Burçlar arasındaki uyum

Burcunuzun hangi burçlarla daha iyi uyum sağladığını biliyor musunuz?

Bir arada uyum içinde yaşar mıyız?

Zodyak’ın 12 burcu Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık’tır ve bir insanın burcu doğum tarihine göre belirlenir. Astrolojiye düşkün insanlar, burçların gündelik yaşamları, ilişkileri ve becerileri üzerinde büyük etkisi olduğuna inanır.

 

Elementler

12 burç 4 element grubuna ayrılır: Ateş, toprak, hava ve su. Koç, Aslan ve Yay ateş elementindendir. Boğa, Başak ve Oğlak toprak; İkizler, Terazi ve Kova hava ve Yengeç, Akrep ve Balık su burçlarıdır.

 


Sezgi

Bir burcun diğeri ile uyumunu anlamak için yukarıdaki hangi element grubunda olduğu ve bu grupların doğada birbiri ile ilişkisine bakılabilir.

 

Türler

Ateş grubu, güdüler, hırs ve hevesli tutumları temsil eder. Toprak grubu, istikrar, pratiklik ve gerçekçilik duygularını temsil eder. Hava, neşe, özgürlük ve dinlemeye istek; su grubu ise duyarlılık, karmaşıklık ve yürekten yaşamak arzusunu temsil eder.

 


Uyum

Zodyak işaretleri içinde en iyi uyum, aynı elementin öğeleri arasında sağlanır. Diğer iyi eşleşmeler ise yaşam sevinci için ateş ve hava grupları; maddi başarı için ateş ve toprak; tutku için ateş ve su; saygı için toprak ve hava ve hayal gücü için hava ve su grupları olarak şekillenir.

 

Etkiler

Gezegen güçlerinin Zodyak işaretleri arasındaki etkileşimi etkilediği söylenir. Güneş, ay, yıldızlar ve gezegenler iki burç arasındaki uyumu olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.

 

Konuyla ilgili diğer haberlerimiz:

Burcunuzun rengini biliyor musunuz?

Burçların eğlenceli özellikleri

Astrolojik doğum haritası nedir

Sevgilinizle aşk uyumunzu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız tıklayın!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön