Kocam beni aldatıyor mu?

“Yeşim Hanım, 4 senelik evliyim henüz bir çocuğumuz yok. Ben eşimin evde olduğu zamanlarda sürekli sanal aleme takılmasından rahatsız olmaya başladım. Bir iş arkadaşının paylaşımlarını beğeniyor sürekli, ona övgü dolu yorumlar yapıyor. Kadın hiç evlenmemiş, bekar biri. Kadının cevapları mesafeli ama sanki başka bir takım şeyler var. Eşimin beni aldatıp aldatmadığını nasıl anlayabilirim?”

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

Engin denizlere açılan yelkenli olmak ister bazı erkekler ve ortamını bulduğunda da açar yelkenlerini. Rüzgar estiği müddetçe engin denizlerde dolaşır durur. Sadece rüzgarın esintisi yeter mi? Yetmez. Yalanlarla şişirir yelkenlerini, tam yol ileri olarak belirler rotasını. Bu yolda her şey mübahtır bazı erkekler için. Ne yazıktır ki evli olması fark etmez bu düşünce tarzındaki insanlar için. Evindeki kadının işvesi, cilvesi yetmez, güzel olması yetmez, eşini çok sevmesi yetmez, ilgisi, özeni yetmez. Hep daha fazlasını ister. Kadından ziyade erkeğin ruhsal dünyasıyla ilişkilidir aldatması. “Heyt koçum benim, helal sana!” diyerek birbirlerine gazı da verdikleri sürece bu durum böyle sürmeye devam edecektir korkarım. Zaten bazıları bu ruh halindeyken bir de sosyal iletişim ağlarının bunu iyice kolaylaştırması aldatmaların çoğalmasını tetikledi ne yazık ki. Yaşamlarından başka yaşamlara pencereler açıp kah sade konuşup vakit geçirerek kah bunu eyleme döküp görüşerek kendilerince yaşamlarına renk katar oldular. O açılan pencerenin cereyan yapabileceğini, çarpıp kırılabileceğini akıllarına bile getirmeden anın zevkini çıkarıyorlar. Bu sebeple de kendinizde sorun aramayın siz de ama varsa böyle bir endişeniz aşağıda yazacağım şıklardan rahatsız oluyorsunuzdur mutlaka.  Çünkü değişim gösterirler, bu değişim ilgi kaybı olarak önce kendini gösterir. Eskisi kadar ilgisi sizin üzerinizde olmaz. Üstün körü bir ilgidir gösterdiği, garipseseniz de önceleri üstünde durmasanız da sonra sonra gözünüze batmaya başlar birçok davranışı. Ben seni aldatıyorum der her bir davranışı siz görmekten kaçınsanız da. İsterseniz sıralayalım:

 

Sürekli toplantı halinde olduklarını, çok yoğun çalıştıklarını söyler.

Eskisi gibi arayıp sormaz sizi, arama sayıları azalır.

Şefkatli davranışları azalır.

Rejim ya da egzersize başlar.

Kendine yeni kıyafetler alır.

Sık sık banyo yapar.

Sizin kendisiyle ilgili sorduğunuz sorular karşısında sinirlenir, neredesin sorusuna tahammül edemez.

Yatak odanızda mesafe koyabilir de koymayabilir de.

Eve geç gelmeye başlar.

Alyans takmamak için bahaneler üretir (Sıkıyor, bol geliyor, terletiyor gibi).

Cep telefonun ajan görevi gördüğünü bildiğinden ya sesini kısar ya şarjı bitik tutar.

Eve gelmeden mesajları siler ve yine evde telefonu yanından ayırmaz.

Telefonuna şifre koyabilir.

Kredi kartı ekstresi önemli bir kanıttır, onu göstermez.

Eskiden kızmadığı şeylere kızmaya başlar, sinirli bir adam olur çıkar.

Sık sık tartışma çıkarır.

İş seyahatlerine çıkar.

Kendi özeli olsun ister.

Başkalarına rahatlıkla yalan söyleyen biriyse size de yalanlar söyleyecektir.

 

Erkek yaşadığı duyguların etkisiyle kafasını deve kuşu misali kuma gömdüğünden bu davranışlar o kumun dışından görünenler oluyor. Sizin eşinizin iş arkadaşının paylaşımlarını beğenmesi onunla arasında bir şeyler olduğunu anlamına gelmez. Yukardaki şıklarında davranışları arasında olması gerekir. O beğeniler eşinizin iş arkadaşının kişiliğine duyduğu saygıdan veya gerçekten paylaşımlarını beğendiğinden olabilir. Boşuna evham yapıyor olabilirsiniz. Uzaktan gözlemlerinize devam edin. Endişelerinizin evhamdan öte olmaması dileğiyle. Sevgiler…

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 452

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 769

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2325

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1663

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3307

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön