Çocuğunuzu okula hazırlamak için bilmeniz gereken 10 madde!

Ailece günde birkaç dakikanızı ayıracağınız yöntemlerle çocuğunuzu okula hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki listeye hemen bir göz atın.

Çocuğunuzu okula hazırlamak için bilmeniz gereken 10 madde!

Çocuğunuza yeni bir dönemin başladığını anlatın. Çocuklar evde olmayı sever ama bizden alacağınız öneriler okul dönemine geçişi kolaylaştıracak. Ailece günde birkaç dakikanızı ayıracağınız yöntemlerle çocuğunuzu okula hazırlayabilirsiniz. İşte önerilerimiz...

Okul beklentilerini konuşun!
Çocuğun gelişimiyle birlikte beklentileri de aşama kaydeder. Ev ödevleri zorlaşır ve daha çok çalışma gerektirir. Çocuğunuzun beklentilerini ve ondan beklenecek şeyleri konuşup onu yönlendirmek için çok uygun bir zaman.


Giysi ve ayakkabı alın!
Yeni seneye eskilerle başlamasın. İndirimleri takip edip güzel ve uygun fiyatlı şeyler alabilirsiniz. Rahat ve ayağına tam oturan bir ayakkabı alın.

Eğitici video oyunları!
Çocuklar yaz boyunca kaytarırlar. Okul döneminde Xbox veya PS’nın fişini çekmek yerine onlara eğitici oyunlar alabilirsiniz. Aynı şekilde İpad içinde eğitici ve düşünmeye yönelten uygulamalar faydalı olacaktır.

Beslenme çantasını temizleyin!
Onu okula mikroplarla birlikte göndermeyin. Ağır veya küflü bir koku varsa ciddi bir temizlik ve havalandırma sonrası kontrol edin. Sonuç sizi tatmin etmezse yeni bir tane almakta fayda var.

Okulla görüşün!
Yeni yılda program veya uygulamalardaki değişiklikleri öğrenmek için okulla görüşün. 

Uyku saatini düzenleyin!
Tatil boyunca kimse erkenden uyanmak istemez. Ama okul dönemi yaklaştığında uyku düzenini  oturtun. Yavaşça yatma saatini öne alın. Böylece dinç ve odaklanmış olarak sabah derse girsin.

Çocuğunuzla okumalara devam edin!
Henüz okuyamıyorsa ona sesli bir şekilde okuyun, eğer henüz öğrenmiş ise belirli bölümleri okutun ve gelişimini takip edin. Bir okuma grubuna katılması için onu yönlendirin.

Fiziksel ve psikolojik yeterlilik!
Bir pedagog ve gelişim uzmanıyla çocuğunuzun okula hazır olup olmadığını görüşebilirsiniz. İlgilendiği bir spor dalı için neler yapması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Çocuğunuzu gezdirin!
Yaz boyunca yeni yerler gezip öğrenerek çocuğunuzun kafasını çalıştırmasını sağlayın. Yaz tatili programında geniş aile tatilleri olmasa bile yerel noktalara, müze, parklar gibi, geziler düzenleyebilirsiniz.

Aktif olun ve sağlıklı beslenin
!
Yaz tatilinde çocuğunuzu olabildiğince dışarıda vakit geçirmesi için teşvik edin. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlıklı bir bünye, çocuğunuzun sene boyunca öğrenmek ve büyümek için ihtiyacı olan kaynaktır. Dengeli beslenmeye ve sabah kahvaltılarını atlamamaya dikkat edin. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön