Bebek odası için alınacak önlemler

Bebeğiniz için güvenli bir oda yapmak istiyorsanız bebeğin güvenliği ve konforu, tasarımınız sırasında öncelikli olmalıdır. Mükemmel ve güvenli bir bebek odası yapmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Bebek odaları için alınması gereken 11 önlem

1- Beşiğini kontrol edin

Mevcut güvenlik standartlarına göre yeni bir beşik satın alın. Bebeğinizin beşiğinin yakınında giyim dolabı bulunuyorsa süs eşya koymaktan kaçının. Yatağın boyutunu kontrol edin. Mükemmel beşik uygun olmalı ve plastik ambalaj içermemelidir. Donanımı periyodik olarak kontrol edin. Vida ve cıvatalarda gevşeklik veya kırık olmadığından emin olun. Boyayı dikkatlice inceleyin. Soyulan boyalar bebeğinizin boğazına kaçabilir.  

 

2- Pencerelerin güvenli olduğundan emin olun

Tüm mobilyaların pencerelerden uzak olduğuna emin olun. Daha fazla güvenlik için pencerelere korkuluk takın.

 

3- Oyuncaklar hakkında gerçekler

Kapaklı, boş ve hafif kutuları oyuncak sandığı yapın ve oyuncakları saklayın. Kutunun hava aldığından emin olun. Oyuncak sandığının herhangi bir mandalı olmamalıdır. Oyuncak kutusunun düzenli olarak temizliğini yapın ve inceleyin. Bebeğiniz için oyuncak alırken kesinlikle yaşına uygun olup olmadığına dikkat edin. 

 

4- Fiş koruyucuları kullanın

Özel kullanımda olan elektrik prizlerine, fiş koruyucular takın. Bütün çıkış kapakları için koruyucusu seçin. Bebeğinizin ulaşamayacağı yerlerde elektrik kablolarınında güvenli olduğundan emin olun. 

 

5- Ayarlanabilir kapı seçin

Bebeğinizin odası için doğru ayarlanabilir kapı seçin. Bebek odaları için özel yapılmış kapıları inceleyin ve bebeğinizin zarar görmeyeceği ve açamayacağı kapılar seçin. 

 

 

 

6- Bebek yatağını gereksiz şeylerden arındırın

Bebeğinizin beşik, yatak ve bir intihal levha içinde sadece iki temel şeyleri tutmak için emin olun. Sevimli olması için çok sayıda battaniye, oyuncaklar, yastıklar ile doldurmayın çünkü yeni yürümeye başlayan bebeğiniz bu öğeler yüzünden zarar görebilir. 

 

7- Kozmetik ürünleri doğru yerlerde saklayın

Bebeğinizin kozmetik ürünlerini onun ulaşamayacağı yerlerde saklayın. Kapalı bir çekmeceye koyun ve çocuğunuzun ulaşamayacağından emin olun. 

 

8- Güvenli dekorasyon çalışmaları seçin

Bebeğinizin odasını hazırlarken hafif eşyalar kullanın, ağır eşyalar kullanmaktan kaçının. Eşyaların su bazlı boya ile yapılmış olması daha sağlıklıdır. Doğumunuzdan en az bir hafta önce bebeğinizin odasının hazır olması, kullanılan boyaların etkisinin geçmesi bakımından önemlidir. 

 

9- Ağır mobilyaların güvenli olduğundan emin olun

Ağır mobilyaların duvara sabitlenmiş olması gerekir, bu eşyaları sık sık kontrol edin ve kesinlikle üzerine başka ağır bir eşya koymayın. 

 

10- Bir duman ve karbon monoksit dedektörü yükleyin

Duman dedektörü, her uyku alanı ve evinizin her köşesinde yüklediğinizden emin olun. Herhangi bir sızıntıyı veya aksilikleri önlemek için karbon monoksit dedektörü yüklemeniz gerekir. 

 

11- Bebeğinizin odasının havasına dikkat edin

Bebeğinizin odasına karar verirken mutlaka odanın havasına dikkat edin, güneş gören bir oda olması doğru bir seçim olacaktır. Bebeğinizin odasını havalandırmayı ihmal etmeyin. Oda sıcaklığını kontrol etmek için mutlaka duvar termometresi kullanın.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön