Anneler günümüz kutlu olsun anneciğim

Çağla Çelik'ten annesine mektup...

Anneler günümüz kutlu olsun anneciğim

7 oldu annem, 7. kez  anneler gününde yanında  değilim yine…

 

Çok mu erken vazgeçtim küçük kızın olmaktan, beni sarmandan sarmalamandan evet çok erken vazgeçtim değil mi bunlardan. Zormuş annem uzakta olmak uzağında yaşamak, yaşamaya çalışmak, alışmak, alışmaya çalışmak çok zormuş.

 

Öğrenmiyormuş insan alışmayı ya da öyle olduğunu zannediyormuş. En çok ta neye özeniyorum biliyor musun anne “Anneme gideceğim” ,”Akşam annem çağırdı”, ”Annemde olacağım” diyen kızlara çok özeniyorum. Özeniyorum işte ne yapayım ben de istiyorum akşam iş çıkışı sana gelmek, annem kahveyi koy geliyorum diyebilmek.

 

Kız kıza sohbet etmek sen babamdan dert yan ben kocamdan J. Senle hiç yapamadıklarımı özlüyorum annem. Ama sonrada Pollyanna oluyorum sesini duyuyorum, nefes aldığını biliyorum uzakta da olsan annem var diyebiliyorum.

 

Annenin kaderi kıza derler ya anne kaderinmiş bana yazılan bende vazgeçtim on yedim de senden. Anne olunca anlarsın, birde kızın olursa daha iyi anlarsın diyordun kızım olmadı ama anladım anne olmak neymiş. Çok erken anladım hem de, umut oluyor ışık oluyor oğlum hayattaki birden fazla zorluğuma. Aslında ne demek istediğini çok iyi anladım annem…

 

Hiç gitme hayatımdan olur mu uzakta da olsan ben hep anneler gününü kutlayayım. Anneler günümüz kutlu olsun annem…

Facebook Yorumları
Yorumlar
9
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön