127 şanslı gencin mezuniyet sevinci

Acıbadem Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan 127 genç,mezuniyet sevincini 15 Haziran Cuma günü, Marriott Oteli’nde yapılan özel bir törenle yaşadı.

127 şanslı gencin mezuniyet sevinci!

Anestezi, patoloji, laboratuvar teknikleri, radyoterapi, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, tıbbi görüntüleme teknikleri, tıbbi laboratuvar teknikleri bölümlerinden mezun olan gençler diplomalarını aldıktan sonra keplerini havaya fırlatarak bu sevinci aileleri ve öğretim üyeleriyle paylaştı.


Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar mezun olan gençlere, bundan sonraki süreçte hayata, çalışma yaşamına atılmış bir profesyonel gibi bakmaları gerektiğini söyledi.

 

Sağlıktaki açığı gidermeye katkıda bulunuyor

Sağlık alanında 21 yıldır nitelikli ve kaliteli hizmet sunan Acıbadem Sağlık Grubu’nun desteklediği Acıbadem Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu, gençlere, sağlık sektöründeki teknik branşlarda meslek kazandırmayı hedefliyor. Alanında gerekli bilgiye ve teknik donanıma sahip öğrenciler yetiştirerek, aynı zamanda, sağlık sektöründe hekim ve hemşire dışında, teknik branşlardaki personel açığını gidermeye de katkıda bulunuyor.  Bu yıl yüksekokul 2. dönem mezunlarını verirken, üniversite yönetimi ve aileler de işsizliğin tüm dünyada sorun olduğu günümüzde, çocuklarının meslek sahibi olmalarından ötürü sevinçliydi.

 

“İşinizi sevin, kendinizi hastaların yerine koyun”

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin de yaptığı konuşmada, günümüzde üniversiteden mezun olan birçok gencin aldığı eğitime uygun bir meslek seçemediğini belirterek,  “Acıbadem Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun etmenin gururunu yaşadığımız 127 gencimizin meslek edinme gibi bir dertleri yok, çünkü hepsi iki yıl boyunca aldıkları kaliteli ve nitelikli eğitim sayesinde meslek sahibi oldular, bu anlamda çok şanslılar. Siz gençlere tavsiyem, hastalarla sürekli iletişimde bulunacağınız için, kendinizi onların yerine koymaya çalışmanızdır. Böyle yaparsanız başarılı olursunuz” diye konuştu.

 

7 programın dönem birincisine ödül verildi

Törenin ardından dönem birincilerine ödülleri sunuldu. Yüksek Okulu birincilikle bitiren Radyoterapi Bölümü öğrencisi Murat Koçer’e Mütevelli Heyeti Üstün Başarı ödülü verildi. Koçer’e ödülünü Mehmet Ali Aydınlar verdi. Ardından Prof. Dr. Ahmet Şahin,7 bölümün mezunlarına ödüllerini sundu.Program birincisi öğrenciler Zeynep Öztürk, Merve Cebeci, Filiz Demir, Murat Koçer, Feray Sönmez, Onur Demir ve Engiz Yavuz ödüllerini Prof. Dr. Ahmet Şahin’den almanın sevincini yaşadılar. Ödüllerin ardından diploma törenine geçildi. Diploma töreni bittikten sonra ise öğrenciler keplerini havaya fırlatarak, mezuniyet coşkusunu sonuna kadar yaşadı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön