2016 yılı Başak burcu yorumu

Hande Kazanova, Başak burcu için 2016 yılını yorumluyor.

Başaklar 2016'da harekete geçmeli

Sevgili Başaklar, 2016’da çalışkanlık, sorumluluk ve mütevazılıkla atılacak adımlar yeni girişimlerinizde size önemli şanslar sunabilir. 12 yılda bir gelen ve önünüzdeki 12 yılın konu ve olaylarını belirleyecek olan bu dönemde, kafanızda kurduğunuz planlarınız varsa harekete geçin, uğraşın. Eksik olduğunuz bir alan varsa onu tamamlayın. Tüm bunlar için ritminizi hızlandırın. 9 Eylül’e kadar sürecek olan bu gelişim döneminde hayatınız için bir şeyler yapmalısınız. Siz kendiniz için bir şeyler yaptıkça hayat da size karşılığını en güzel şekilde verecek.

 

Bu sene daha çok aile hayatınıza ve ev konularınıza yönelik hareket edeceksiniz. Ailenizle ilgili her türlü sorumluluk karşınıza gelebilir. Ev sahibi olabilir, vaktinizi evinizin düzenine ayırabilirsiniz. Ailenizden bir insanın bakımını üstlenebilirsiniz. Kendi sağlığınıza, evliliğinize ve ilişkilerinize de dikkat etmeniz gerekebilir.

 

Satürn’ün size çeşitli dersler vereceği bu birkaç yıllık dönemde kendi hayatınıza odaklanmalı, çevrenizdeki değişimleri fark etmelisiniz. Hayatınızı yeniden yapılandırmak, endişelerden kurtulmak ve sağlığınıza dikkat etmek öncelikleriniz olmalı.

 

İş/Para/Kariyer

2016’DA Jüpiter’den alacağınız etkilerle kendinizi işinizde göstererek önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayatın rüzgarını arkanıza almışken, girişimleriniz için bazı sıkıntılar yaşayacağınız tarihler de yok değil. 23 Mart - 26 Mayıs tarihlerinde aile hayatınıza, ev girişimlerinize ve sağlığınıza dikkat edin. 18 Haziran - 10 Eylül tarihleri civarında, ortaklı işlerinizde, özel ilişkilerinizde ve aile hayatınızda kendinizi yetersiz ve güvensiz göreceksiniz. Bu tarihlerde büyük değişikliklerden kaçınmanız ve sadeleşerek yolunuzda ilerlemeniz önemli olacak.

 

Kariyer evinizin yöneticisi Merkür olduğundan yıl boyunca Merkür’ün sert açılarını veya gerilemesini iyi takip etmeye çalışın. Bazı atılımlarınızda zorlanmalarınız olsa bile 9 Eylül’den sonra parasal konularda oldukça şanslı ve fırsatlı bir döneme gireceksiniz. Maddi konularda eliniz bollaşacak. Uğraşılarınızın karşılığını almaya başlayacaksınız. 18 Ağustos’taki tutulma sizin iş ve hizmet alanlarınızda oluşacak. Bu tarih civarında işinizde önemli değişimlere, duygusal konu ve olaylara açık olmalısınız. Kişisel girişimleriniz için 1 Eylül’de oluşacak olan Güneş tutulması sizi destekleyecek.

 

Aşk/Evlilik/İlişkiler

2016’da Jüpiter’den alacağınız olumlu etkilerle ikili ilişkiler alanlarınızda önemli gelişmeler yaşanabilir. 9 Mart’taki Güneş tutulması ve 16 Eylül’deki Ay tutulması özel hayatınızda atmak istediğiniz adımları hızlı bir şekilde karşınıza getirebilir.

 

Evlilik ve ikili ilişkiler alanlarınızda hareket eden Neptün, var olan uzun süreli ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda birtakım çözülmeleri, dağılmaları ve sorunları hayatınıza taşıyabilir. Özellikle eylül başı doğumlu bir Başak’sanız, ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda bu dönem dikkatli adımlar atmalı, yanlış yönlendirilmelerden ve yanlış anlaşılmalardan uzak durmalısınız. Eğer evli değilseniz, yaşadığınız ilişkiyi fazlasıyla gözünüzde büyütebilir, idealize edebilirsiniz. Erkeklerle olan bağlantılarınızda ve özel ilişkilerinizde özellikle eylül başında birtakım sıkıntılar oluşabilir.

 

Bu sene aile hayatınıza gereken özeni göstermelisiniz. Yaşayacağınız çoğu olay aile hayatınızı ve özel ilişkilerinizi etkileyecek. 23 Mart - 26 Mayıs tarihlerinde aile hayatınıza, ev girişimlerinize ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 18 Haziran - 10 Eylül tarihleri civarında ortaklı işlerinizde, özel ilişkilerinizde ve aile hayatınızda kendinizi yetersiz ve güvensiz göreceksiniz.

 

17 Nisan - 27 Mayıs arasında Mars’ın aile ve ev hayatınızda geriliyor olması, bu alanlarda bazı sıkıntıların ve sorunların ortaya çıkma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Anlaşmazlıklara, iç mücadelelere ve sıkıntılara açık olacaksınız. 27 Mayıs - 30 Haziran arasındaysa yakın çevrenizle, akrabalarınızla ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekebilir.

 

Sağlık

Yıl genelinde Jüpiter’den alacağınız etkiyle sağlığınızda çok ciddi sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz ama zorlanacağınız tarihler de olacak. Özellikle 23 Mart - 26 Mayıs tarihlerinde aile hayatınıza ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 18 Haziran - 10 Eylül tarihleri civarında, sağlıkla ilgili konular hayatınıza yerleşebilir. Bu dönemde yaşadıklarınız sonucunda fiziksel olarak sağlığınızı ihmal edebilirsiniz. 18 Ağustos’ta sağlık alanlarınızı etkileyecek bir tutulmayla karşı karşıya olacaksınız. 1 Eylül’deki tutulmada aile hayatınızdaki baba, amca ve eş gibi erkek figürlerin hayatlarında sağlık sıkıntıları oluşabilir.

 

Eğitim

27 Mayıs - 30 Haziran arasında Mars’ın eğitim ve öğrenim alanlarınızda gerileyecek olması, bu alanlarda sorunları artırabilir. Erkek figürleriyle anlaşmanız kolay olmayacak, iletişimsel konularda enerjinizi ortaya koymakta zorlanacaksınız. Önceden yaşadığınız bir sıkıntı yeniden gündeme gelebilir. Bu süreçte eğitiminize çok dikkat edin. Bu sene eğitim hayatınız, aile hayatınızda yaşadıklarınız ve sağlık sıkıntıları nedeniyle zaman zaman bölünebilir.

 

 

Tüm astroloji haberlerimiz için tıklayın!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön