Eşim çok canımı acıtıyor!

Ben 1 yıllık evliyim, evliliğimin ilk 3 ayında cinsel hayatımız çok iyiydi, kocam nazik bir adamdı ve ben hatta "Allah'ım ten uyumu olması çok güzelmiş şükürler olsun" derdim, şimdi ise kocam tam bir vahşi, öyle ki artık her sevişmemizde canım yanıyor, hatta bir keresinde doğum yırtığı gibi bir yırtık oluştu. Şimdi akşam olunca sevişmek isteyecek diye korkuyorum, artık hiç zevk almadığım gibi de korkudan çok canım acıyor, ne yapmalıyım? Kocam benden iri, kendisi 1.90 boyunda, ben 1.60'ım. Kendisine bunu nasıl anlatmalıyım? Lütfen bana yardım edin.

 


Yeşim Tijen'in cevabı:


Aslında yaşadığımız her şeyin farkındayızdır hepimiz. Nedenleri, niçinleri, sonuçları bilir ama bile bile kendimizi bazı zamanlar kandırırız. Ne zaman derseniz, öyle olmasını istediğimiz zamanlarda. Bizi, bizden daha çok kimse kandırmıyormuş. Seviyorum bu sözü. Davranışlarla verilen ipuçları ortadayken görmemezlikten gelerek, bazen erteleyerek, söylense, uyarılsak inanmak istemeyerek, en çok kendimizi biz kandırıyoruz demek ki. Ve ben bir dış göz olarak tüm bana yazan okurlarımın kendilerinin de bildikleri ama kabul etmek ya da anlamamakta ısrar ettikleri konuları ifade ediyorum yazılarımda. Ve siz de sevgili okurum, bir şeylerin yanlış olduğunu, gecelerin bir kabus halini aldığını bile bile neden sustunuz? O, sizi hırpalarken onu kırmaktan mı korktunuz?

Evlilik ve cinsellik olmazsa olmaz bir ikili ve birliktelikte ten uyumu yakalanmışsa o evlilik daha zevkli ve mutlu yaşanır çiftler için. Cinsellik; sevgi, şefkat ve arzudan oluşan bir bütün olmalı. Hırpalanma yaşanıyorsa, dur demesini bilmeli yaşayan kişi. Çünkü dur demezseniz şiddete dönüşebilir. Yaptığım araştırmalarda bunun psikolojik bir sorun olduğunu ve tedavi olunması gerektiğini gördüm.

Nasıl konuşurum diyorsunuz ya, mesela bu akşam, geldi, yemekten sonra açın bu konuyu. Bu durumun sizin canınızı acıttığını, gitgide ondan uzaklaştığınızı, birlikte olmak isteyecek diye korkmaya başladığınızı açık açık anlatın ona. O, size böyle davranabiliyorsa sevgisine rağmen, sizin de onu kırarım, incitirim diye korkmanıza gerek yok. Kendinizi korumak zorundasınız. Hani derler ya, sarımsak bile kırk gün kendini saklamış, gelin olduğunda kokmamış, sizin eşiniz de bunu üç ay başarabilmiş.


Kararlı olun, gerekirse psikolojik yardım alsın ama buna bir çözüm bulsun. Buldu, buldu, bulamadı kabullenmeyin böyle bir cinsel hayatı derim. Bir ömür bu şekilde yaşanacak bir cinsellik için çok uzun.

 

Sevgiler...

 

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.comTwitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön