Sevgilim benden büyük diye...

“Yeşim Hanım merhaba,

Ben 23 yaşındayım, sevgilim 34 yaşında. Ailem onu istemiyor, beni sürekli vazgeçirmeye çalışıyorlar yaşından dolayı. Aslında onlara söyleyemediğim birşey daha var. Sevgilimin daha önce evlenip ayrıldığını söylemem gerekiyor ama iş daha çok çıkmaza girecek. Ailemin istediği, tanıdıkları, bildikleri biri olması gerekiyor. Ben sevdiğim adamdan vazgeçip bir başkasıyla olmak istemiyorum. Başkalarının isteklerini değil kendi istediğim hayatı yaşamak istiyorum ama yine de onların da rızası olsun, evden gelinliğimle çıkayım istiyorum. Lütfen yardım edin, tercih yapmam mı gerekiyor ?”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Bugün günlerden Pazartesi, hem yazımın çıkacağı hem yazı yazdığım gün. Pazartesi sendromu dedikleri bu işte hafta sonu yayılıp hafta başı bütün o yaygınlığını, evini, kafanı toparlamaya çalışmak, yeni haftaya adapte olmak... Pazartesi günü bu yüzden bana da zor geliyor. Diğer bütün günleri seviyorum ama Pazartesi’ye gıcık oluyorum. Dışarıda öyle güzel kar yağıyor, her yer öylesine beyaz ve büyüleyici ki, perdeleri duvara kadar çektim, doya doya bakmak istiyorum. İzlemekten kendimi  alamıyorum, yağdıkça mutlu oluyorum. Yağsa, yağsa ve ben hep seyretsem. O nasıl yere ahenkle iniş,  dans eder gibi üstelik. Hem zarif hem asil. Sanki insan gibi karın da bir duruşu var.

 

Kar sanki söylenmemiş sözler gibi yağarken susuyor. Her şeyin üzerini örterek saklıyor sonrasında patlıyor. Her taraf berbat yine, insan gibi diyeceğim... Belki de güleceksiniz. Gülümseyin. Herkesin buna ihtiyacı var.

 

Sevgili okurum, sanırım beklettiğim okurlarımdansınız. Bazen arada kaçırdığım mail oluyor, biraz geç de olsa geriye dönüp illa ki görüp cevap veriyorum. Bilemiyorum hayatınızın en önemli kararını verdiğinizin farkında mısınız? Bu karar o kadar önemli ki, tüm geleceğinizi bu evlilikle şekillendireceksiniz. İnsan yaptığı evlilikle vezir de rezil de olabiliyor. Bunu bilmelisiniz. Sırf sevmek yetmez, evlilik için bazı uyumlar da gereklidir. Bekar  olması, yaş aralığının çok fazla olmaması gibi. Bunları ekarte edemezsiniz. 34 yaşında evliliğini bitirmiş bir erkek  ister istemez  insanı düşündürüyor. Neden ayrılmış olabilir? Bırakıldı mı? Bıraktı mı? Bunların ikisi de önemli. Bıraktıysa ne çabuk vazgeçebildi? Bırakıldıysa neden bırakıldı? Çok mu geçimsiz veya sorunlu biri? İşte bunları irdelemelisiniz ve mutlaka ailenize gerçekleri olduğu gibi anlatmalısınız. Ailenizin onayını almadan yapacağınız evliliğin hayat boyu yükünü taşırsınız. Bu en önemli günü önemsiz bir gün gibi kimsesiz ve izinsiz yaşamak ileriki yıllarda size ağır gelecektir. Ve keşke diyeceksinizdir, keşke... Size iyice düşünmenizi ve ailenizin görüşlerini yabana atmamanızı önereceğim. Kar da her şeyin üzerini örtüyor,  olmadığı kadar güzel gösteriyor ama gerçekler hep sonunda yüzeye çıkıyor. Biraz güneş biraz yağmur yetiyor. Siz de örtmeyin gerçeklerin üzerini kar gibi.

 

 Sevgiler...

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön