Annelere nefes aldırmak için babalar evde neler yapabilir?

Kadınlar çocuk sahibi olduklarında haliyle işleri ve sorumlulukları daha da artar.

Annelere nefes aldırmak için babalar evde neler yapabilir?

Kadınlar çocuk sahibi olduklarında haliyle işleri ve sorumlulukları daha da artar. Anne olmak gibi dünyanın en güzel duygusunu yaşarken, bunaldıkları, yoruldukları zamanlar da olur. Babalar "ben ne yapabilirim ki, yumurta bile kıramam" demeyin ve karınıza biraz nefes aldırmak için bize kulak verin.


Kendi dağınıklığınızı toplayın

Babalar, annelerin yükünü azaltmak için çok fazla bir şey yapmanız gerekmiyor. Kendi giysilerinizi toplasanız, bazen kendi yemeğinizi hazırlasanız, ufak tefek işlerinizi kendiniz görseniz, tahmininizden çok makbule geçer.

Yardım teklif edin

Annelere bütün işleri halletmek için bazen bir gün yetmez. Evin erkeği bazı işleri halletmeyi teklif etse, izinli olduğu günlerde mutfak alışverişine birlikte çıksalar, ya da çocukları oyalasa da anne rahat alışveriş yapsa ne iyi olur.

Anne dinlenirken çocuğa bakın

Yorucu bir günden sonra annelerin de gevşemeğe, dinlenmeğe ihtiyacı var. Belki biraz şekerleme, ya da bir SPA seansı anneye ilaç gibi gelecektir. Baba bir iki saat için çocukları oyalarsa anneye de kesintisiz istediğini yapacağı süre kalır.

Tam gün tatil önerin

Anneler fedakarca çocuklarına bakar, vakit ayırır ve farkında olmadan çok yorulurlar. Babalar, bazen bütün bir gün çocuğun bakımını üstlenip anneye izin verseler, anneler kuaför, alışveriş derken enerji toplayıp geri gelirler.

Dışardan yemek söyleyin

Babalar arada bir akşam dışarıdan yemek ısmarlayıp, anneyi bu telaştan kurtarabilir. Pizza, kebap ya da Çin yemeği ne olduğu fark etmez, anne bu durumdan çok hoşlanır.

 

Arabasıyla ilgilenin

Bunca iş güç arasında anne arabasını ihmal edebilir. Siz arabasını yıkatmaya götürür, benzinini alır, yağını suyunu kontrol ettirirseniz ona hoş bir sürpriz yapmış olursunuz.

Gece dışarı çıkartın

Hayatı oldukça tekdüze hale gelen anne için yapabileceğiniz bir başka sürpriz de onunla baş başa bir akşam yemeği düzenlemektir. Çocuklara bakacak birini ayarlayıp, sevdiği bir yerden yer ayırtın, bu organizasyon her ikinize de iyi gelir.

Ona omuz verin

Anneler bazen de sadece yaslanacakları sevgi dolu bir omuza ihtiyaç duyar. Bu durumda babalara düşen, onlara ne iyi bir anne ve eş olduğunu hatırlatmak, belki bir demet çiçekle gelmek, ya da sadece sıcak bir kucaklama ve şefkat göstermektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön