Onu tekrar kazanmak istiyorum...

“Merhaba, nasıl nerden başlayacağım bilmiyorum ama yol bulamıyorum artık. 32 yaşındayım, sevgilim 20 yaşında, yaş ne benim ne onun için önemli olmadı hiçbir zaman. Aylarca dost idik, son zamanlar birbirimizi dosttan farklı sevdiğimizi ve böyle davrandığımızı fark ettik. Günler güzel giderken yapma dediği, hatta söz verdiğim halde yaptığım bir şey yüzünden ‘sana güvenim bitti, inancım kalmadı sevgili zaten olamayız, dostluğu bilmem’ dedi.

Olay ise şu: Bir arkadaşı var onun, okul bitince iş bulamazsan gel falan diyormuş, arkadaşı da benim yaşadığım yerde yaşıyor. Çocuğun adını aldım, çok güvendiğim, yaşadığım yerdeki her insanı bilen bir dostuma sordum. İşe yaramaz o çocuk dedi, anlattı. Durumu sevgilime anlattım, tamam o zaman dedi - ki bu olurken dost diyorduk birbirimize, görüşmedi onunla, hatta çocuğa bir daha konuşmayalım diye mesaj da attı, çocuk da tamam dedi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra sevgilim çocuğun yeniden aradığını ve açmadığını söyledi, ben de güvendiğim arkadaşımı aradım çocukla konuşacağını söyledi. Bu durumu sevgilime söyleyince de kıyamet koptu. Beni küçük düşürdün dedi ve buna takmış durumda. Sevgilime güveniyorum ama bunu ona bir türlü anlatamıyorum. Hatamı bildiğimi söylüyorum ama yine de benimle konuşmuyor. Birkaç gün kendimi anlatmaya çalıştım ama kestirip attı. Şimdi de onun mesaj atmasını bekliyorum, sizce hata mı yapıyorum? Hayatımda ilk kez birine bu kadar aşık oldum, bir gülüşü bu kadar sevdim. Onu tekrar kazanmak istiyorum ama bunu nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. Yardımınızı rica ediyorum. Sevgiyle kalın…”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Yirmili yaşlarımı hatırlıyorum da sevgili okurum, kendimi ne kadar büyük ve üstelik de akıllı sanırdım. İnsan her yaşta kendini daha akıllanmış hissederken, bu yaşımda aklın hep yeni yeni bilgilere, tecrübelere ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bu kendinizden farklı dünyayı ve insanları anlamak için ne öğrenilen bilgi ne edinilen tecrübe yetiyor dersem abartmış olmam. O nedenle de beni genç okurlarım hoş görsünler. 20 yaşındaki insanlara bakarken bu karmaşık, yalan dolu dünyadan habersiz uçan kelaynak kuşlarını görüyorum.

 

Neden buradan yazıma giriş yaptım: Yaşın önemli olmadığını yazmışsınız. Oysa yaş çok önemli. Hem de tahmin edemeyeceğiniz kadar. 20 yaşında olmasaydı sizin hareketinizi bu kadar abartır mıydı? Çünkü abartılacak bir şey yok. Biraz sinirlenebilir. Evet, karışmamalıydınız ama bu nedenle ayrılmak, o biraz saçma. Siz de kendi kendinize düşündüğünüzde yaptığınızı bu kadar kusurlu görüyor musunuz? Sanmıyorum. Neden bu kadar büyütüyor diyerek şaşırıyorsunuz. Bir genç kız sevgilisine başka bir erkeğin kendisine karşı ilgisini anlatıyorsa bunun nedenleri vardır. Birincisi kıskandırmak diğeri de sizin kendisini ne kadar önemsediğinizi öğrenmek için vereceğiniz tepkiyi ölçmek.  Hiçbir kadın ortada önemli bir şey de yoksa boş yere anlatmaz.

 

Ne yapmalısınız? Sevgilinize yeterince kendinizi anlatmışsınız. Ben daha anlatmayın derim, susun, bu konuyu açmayın, onu kendi haline bırakıp üstüne düşmeyin. Bir düşünsün, aklındaki her şey yerine otursun. O, eğer sizi gerçekten seviyorsa tekrar normale dönecektir. Siz üzerine gittikçe geri çekilmiş. Eğer altında başka bir neden yoksa bana yazdıklarınızdan yola çıkarak size önereceğim tek şey bu. Dostane mi konuşuyor, siz de öyle konuşun. Sizi seviyorsa konuşmalarınız eski şeklini alacaktır. Bu arada güvenini kaybedeceğiniz bir durum yok. Güven yalanla, ihanetle, sevgisizlikle, ilgisizlikle kaybedilir. Siz sadece onun istemediği bir şeyi yapmışsınız, o da seven bir erkeğin davranışından başka bir şey değil.

 

Onun gülüşünü sevdim demişsiniz; İnşallah size hep gülümsesin ama bence yaş konusunu biraz düşünün. Sorunuza geç cevap verdiğim için üzgünüm. Bana sevgiyle kalın demişsiniz, siz de sevgili okurum, siz de hep sevgiyle kalın…

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön