Aşkımı nasıl geri kazanabilirim?

Benim sorunum, 2 yıllık ilişkimize 1 yıl ayrılık giren ve şu anda tekrar birlikte olduğumuz erkek arkadaşımla. Bana aşık olan oydu, beni ikna etti ve onunla denemeye karar verdim, sonra tam 2 yıl geçti ilişkimizin üzerinden. Bana deliler gibi aşıktı. Beraber geçirdiğimiz en ufak günü bile kutlar, her an bana sürpriz yapardı. Herkes bizi konuşurdu, ben de bir o kadar odun ruhlu birisiydim. Sonra beni çok kıskanırdı. Buna ben sebep oldum sanırım. Gitme dediği yerlere ondan gizli gittim, giyme dediği şeyleri giydim, şansımı çok zorladım anlayacağınız. Sonunda dayanamadı, ağır sözler söyledi ve bitti. Çok yalvardım, ama olmadı her defasında kalbinde benim sevgimle dolu insan gitmiş bana kıyamayan kişi gitmiş yerine kindar biri gelmişti sanki. Bir sene ayrı kaldık ben zaman zaman ona yazar içimi dökerdim, ama hiç cevap vermezdi. Beni unutmak için biriyle konuşmuş. Bense hep onu bekledim. Her neyse 3 aydır onun bana yazmasıyla barıştık. Bana güvenmiyor biliyorum. Doğum günümde sürpriz yaptı yine mutlu olayım diye, fakat şimdilerde çok soğuk davranıyor. Benden eski kimliğimi bekleme falan dedi. Telefonum kapansa şüpheleniyor, güvenmiyor bana. Kaç gündür seni seviyorum da demedi mesela. Çok üzülüyorum, eski aşkımın geri gelmesi için her şeyi yaparım. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Üstelik farklı şehirlerdeyiz, elimden bir şey gelmiyor. 

 

Yeşim Tijen'in cevabı:


Dün mutluluktan uçuyordunuz ilgisiyle sevgisiyle, bugün size hissettirmediği sevgisiyle hüzünlüsünüz. Artık çabalamıyorsa nedeni yaşadığı hayal kırıklıklarındandır, araya giren zaman ve kişilerdir. Yoksa mutluluktan göklere uçuran bu genç adam niye değişsin? En büyük hata nerede biliyor musunuz? Karşımızdakinin sevgisini hiç bitmeyecekmiş gibi tüketiriz, sanki bir senedimiz varmış gibi, ömür boyu sürecekmiş gibi. Hayır, hiçbir şey ömürlük değil artık, belki eskilerde öyleydi ama şimdilerde değil. 

 

Hepimiz hayatlarımızda hızlı bir yaşam sürerken sevgilerde tükenip gidiyor. Oysa sahip olduğumuz en değerli şey sevgi, onun yerini para, pul tutmaz. Kıymeti bilinecek bir sevgi varsa ortada ona hak ettiği değeri verip el üstünde tutmalıyız o sevgiliyi. Ne çok sıkarak ne de çok gevşek bırakarak, avucunuzdaki bir su gibi düşünün ayarını iyi belirlemek gerekiyor, o suyun avucunuzdan kayıp gitmemesi için. Zor ama başarılmayacak bir durum değil. 

 

Ne yapabilirsinize gelince, ayrı şehirlerde olmanız ilişkinizin şu aşamasında iyi olmamış. Yüzyüze bir konuşma daha etkili olurdu. Sevgilinizin içindeki heyecanı, ateşi canlandırmak için köze üfler gibi davranışlarınızla yeniden alevlendirebileceğinizi umuyorum. Ben kişilerin ilişkilerinde öncelik prensip olarak daima dürüst olmalarından yanayım. Yalan konuşulmaması güvenin oluşumunda en büyük etkendir. Onun sizin için hazırladığı sürprizlerle nasıl mutlu oluyordunuz hatırladınız mı? Şimdi neden siz ona küçük de olsa sürprizler hazırlamıyorsunuz? Biraz da siz onu mutlu etmeye çalışın. Bu gencin size yapma dediği her ne varsa bunları yapmayacaksınız bu ilişkiyi istiyorsanız. Siz bu ilişkiye başlarken erkek arkadaşınızın neye kızıp neye kızmadığını bilerek başladınız ve onu böyle sevdiniz. Ya yapma dediği şeyleri yapmayacaksınız ya da eğer yapıyorsanız sonra ilişki bitti diye üzülmeyeceksiniz. Erkek arkadaşınıza karşı net olun. Ama hiçbir zaman elinin altında olduğunuz hissini vermeyin ona. Tüm bunları yaparken kişiliğinizden asla ödün vermeyin. Unutmayın ki o da sizi bu kişiliğinizle sevdi, davranışlarınızı değiştirebilirsiniz ama kişiliğinizi değil.

Sevgiler...

 

 

Şapşal yürek


Beraberce yürüyelim diyorsun bir umuda,

Belki severim senin kadar bende,

Neden sevgiyi hak edene değil de,

Hep hak etmeyene verir bu şapşal yürek?

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com


Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön