Sevdiğim kadın tüm bağları kopardı

Merhabalar, çok büyük bir yıkılış içerisindeyim. Düzenli ve ciddi bir ilişki arayışında oldum kendimi bileli. Daha sonrasında ortak arkadaşlar vasıtasıyla bir kadınla tanıştım. Kendisi bir öncesi ilişkisinde aldatılmış ve 3 ay sonra karşısına ben çıktım. Her şey çok iyi gidiyor, konuşuyoruz, anlaşıyoruz ve huylarımız, zevklerimiz bile ortak çıkmaya başladı. 3 aylık süreci içinde ailesinden biri oldum. Hayatının merkezinde oldum. İyi ki varmışım, keşke ilk karşısına ben çıksaymışım. Hatta beni germemek için sadece öylesine soruyorum diyerek “Tahmini ne zaman evleniriz?” diye bile sordu. Bu söylediklerim tamamını kendi iradesiyle söyledi. Ta ki bir süre sonra bunalıma girip, kimseyle görüşmek istemeyene kadar. Zaman verdim ama dönüşte her şey koptu. Doğum gününü sade bir şekilde kutladım. Cevap olarak “teşekkür ederim” yazdı sadece. Aklımın almadığı o kadar nokta var ki… Sonrasında benlik bir durum olmadığını, her şeyin kendisiyle alakalı olduğunu, benim harika bir insan olduğumu falan söyledi. Her şeyi bir kibritle yaktı. Ben büyük bir acı yaşadım. 1 aylık ayrılık sürecinde sadece bir doğum günü mesajı attım. Başka görüşmemiz olmadı. Çok seviyorum. Kaybetmek istemiyorum ama yaşadığım süreç beni çok yıpratıyor. Her geçen gün onu benden alıyor. Ne yapabilirim? Çok çaresizim. Bu acı çok ağır geliyor…

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

Biri diğerinden ayrılmak istediğinde en güzel sözcükleri söyleyerek onun incinmesini azaltacağını düşünür herhalde. Yoksa harika bir insandan insanlar neden ayrılır ki?  Mutlaka harikasınızdır da onda istediği etkileşimi yaratmamışsınızdır. Sevgiliniz sizinle olan ilişkisinden önce bir beraberlik yaşamış ve aldatılmış. Bu ilişkinin ardından sizinle ilişkisi başlamış. Ailesiyle bile tanışmışsınız. “Tahminen ne zaman evleneceğiz?” diye sormuş, sonra da “harikasın ama seninle yapamam” demiş. İnsan beraber zaman geçirdiği, sevgili olduğu birine bu kadar ümit veriyor, sonrada vazgeçiyorsa kadının kendinden haberi yok, diyeceğim. Düşüncesiz bir kadın, kendisinin ne istediğini bilmeyen bir kadın. Size ümit vermiş, sonra vazgeçmiş. Sizi tanıyarak bu noktaya kadar getirmesi yanlış olmuş, baştan vazgeçmeliydi çünkü yanındaydınız, ne hissettiğinin farkındaydı.

 

Bazı durumlarda insanın ne istediğine karar vermesi için zamana ihtiyacı vardır. Zaman insana duygularını tahlil etmesinde, gerçek duygu ve düşüncelerine ulaşmasında yardımcı olur. Aklında ve kalbinde taşlar yerine oturur ama sizde yaşanmış bir birliktelik var. Size “tahminen ne zaman evleniriz?” diyen bir kadın var. Bu olmamış. Size ümit vermiş, beklentisini dile getirmiş. Daha olgun hareket içinde olmalı, hislerinden emin olmadan sizi hayatının içine bu kadar almamalıydı, Sonra da ortada bırakmamalıydı.

 

Yazımın başında dediğim gibi, zaman insanların duygu ve düşünceleri ortaya çıkaran en güzel bir araçtır. Bir süre sonra size geri dönebilir de. Siz bu durumda ona güvenmeli misiniz? Bu dönüşünde “Değişen ne? Niye döndü?” diye sorgulamakta haklısınız ama bazen duygularını insan sonradan da fark edebilir. Ona açıklama fırsatı vermelisiniz yoksa kendinize borçlanırsınız. Aklınızda sonradan oluşacak olan bir “keşke” yaratmamalısınız. Bir süre bekleyin, üzerine sakın düşmeyin. Dönerse ne güzel, dönmezse yolunuza yeniden yeni umut ve hayallerle devam edin. Kimseyi iyice tanımadan gereğinden fazla değerli tutmayın. Acı çektiğinizi yazmışsınız, acınız olması çok normal, sevdiniz. Bu acınızı da zaman iyileştirecek. Her şeyi açıklayan zaman ona da iyi gelecek. Zamanla unutup gideceksiniz. Acıyı aşmak için hayatın içine karışın. Arkadaşlarınızla, ailenizle, sizi mutlu eden insanlarla anda olmaya dikkat edin. Anı yaşayabilmek size iyi gelecek en güzel ilaçtır.

 

Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum, sevgiyle kalın…

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  16 Haziran 2019 Pazar 23:06

  Şurda yazılanları bir oku, evli çocuklu kadınlar aldatıyor artık, evliğiniz çok sağlam temelli olmalı. Boşverin böyle sorunlu tipleri, yeni birini bulunca bu ilişki olmadığına şükredeceksiniz.

  Cevapla
 •  
  15 Haziran 2019 Cumartesi 16:34

  Kardeşim herşey çok açık ama sen olayı göremiyorsun. Bizim gibi dılardan bakanların sesini dinle. Kız aldatılmış ama o kişiyi unutamamış. Sizinle takılarak özgüvenini kazanmış, kendince intikam almış,siz misyonunuzu tamamlamışsınız. Normal birini bulun yoksa bu kişi sizi eski sevgilisiyle aldatır.

  Cevapla

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

 • Karın sıkılaştıran egzersizler
  Karın sıkılaştıran egzersizler

  Süresi : 03:33 İzlenme : 1532

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön