İtalya'dan hoş bir esinti: “Napoliten Konserleri”

Geçtiğimiz sezonlarda seyircinin beğenisini ve ilgisini kazanan, duygu yüklü olduğu kadar neşeli İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”, tekrar Süreyya Opera Sahnesi’nde.

 

 

Konserde E.di Capua, F.P Tosti, E. De Curtis, R.Falvo, L. Denza, C.A.Bixio, G.Cottrau, R.Leoncavallo, S. Cardillo gibi değerli bestecilerin yer yer hüzün yer yer de neşe hâkim olan bir birinden güzel eserleri Süreyya Operası’nda yankılanacak.

 

İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğindeki bu keyifli konserde kulaklarımıza aşina “l’te vurria vasa”, “Mattinata”, “Non ti scodar di me”, “Fenesta Che Lucive”, Dicitencello Vuie”, “Tu ca nun chiagne”, “Torna a Surriento”, “Mamma”, “Marechiare”, “O sole mio” gibi eserler İDOB 'un bir birinden değerli solist sanatçılarının harika performansları ile seslendirilecek.

 

Bu solistler arasında bir kişi var ki azmi ve çalışkanlığı ile hem yurt içinde hem de yurtdışında elde ettiği başarılar sebebiyle bahsetmeden geçmek olmaz.

 

“Berk Dalkılıç” gerek sesiyle olsun gerekse gösterdiği çalışma azmiyle olsun benim yakından takip ettiğim bir yetenek.

 

 

Sevgili Berk tüm temsillerde Pavarotti yorumuyla kıulaklarımıza aşina Capua'nın “Maria Mari” ve Carreras'in sesiyle ölümsüzleşen Falvo'un “Guapparia”sını seslendirecek bu yeteneği dikkatle dinlemenizi tavsiye ederim.

 

Ayrıca 11 Aralık 2019 Çarşamba günü Süreyya Operası fuayesinde gerçekleşecek “Cafe Opera” konserinde sanatçı Offenbach'ın Hoffmann'ın Masalları operasından “Kleinzach” aryasını ve Umberto Giordano'nun Fedora operasından “Amorti Vieta” aryasını seslendirecek.

 

Bu etkinliği en az iki kere izlemiş biri olarak, siz değerli okuyucularıma gittiklerine kesinlik pişman olmayacaklarını söyleyebilirim. Gerek kurgusu olsun gerekse sanki sizde o sahnede parçası gibi hissedeceğiniz kendiliğinden oluşan bağ sayesinde “dostlarınızla arka bahçenizde keyifli bir gece” hissiyle izleyip dinleyeceğiniz farklı bir konser olacak.

 

İDOB'un değerli solistleri Besnik Ademoğlu, Serkan Bodur, Berk Dalkılıç, Can Reha Gün, Yoel Keşap, Ufuk Toker ve Onur Turan’a konserlerinde İDOB içinde ve dışında bir çok başarılı işe imza atan değerli piyanist "Hüseyin Kaya" eşlik edecek.

 

 

Sizi farklı bir diyara yolculuğa çıkaracak bu konser, bu sezon 13-14 Aralık 2019 ve 28 Şubat 2020 tarihinde Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde, 13 Ocak 2020 tarihinde ise Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

 

Bu keyifli yolculuğa biletler tükenmeden alınız...

 

Bir sonraki yazıma kadar “Klasik Müzikle Kalınız”...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön