle teknolojik suçlar işlemeye yatkındırlar.

 

 

Terazi 

Terazi burcu dengeli ve arkadaş canlısıdır. Bazen bu arkadaş yoğunluğu teraziyi dürter. Gıybet yapmak terazi burcunun işlemekten çekinmeyeceği bir suçtur.

 

 

Akrep 

Akrep burcunun başına ne gelirse hep meraktan... Başka yerleri başka dünyaları ve özellikle de başka insanları merak eder. Bu tutkusu ve cinselliğe düşkünlükleri de onu zina suçu işlemeye yaklaştırır gittikçe.

 

 

Yay

Yay insanı maceraperver, heyecanşinastır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi çok sever. Yalnız gezmek için bütçe gerekir. Bu nedenle haneye tecavüz suçuna yatkın olabilirler.

 

 

Oğlak

Oğlak burçları organize etmeyi ve insanları kulanmayı çok iyi bilir. Bu nedenle organize suça olan yatkınlıkları da şaşırılacak bir şey değildir. Çete liderleri bu burçlardan çıkabilir.

 

 

 

Kova

Kova burçları insanları manipüle etmeye bayılırlar. Azmettiricilik suçuna yatkınlıkları da buradan gelir.

 

 

 

Balık

Balık burçları bağımlı olmaya en müsait burçlardır. Karakterleri insanlara bağlanmayı çok kolay hale getirdiğinden başarılı bir ‘stalker’ olmak onlar için çok da zor değildir.

 

Daha fazlası HT Hayat Astroloji Sayfasında!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
9
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Temmuz 2019 Cuma 17:43

  05.05.2000 sabah 9-10 civarı Azerbaycan da Kürdəmir doğdum.Yükselenim yengeç olmalı kesinlikle.Ama yorumlamayı bilmiyorum .Lütfen yardım edermisiniz.Sizi çok seviyorum♥

  Cevapla
 •  
  26 Temmuz 2019 Cuma 17:38

  Allah kimseyi açlıkla sınamasın Boğa

  Cevapla
 •  
  26 Kasım 2018 Pazartesi 16:36

  Yengeç burcu insanları bildiğiniz gibi evcimen ve sakindirler. Ama hepsi öyle mi acaba? Yengeç burçları büyük suçlar işlemeye meyilli burçlardandır ve bunu bir marifet gibi gösterip bir oyuna çevirmeye bayılırlar.

  Cevapla
 •  
  30 Eylül 2018 Pazar 22:22

  lan hep yaptigim seyi dedi.ikizler

  Cevapla
 •  
  23 Temmuz 2016 Cumartesi 15:32

  yaşasın başaklar

  Cevapla
 •  
  16 Haziran 2016 Perşembe 15:54

  yengecler suca karısmazlar :)

  Cevapla
 •  
  10 Aralık 2016 Cumartesi 20:51

  ölye san ben yengec burcuyum okulda suç olan şeyleri yapmaya bayılıyorum

 •  
  16 Haziran 2016 Perşembe 10:10

  yengeçler çok temiz insanlar oldukları için burada da yer almadı dimi? :d

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2016 Çarşamba 22:15

  yengeç nerde

  Cevapla

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön