Sevgilim beni en yakın arkadaşımla aldattı!

Merhabalar Yeşim Hanım,

Merhaba ablacım 25 yaşında bir erkeğim... 15 senelik bir arkadaşlık ve son 3 seneden itibaren sevgiliydik. 3 hafta önce ayrıldık ve ayrılır ayrılmaz da en yakın arkadaşımla ilişkisi olduğunu öğrendim. Sensiz yapamam, senden ayrılmayı hiç düşünmüyorum, seni çok seviyorum gibi sözler söyleyen bu kişinin nasıl bir ruh hali vardı ki bu şekilde bir yanlış yaptı? Diyebilirsin değer, sevgi saygı var mıydı? Kısaca sana şunu söylemek isterim ablacım, bir ilişkide olması gereken her şeyi yaptım ve onunla yaşadım, vicdan kavramı içerisinde rahatım ama o insanın ruh halini merak ediyorum. Sizce yanlış olan ne? Teşekkür ederim, şimdiden kolay gelsin...

 

Yeşim Tijen'in cevabı:

Yaşadıklarımızla öyle bir terbiye eder ki hayat bizi sevgili okurlarım, bizi hak etmeyen insanlara sonunda artık "Güle güle" diyebiliriz. Gitmek isteyen, yan çizen, bahaneler üreten, sevgisine sahip çıkmayan birisi varsa, layığını bulsun, onunla yaşasın diyebilmeyi, yaşananlara böyle de bakabilmeyi kafamıza vura vura biz istemesek de öğretiyor hayat. Bırakıp gidebilmişse zaten hiç bizim olmamış, bir yalanı yaşamışızdır. Düşünün siz de bir kere, seven bırakıp gidebilir mi? Seven, Allah' tan başka engel tanır mı? Önünüze engeller koyup gidebiliyorsa "Güle güle" diyin hiç çekinmeden. Arkasından su bile dökmeyin, bir daha geri dönüp hayatınızı karıştırmasın diye. 

 

Evet sevgili okurum, gerçekten yazık olmuş sevginize, inancınıza, güveninize. Kafanızda nedenler, niçinler uçuşuyordur, cevaplarını bulamadığınız bir de ama' larınız vardır. Kendi kendinizi sorgularsınız. Ama beni çok sevdiğini söylemişti, ama hiç terketmeyeceğim seni demişti dersiniz. Ne yazık ki bu niçinlerin, amaların cevabı sizde değil. Yalan konuşan o dudaklarda, söyleyen o dillerde. 

 

Ne yazık ki insan karşısındakini de kendi gibi bilip yanılabiliyor. Hele öncesinde yıllarca yaşanmış bir arkadaşlık olunca diyecek söz kalmıyor, yaşananlar kolay hazmedilmiyor. En kötüsü de yanlışları iki değer verdiğiniz kişiden görmüş olmanız. Onların ilişkisi sevgili okurum, sizin ilişkinizin bitmesiyle başlamamıştır. Bunun öncesi vardır mutlaka. Onlar birbirlerine ilgilerini sizinleyken bir şekilde fark ettirmişlerdir. Ve sizin ilişkinizin bitmesinin asıl nedeni onların birbirlerine duyduğu ilgidir. Sevgiliniz sizi kendince sevmiştir, ama diğer diğer genç daha baskın çıkmış onun kalbinde. Tercihini ondan yana kullanmış, çok çirkin bir davranış olmasına rağmen bunu yapabilmiş. 

 

"Yanlış olan ne?" diye sormuşsunuz, tabii ki kız arkadaşınız. Bozuk bir kişilik bence. 15 senelik bir dostluğun sonunda aşka dönen 3 senelik bir ilişki ve sizi sizin en yakın arkadaşınızla aldatması... Bu karakter bozukluğundan, kişiliğinin oturmamış olmasında başka nedir? Kaybınız yok böyle birinin hayatınızdan çıkmasından. Şanslısınız bence. Evlenebilirdiniz de. Düşünebiliyor musunuz böyle bir kızla evlenseniz neler yaşayabileceğinizi? 

 

Bu yaşadıklarınızla korkacaksınız, tereddüt edeceksiniz, karşınızdakileri ince eleyip sık dokuyacaksınız ve günün birinde kendinizi  genç bir kızla yalandan değil gerçekten mutluluğu yaşarken bulacaksınız. Bu yaşadıklarınız genç kızlara olan inancınızı kaybettirmesin. Onu gittiği yerde bırakın yalanlarıyla. Siz, siz olmaya devam edin, vicdanınızla, güvenilirliğinizle. Genç kızlar sizin gibi güvenilir erkekleri tercih eder yanıltmasın bu yaşadıklarınız sizi. Kendinizi daha çok sevin çünkü, vicdanınız rahat, hiçbir yanlışınız olmadı. Kaybeden değil, kazanansınız biraz düşünürseniz.Aşk ilişkisinin haricinde yaşadığımız dostluklarda da dikkatli olmalıyız. En yakın arkadaşım diyeceğimiz kişi bu kişi olmamalıydı. Erkek arkadaşınızın böyle bir düşünceye meyil etmesi bile çirkinken, bu düşünceyi gerçekleştirmiş olması kabul edilebilir bir şey değil. Arkadaş seçimlerinizde kişileri çok fazla deneyip, gözlemleyip ondan sonra arkadaş olarak kabul edin. 

Seven ne yapmaz sevgili okurlarım, ben hala gerçek sevgilerin yaşanabileceğine dair umutlarımı yitirmedim. Birlikteliklerinizde sizin için yapılan fedakarlıklar yoksa, sevgi sadece sözcüklerdeyse sorgulayın bu ilişkiyi derim ben. Sizin için yazdığım şiiri beğenmeniz dileğiyle, sevgiler...

 

***Gittin de yıkılırım mı sandın?

Güneş bir daha doğmaz üzerime,

Unutamam mı sandın?

Bak yaşıyorum işte,

Ayakta kalmayı da öğrendim.

Perdelerini de açtım evimin,

Güneş de doğuyor gidişine inat,

Daha bir sıcak bakıyor,

Gülümsüyor bana.

Üzülme değmez ona der gibi,

Sarıl hayata, bırak onu istediği yerde kalsın,

Seçtiğiyle mutluluğunu yaşasın,

Duyarsız kalamadım hayata,

Seslenişine, toparla kendini deyişine,

Yaralarımı sarmak isteyişine.

Bilirsin herkes sever beni,

Ben olduğum için kazandım boşa değil sevgileri.

Ne garip bir sen sevemedin beni,

Varsın olsun nasıl olsa kıymet bilir gerçekten seven biri,

Aa unutmadan sakın üzülme,

Şimdi ben terk ediyorum seni.

 

***

Çözemediğiniz sorunlarınızı yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun. Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.comTwitter: @yesimtijen

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön