Muhabbetli Konserler Gülsin Onay ve İlber Ortaylı başlıyor

Zorlu Psm Turkcell Platinum Sahnesi’nde Gülsin Onay ve İlber Ortaylı katlımıyla başlayacak “Muhabbetli Konserler” serisin ilk etkinliği 25 Şubat 2020 Salı akşamı müzikseverler ile buluşuyor.

 

 

Bu ilk defa bir sahne üzerinde gerçekleşecek etkinlikte tüm dünyada istisnai bir Chopin yorumcusu olarak kabul edilen, “Chopin Özel Ödülü” sahibi Gülsin Onay, dönemin tarihsel arka planının Chopin’in müziğine etkilerini piyanosunun başında müzik aracılığıyla yorumlarken, tarihçi İlber Ortaylı bestecinin yaşadığı dönemi, tarihini ve coğrafyasını renkli anlatımıyla seyircilerle paylaşacak.

 

Birinci bölümde ödüllü piyanist Chopin'in en önemli eserlerinden oluşturduğu seçkiyi çalmak üzere seyircisiyle buluşacak. Kısa bir aradan sonra Ali Pınar moderatörlüğünde başlayacak ikinci bölümde Gülsin Onay ve tarihçi İlber Ortaylı, Chopin'in yaşamı, Polonya’nın Rus işgali, bestecinin Paris’e yerleşmesi ve bu olayların Chopin’in müziğini nasıl etkilediğine dair keyifle dinlenecek doyurucu bir sohbet seyircileri ile buluşacak.

 

 

 

“Muhabbetli Konserler” ilk 25 yıl önce duayen televizyoncu Dilek İçinsel tarafından hazırlanan bir program olarak TRT ekranlarında hayat bulmuş. Dilek İçinsel uzun yıllar başta TRT olmak üzere birçok televizyon kanalı için kültür sanat programları yapan ve son 15 yıldır kariyerini klasik müzik dünyasında birçok önemli sanatçımızın albümlerini müzikseverlerle buluşturan Lila Müzik'te yönetici olarak sürdürmekte. Bu projeyi oyuncu - yapımcı ve klasik müzik programları yapımcısı Ali Pınar ile birlikte tekrar hayata geçirmişler.

 

İçinsel ve Pınar “Muhabbetli Konserler”i projelendirirken edebiyat, klasik müzik, sinema, tiyatro, tarih gibi farklı disiplin dallarını bir araya getirip, aralarındaki etkileşimleri konuşulmasını hedeflemişler.

 

 

“Muhabbetli Konserler” 14 Nisan 2020 Salı günü gerçekleşecek ikinci etkinliğinde ünlü piyanist Güher ve Süher Pekinel ile dünyanın her yerinde binalar tasarlayan Mimar Emre Arolat'ı, “Mimarlık ve Müzik” konusunda sohbet etmek üzere ağırlayacak.

 

Zorlu PSM’de devam edecek "Muhabbetli Konserler"i kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 

Bir sonraki köşe yazımda buluşana kadar klasik müzikle kalmanız dileğiyle.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön