Eşimin başka bir birliktelikten çocukları olmuş

Merhabalar Yeşim Hanım, ben size başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Klasik olacak ama eşim beni aldattı ve bu birliktelikten çocukları olmuş ayrı ev kurmuşlar bir seneden fazla beraber yaşamışlar. Ben bilmiyor muydum? Biliyordum aslında ama işte insan konduramıyor yapmaz diyordum bu kadarını da yapmaz çocukları olmaz ama olmuş. Ben hala evliyim boşanmayı çok düşündüm ama yapamadım çekip gidemedim. Bu arada eşim kalp hastası anjiyo oldu bypass bile oldu ben hep onun yanındaydım, her zaman… Şimdi ne yapmalıyım? Aslında eşimi hala seviyorum ama kendime yediremiyorum. Bu kadar gurursuz, onursuz biri değilim. Nasıl kabul ediyorum nasıl hala onun evinde onun çatısının altında yaşamaya devam ediyorum bilmiyorum. Belki de 3 çocuğumuz var onların hatırına gidemiyorum… Belki de ben çok seviyorum gerçekten aklım çok karışık bilmiyorum.

 

Yeşim Tijen’in cevabı

Mailiniz okuyunca “Sevgi her şeyi af ettirir mi?” diye düşündüm kendi kendime… Tabii ki birçok şeyi sevginin affettirdiğini hepimiz biliyoruz ama burada artık kendini aşmış bir adam var sevgili okurum bence sevgi bu kadarını affetmemeli çünkü siz affettikçe bu durumunuz arap saçına dönecek. Kurulu bir ev daha var içinde bir kadın ve bir çocuk… Kadın eşinizi artık resmi olmasa da kocası olarak görüyordur çocuğu da baba diyecek bu durum nasıl ilerleyecek sanıyorsunuz onlarla beraber tabii… Artık hayatınızda eşinizin bir başka ailesi ve onlara karşı sorumlulukları olacak siz hala bu adamı sevdiğinizden bahsediyorsunuz. Yapmayın, ne olur ortada sevilecek adam mı kalmış…

 

Boşanarak o kadını ödüllendirmek istemeseniz de bir çocuk yaparak eşinizden ödülünü almayı başarmış artık eşinizin hayatının içine kendini sokmuş yerini garantilemiş. Sallanan sizin hayatınız onunki değil. Siz sallandıkça onun yeri sağlamlaşacak. Kadın evlilik dışı bir çocuk dünyaya getirerek hayatınızda darbe yapmış yani… Siz hala sevgiden söz ediyorsunuz. Sevilecek bir adam var mı ortada? Kusura bakmayın ben göremedim. Kadının doğacak çocuğunu kabul etmiş, onlarla kendine ayrı bir hayat kurmuş. Karmakarışık bir hayatı sırf seviyorum diyerek kabul mü edeceksiniz?

 

Eşiniz sizleri hiç düşünmemiş, “Ben eşime çocuklarıma bunu nasıl yaparım? Onlara ne derim?” dememiş sizleri hiç düşünmemiş, hastalık gelene dek gününü gün etmiş ama hasta olunca eşi sıfatıyla yanında olan sizsiniz. Başka bir şeyden dolayı değil iyi olsaydı hala o kadının yanında gününü gün ederdi, şimdiki gibi yanınızda olmazdı. Karşınızda küstahça durur birlikteliğini savunurdu. Bunu düşünemiyor musunuz?

 

Eşiniz bu pirincin taşlarını ayıklamalı. Kadın bencil ve cüretkâr size karşı elini güçlendirmek eşinizin hayatında yerini sağlamlaştırmak adına çocuk yapmış bunu başarmış da ama o çocuk olayları kavradığında neler hissedecek bu tarafını hiç düşünmemiş. Savaşta her şey mubah demiş. Yaşadıklarınıza bu kadar sevgi odaklı ve eşinizin rahatsızlıklarından dolayı duygusal bakmamalısınız daha neler yaşayacağınızdan haberiniz bile yok öyle sanıyorum. Her şeyi bir kenara bırakıp sizin için önemli olanı olmayanı anlamaya çalışarak hayatınızda ona göre adımlar atmalısınız. Bilmelisiniz ki çocuklarınız ve siz bu karmaşanın ortasında hep kalacaksınız. Kadının nelere cesaret edip edemeyeceğini zaman size gösterecek.

 

Bu olanlar dan sonra eşinize nasıl hala sevgiyle bakabilirsiniz? Her verdiğiniz imtiyaz yeni bir imtiyazı doğuracak. O yüzden muhatap kaldığınız durum kabul edilir gibi değil. O kadına nikâhınızı vermeyin, öyle yaşasın bunu hak etmiş. Kocanıza gelince hastalıklar yaşamış olması onu pirüpak etmemeli. Yaşadığınız çirkinliklerin sebebini o kadın olarak görseniz de bu yaşadığınız çirkinliklere sizi muhatap eden eşinizin ta kendisi… Sevgi de her şeyi af etmemeli diye düşünüyorum.

 

Sevgiler sevgili okurlarım…

 

Sevgili okurlarım her gelen maile cevap veremediğim için üzgünüm umarım beni anlayışla karşılarsınız.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
18
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  03 Nisan 2020 Cuma 19:03

  Bu kadınlar adama güvenip çocuk yapıyorlar. Adam ölünce ne çocuklarına ne kadına kimse bakmıyor.Unutulup gidiyorlar.Parayı da nikahlı çilekeş kadınlar alıyor.Nikahınızı vermeyin.

  Cevapla
 •  
  03 Nisan 2020 Cuma 19:01

  Bir akrabamız varmış. Karısını dövermiş. Başka başka kadınlarla evlenip çocuk sahibi olmuş adam. Çocuklarına baktığı da söyleniyor. Vefat etti.İyi adamdı da.Çocuklarına kimse bakmadı yetimhaneye gittiler.Adamın parasını da nikahlı karısı alıyor.Ne çocukların ne kadınların adı bile yok.

  Cevapla
 •  
  12 Kasım 2019 Salı 13:58

  so

  Cevapla
 •  
  28 Ekim 2019 Pazartesi 16:25

  Aynı süreçten biz de geçiyoruz eşimle. Ailesi her tartışmamızda araya giriyor. Onlar araya girip bana laf söyleyince ortalık karışıyor. Üstün Dökmen çok haklı avrupada evlilik tango gibidir Türkiye de ise halaya benzer diyerek

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2019 Cuma 17:28

  BOŞ VER İDARE ET

  Cevapla
 •  
  25 Ekim 2019 Cuma 12:31

  Çözümsüzlüğü ben cevabımla değil eşi yaptıklarıyla ailesinin hayatına sunmuş. Ne yazık ki bu kadın ve çocuk o ailenin hayatlarında varlıklarıyla bir diken oluşturacaklar. Bunu görememenizi anlayabiliyorum o yüzden yazılara ben cevap veriyorum. Yeşim Tijen

  Cevapla
 •  
  24 Ekim 2019 Perşembe 18:05

  Tijen yanlış yorumlar yapmışsın. ya tutarsa !

  Cevapla
 •  
  23 Ekim 2019 Çarşamba 15:50

  Bu yazınizdaki her kelimeye katılıyorum.

  Cevapla
 •  
  23 Ekim 2019 Çarşamba 15:42

  Sayin yeşim Tijen hanim kaleminize yureginize sağlık. Yazinizin her kelimesine katılıyorum.

  Cevapla
 •  
  23 Ekim 2019 Çarşamba 12:11

  O nasıl bir kadın ki hala o kocayla aynı havayı teneffüs ediyor.

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön